Samsunspor 2-4 Galatasaray | Spor Toto Süper Lig 19. Hafta

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
news_manset_resim_rj_Sevinc_GS002.jpg

O zaten geri dönmüştü!

Galatasaray, Samsun'da sezonun unutulmazları arasına girecek bir galibiyet aldı!

Samsunspor karşısında ilk yarıda adeta kayıpları oynayan ve 2-0 yenik duruma düşen sarı kırmızılılar ikinci yarıda müthiş bir geri dönüş yapıp maçı 4-2 kazandı. Ama kaç sezondur zirveyi özleyen Galatasaray asıl geri dönüşü zaten sezon başında yapmıştı...

Film gibi bir maçtı! Bir yandan ligin en az gol yiyen takımı, diğer yanda en az gol atan iki takımından biri... Ancak istatistikler bu maçta herkesi yanılttı!

Samsunspor, en golcü oyuncusu Bance'nin yokuluğunnda 2-0 öne geçti... Ancak ikinci yarıda dirilen Aslan maçı çevirmeyi başardı: 2-4!

Maça tutuk başlayan Galatasaray, Samsunspor'un ilk bölümlerdeki presine cevap vermekte zorlandı. İlk dakikalar orta alan mücadelesi şeklinde geçerken Aslan 22.dakikada şoku yaşadı.

SABRİ FORMSUZ DÖNDÜ

Zenke'nin derinlemesine pasında, 48 gün sonra formasına kavuşan Sabri'nin de hatasıyla topla buluşan Ekigho, Muslera'yı da çalımlayarak topu boş ağlara gönderdi. Bu gol Samsunspor'u 1-0 öne geçirirken, G.Saray'ın da deplasmanda 670 dakika sonra yediği ilk gol oldu.

Golden sonra da geriye çekilmeyen Samsun, çok geçmeden 2. golü de buldu.

Dakikalar 32'yi gösterirken, ceza sahasına gönderilen top, yine Sabri'nin kafasından sekince Ekigho'nun önünde kaldı. Nijeryalı golcü de Muslera'nın sağından ikinci kez ağları sarstı: 2-0. İlerleyen dakikalarda Elmander ve Baros'la gol arayan Aslan, aradığını bulamayınca devreyi 2-0 geride kapattı.

İKİNCİ YARIDA BİR BAŞKA ASLAN

İkinci yarıda Fatih Terim'in değişiklikleri maçın kaderini çizdi. İkinci yada Sabri, Engin ve Melo'yu kenara çeken Terim, Servet, Riera ve Sercan'ı oyuna sürdü.

İkinci yarıya hızlı başlayan Galatasaray çok geçmeden golü de buldu. 51. dakikada sağ kanattan Ujfaluji'nin ortasında Semih ön direğe hareketlendi. Orada kaleci Ertuğrul'la anlaşamayan Samsunsporlu Adem topu kendi kalesine gönderdi.

Bu golle vitesi daha da yükselten Cim Bom, aradığı beraberlik golünü 69'da buldu. 3 Samsun savunmacının inanılmaz hatasında top ceza sahasında boşta kaldı. Oraya koşan Selçuk bekletmeden çok sert vurdu ve skoru 2-2'ye getirdi.

Ancak Aslan'ın Samsun'u bırakmaya niyeti yoktu! Dakikalar 78'i gösterirken Emre Çolak'ın ortasında bom boş kalan Milan Baros, harika bir kafa golüyle G.Saray'ı 2-0'dan 3-2 öne geçirdi! Ardından 84'te sahne alan Sercan Yıldırım, resitalin finalini yaptı: 2-4!

Öte yandan Fatih Terim de, G.Saray'ın başındaki 13. Samsun maçın 12. galibiyetini aldı.

Bu sonuçla 43 puana yükselen G.Saray zirvedeki yerini korudu. Samsunspor ise 13 puanda kaldı.

