Sapphire HD3870 GDDR4 ???

Bu konuyu okuyanlar

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Arkadaşlar bu kartı aldım.Dün akşam taktım ve incelemeye başladım.Öncelikle kartın özelliklerinde bellek hızı 2250 mhz diyo ancak programla kontrol ettim 1125 mhz olarka gözküyo ?

Birde kartın fanı, masaüstünde msnde internette gezinirken belli aralıklarla durup tekrar çalışıyo.Bu kartın kendi özelliğimi ?

Ve powersupplyim 380 watt.Bu kartı çalıştırmada bir sorun yaşar mı?

Şimdiden teşekkürler...

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
1125 mhz gürükmesi normal bendede 1400mhz ama 700 gürünüyo bunun sebebi ram sinyalleridir
fan galiba az ısınmadan dolayı duruyo olabilir

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Bi arkadasıma sordum.Çift bellekten falan bahsetti.Yani tek olarak bellek basına 1125 mhz.İkisinin toplamını yazıolarmış.Ayrıca programla baktım ekran kartı GPU sıcaklıgı 42 dereceye yukselınce fan calısmaya baslıyo, fan sıcaklıgı 36 dereceye kadar düşürüp tekrar duruyo.42 dereceye yukselınce tekrar devreye giriyo.Sanırım kartın sıcaklıgına göre ayarlı.Oyunda falan yük altındayken fan sureklı calısıo.

centigrade

Doçent
Reaksiyon puanı
4
sadece ekran kartının tam yük halinde 250w enerjiye ihtiyacı olduğu yazıyor.

sana bir link gönderiyorum burdan bakar hesaplarsın ne kadar güce ihityacın olduğuna;

http://net.cizgi.com.tr/site/psu.aspx

burdan bütün parçalarının ne kadar güce ihtiyacı olduğna bir bakiver.birde gç kayanğın gerçekten o gücü sağlayabilecek bir değerde çıkış veriyor mu ona bir bakıver.
ayrıca ram kapasiten nedir ve anakartın bu karta ne kadar uyumludur?

onlarında özelliklerini öğrenip karşılaştırmanda fayda var.

yani bu iş ekran kartının çok iyi olmasıyla bitmiyor.bütün parçaların bütünleşik çalışabilmesi için hepsinin teknolojisinin eşit veya eşite yakın zamanlarda çıkması önemli.

Kolay gelsin...

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
arkaşım kartın sıcaklıgı çok iyi daha ne istiyosun şu an benim boşta 51 derece ve fan küçük
ama güç kaynagın az o sisteme en az 500w gerekir

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Bu test bayaa uçtu gibi ya 517 watt diyo.:wassat:

adszzn8.jpg