SanDisk Ultra 3D vs SanDisk Plus

Bu konuyu okuyanlar

phobosares

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar bu iki ssd den birini alacagim fakat karar veremiyorum. 3D 500gb , Plus 480gb.
Plus olan 3D ye göre 70lira daha ucuz. Hangisini alayim? 3D olanin plus tan ne gibi farkliliklari var???

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,904
Arkadaşlar bu iki ssd den birini alacagim fakat karar veremiyorum. 3D 500gb , Plus 480gb.
Plus olan 3D ye göre 70lira daha ucuz. Hangisini alayim? 3D olanin plus tan ne gibi farkliliklari var???
Bu 2'si yerine WD Green ya da Blue öneririm.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,904
Ayni fabrika çikişlilqr zaten wd ile. Bu sandiskler arasindaki fark buyuk bi fark var mi??? ucuz olani alacagim fark yoksa
SanDisk SSD Plus kronik problemli sakın alma. Ayrıca WD'nin alt markası olduğunu biliyorum.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,392
SSD Plusların G25 modelleri MLC yonga birimi kullanıyor ama yeni modelleri G26 ve TLC yonga birimine geçmiş durumdalar. Bu noktadan bakarsak yongaların dayanıklılığı ve fiyatı katman sayısı arttıkça düşüyor. Okuma yazma kısmında çok şey beklenmiyorsa dandik James Donkey, Hi-Level gibi markaların yerine tercih edilebilir. Ama en iyi tercih samsung olacaktır.

Son düzenleme:

phobosares

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
SSD Plusların G25 modelleri MLC yonga birimi kullanıyor ama yeni modelleri G26 ve TLC yonga birimine geçmiş durumdalar. Bu noktadan bakarsak yongaların dayanıklılığı ve fiyatı katman sayısı arttıkça düşüyor. Okuma yazma kısmında çok şey beklenmiyorsa dandik James Donkey, Hi-Level gibi markaların yerine tercih edilebilir. Ama en iyi tercih samsung olacaktır.
samsungun indirimini kovalayacagim o halde
Mesaj otomatik birleştirildi:

500tl bandinda ssd önerirmisiniz

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,392
Benim sana tavsiyem kalitede giriş modeli olan 860 EVO bile diğer markalardan kalite ve dayanıklılık noktasında epey ileride. Ama diğer markaların da giriş değil orta ve üst seviyelerine bakmanı öneririm. Samsung alırsan kolay kolay pişman olmayacağını söyleyebilirim.

Elektroniklerde bozuk çıkma ihtimali her zaman var. Öneri listem aşağıdaki gibidir.

Samsung 860 EVO veya PRO
WD Green veya Blue
Sandisk Ultra Plus - Ultra II - SSD Plus
Crucial MX500

Son düzenleme:

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
Benim sana tavsiyem kalitede giriş modeli olan 860 EVO bile diğer markalardan kalite ve dayanıklılık noktasında epey ileride. Ama diğer markaların da giriş değil orta ve üst seviyelerine bakmanı öneririm. Samsung alırsan kolay kolay pişman olmayacağını söyleyebilirim.

Elektroniklerde bozuk çıkma ihtimali her zaman var. Öneri listem aşağıdaki gibidir.

Samsung 860 EVO veya PRO
WD Green veya Blue
Sandisk Ultra Plus - Ultra II - SSD Plus
Crucial MX500
Hocam Sandisk Plus kronik sorunluymuş neden onu önerdiniz?

alpsadik

Map Tech Harita
Emektar
Reaksiyon puanı
2,871
Sandisk SSDlerin dosyası bayağı kabarık. O yüzden pek önermiyorum. Son çıkan m.2lere iyi diyen çok oldu ama markaya güvenim yok. WD, Seagate gibi markalara yönelin.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,901
En iyi ssd markası şuanda Seagate.

Sürekli Gerçek okuma yazma değerleri sunuyor Seagate.
Diğer ssdler hepsi dosya yazma işleminde hızları düşüyo. 20 -50 -100 gb yazıyor sonrasında tökezliyor 80 mb civarı yazma hızına düşüyor

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,392
Hocam Sandisk Plus kronik sorunluymuş neden onu önerdiniz?
Ben bizzat kullanıyorum sağlık problemi yaşamadım. Okuma-yazma hızı da ürünün belirttiği seviyede. Bu serinin ilk çıkanlarında bu sorun varmış ben iyice inceledim. Güncel üretiminde kronik sorun olduğuna dair bir yorum veya yazı bulamadım yabancı kaynaklarda.

SelimAkoguz

Asistan
Reaksiyon puanı
267
Ben bizzat kullanıyorum sağlık problemi yaşamadım. Okuma-yazma hızı da ürünün belirttiği seviyede. Bu serinin ilk çıkanlarında bu sorun varmış ben iyice inceledim. Güncel üretiminde kronik sorun olduğuna dair bir yorum veya yazı bulamadım yabancı kaynaklarda.
Hocam ama yine de siz sorun yaşamadınız diye her yerde kronik sorunlu diye belirtilen SSD'yi önermek ne kadar mantıklı orası tartışılır.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,392
Hocam ama yine de siz sorun yaşamadınız diye her yerde kronik sorunlu diye belirtilen SSD'yi önermek ne kadar mantıklı orası tartışılır.
Yorumdaki son cümleyi okudun mu ? 480 GBlık modelde kronik sorun yok. Zaten kronik sorun denilen firmanın belirttiği okuma-yazma hızından düşük olması. Onun haricinde 400 MB civarı okuma-yazma hızı bence en azından makul bir seviye sayılabilir.

SanDisk SSD Plus 120 ve 240 GB'lık Modeli

sandisk-240-gb-plus-sdssda-240g-g26-2-5-sata-3-0-x-removebg-preview.png

Kronik Sorunları:
  • Yazma ve okuma değerleri vaat ettiğinin çok altında.

intocrates

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
316
SanDisk SATA SSD'lere güven olmaz. Tavsiyem bir EVO 860 kullanıcısı olarak Samsung EVO 860, WD Blue olabilir.