Sapphire HD 6570 takınca sistem açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

samet002

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sapphire HD 6570 DDR3 2GB ekran kartım mevcut. fakat size şöyle bir sorum olacaktı. kasaya takıyorum, power tuşuna bastığım zaman işlemcinin fanı yarım saniyeliğine dönüyor ve duruyor. Daha sonra power tuşuna bastığımda hiçbir tepki alamıyorum onboarda takıyorum normal şekilde açılıyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Power Supply 300 W
4 GB RAM
E7200 İşlemci

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
power ,bozuluyor olabilir. Yani ,ekran kartını besliyemediğinden ,pc açılamıyor,bi ihtimal.
Biraz zayıf bi ihtimal ,çünkü masaüstü açılırken ,e.kartı çok az bi watt çeker. Fakat aklıma gelen ,şu an için bu,yani.

samet002

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
power ,bozuluyor olabilir. Yani ,ekran kartını besliyemediğinden ,pc açılamıyor,bi ihtimal.
Biraz zayıf bi ihtimal ,çünkü masaüstü açılırken ,e.kartı çok az bi watt çeker. Fakat aklıma gelen ,şu an için bu,yani.

Çok teşekkür ederim. ekran kartını yeni aldım ikinci el olarak temin ettim ilk kez taktım start vermeye çalıştım fakat böyle bir durum yaşadım. onboard olarak çalışıyor normal şekilde power'dan mı kaynaklanıyor yani?

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Kart bozuk olabilir sana bozuk kartı satmış olabilirler ayrıca psu bozuk olabilir yada artık gücünü tam veremiyor olabilir karta. Sanırım hazır casper bir sistem? 300W psu kalmadı çünkü eskiliğini düşünürsek senelerce çalıştığı için yada yıprandığı için 300W değeri giderek düşmüştür diye düşünüyorum. Senin odaklanman gereken iki nokta var. Ya aldığın kart bozuk yada sisteminde ki psu gidici yada gücü yetmiyor. Çünkü on board'a takınca sistem açılıyor diyorsun. Ekran kartını başka bir sistem de denersen aslında sorunun kaynağını %90 bulursun.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Ekran kartını mümkünse başka PC'ye takın ve çalıştırmayı deneyin. Yine çalışmazsa soğutma sistemini söküp, GPU'nun üzerine fön ile sıcak hava üflemeye çalışın 10-15dk. (Termal macun şart soğutucuyu takarken). Yine çalışmazsa büyük ihtimal GPU bozuktur.

KimBuGamzeli

Profesör
Reaksiyon puanı
1,821
Ekran kartını mümkünse başka PC'ye takın ve çalıştırmayı deneyin. Yine çalışmazsa soğutma sistemini söküp, GPU'nun üzerine fön ile sıcak hava üflemeye çalışın 10-15dk. (Termal macun şart soğutucuyu takarken). Yine çalışmazsa büyük ihtimal GPU bozuktur.

Söylediklerin karttan artık vazgeçildiğin de yapılacak şeyler.