Sandisk'ten nano boyutunda Sansa Clip

alperveli

Profesör


Sandisk'in yeni müzik çaları Sansa Clip, özellik olarak Shuffle'ı aratmasa da nano boyutlarıyla küçüklükte Shuffle'a meydan okuyor.
Sansa Clip boyutunun getirdiği dezavantajla ekran boyutunu da küçük tutmak zorunda kalmış. Ekranı dört renkli OLED olan Clip'te iPod benzeri birde 'Wheel' bulunuyor.Ses kalitesi de sınıfına göre üst düzeyde olan Sansa Clip geleneksel cepte taşınan müzik çalar imajını bir kenara iterek her yer her koşulda kullanılabileceğini ifade ediyor.
Yeni Sansa ses kitaplarını, MP3 ve WMA formatındaki müzikleri çalabiliyor. Kendi müziklerinizden sıkıldığınız zaman FM radyosunu kullanabileceğiniz Sansa dahili hafızasında tüm kanalları saklayabiliyor. Dahili mikrofon ile ses kaydı da yapabileceğiniz Sansa Clip'in playback süresi ise 15 saat.Sonbaharda piyasada olması beklenen Sansa Clip'in sadece siyah renkte olan 1GB versiyonu 40 dolardan satılacak. Mavi, pembe ve kırmızı renklerde bulunabilecek olan 2GB versiyonu ise 60 dolarlık yurtdışı fiyatlarıyla kullanıcıların beğenisine sunulacak.


KAYNAK
 
Üst