SAMSUNSPOR
2-4 GALATASARAY

STAT: Samsun 19 Mayıs

HAKEM: Özgür Yankaya

SAMSUNSPOR: Ertuğrul, Adem, Kemal, Akaki, Yenal, Murat Ceylan, Fink (Dk. 72 Dominguez), Murat Yıldırım (Dk. 81 Anıl), Hakan, Ekigho (Dk. 77 Serdar Özkan), Zenke

TEKNİK DİREKTÖR: Vladimir Petkovic

GALATASARAY: Muslera, Sabri (Dk. 46 Riera), Ujfalusi, Semih, Hakan Balta, Melo (Dk. 75 Sercan Yıldırım), Selçuk, Engin (Dk. 57 Servet), Emre, Baros, Elmander

TEKNİK DİREKTÖR: Fatih Terim

SARI KARTLAR: Ertuğrul, Melo

GOLLER: Dk. 22 ve Dk. 32 Ekigho, Dk. 51 Semih Kaya, Dk. 69 Selçuk, Dk. 78 Baros, Dk. 84 Sercan

Lig TV

komoon

Profesör
Reaksiyon puanı
8
galatasaray 2-3 golle kazanır , gol yemez...

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Semih oynayabilecek mi bakalım. Gerçi oynamasa da olur bu maç. Eboue'yi bu maçtan sonra göndereceğiz. Ujfalusi'nin yanında Servet ya da Gökhan'la idare edilir.

Melo da geliyor.

Sağ kanatta kimin oynayacağını merak ediyorum. Kazım cezalı. Emre'yi sağa çekip sola Riera'yı koyalım diyeceğim yabancı sınırına takılacak. :) Mertan'ı ya da Okan'ı oynatsa hoca süper olur aslında.

malatya

Profesör
Reaksiyon puanı
6
İnşallah alırız bu maçı.AliA aynen katılıyorum. Servet yerine Gökhanı oynatsın.genç yeteneklere güvenmesi lazım artık.

uA23uA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
ortada engin melo selçuk ve emre oynayacakmış.Semihte oynayabilirmiş yetişebilirmiş maç gününe ama ben mertanı cok merak ediyorum inş 10 dk oynar

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
Semih oynayabilecek mi bakalım. Gerçi oynamasa da olur bu maç. Eboue'yi bu maçtan sonra göndereceğiz. Ujfalusi'nin yanında Servet ya da Gökhan'la idare edilir.

Melo da geliyor.

Sağ kanatta kimin oynayacağını merak ediyorum. Kazım cezalı. Emre'yi sağa çekip sola Riera'yı koyalım diyeceğim yabancı sınırına takılacak. :) Mertan'ı ya da Okan'ı oynatsa hoca süper olur aslında.

Eboue oynamıyormuş maçta

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
İzin vermemişler Eboue'ye. Zaten Drogba'ya filan da izin çıkmamış.

Ya Sabri oynayacak artık ya da Ujfalusi asıl bölgesine dönüp Servet-Semih, Gökhan-Semih ya da Servet-Gökhan olacak göbek.

uA23uA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
sabri oynasın bari özledik zaten ama maçı sıkıntısız alacağımıza inanıyorum goller elmanderden gelecek

--- Mesaj Güncellendi ---

sabri oynasın bari özledik keratayı:D:D

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
acaba tamamen iyileşti mi sabri :D

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
pek takip edemiyorum gündemi, eboue durumunu biri açıklayabilir mi?

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Afrika Kupası var. Oraya gidiyorlar.

alsec_

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bize ayrılan yerden bilet alamadığım için Samsun tribününde izleyeceğim.Biletlerin satış saatine final koyan okulumu da kınıyorum buradan :D

Rahat bir galibiyet alacağımızı düşünüyorum.

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Mertan ya da Okan derici yok kadroda . Ne zaman girecek bu gençler takıma iyiden iyi merak etmeye başladım. Umarım Türkiye kupasında oynarlar da izleriz

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Serkan Kurtuluş var kadroda. :D Sabri tam hazır değilse sağda oynayacak adam hazır.

uA23uA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
bizim çağlara ne oldu ya hiç sesi soluğu cıkmıyor adam nerde ya

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
O da kadroda ama Balta'nın maşallahı var bu sene. Kolay kolay kesemez.

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
Urfalı Servet Semih Hakan olur diye düşünüyorum ben ama . Ft bu belli olmaz. Bu arada Urfalı transferinde bize ders veren arkadaşlar vardı nerede onlar. Bayadır uğramıyorum buralara. Ders alak azcık :D

uA23uA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
aynen kardeşim urfalı geleceği zaman yok psikopat yok 2 haaftadır bir kırmızı görür diyen arkadaşlar nerde

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
merthan neden yok kadroda ya !!!

uA23uA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
büyük ihtimal türkiye kupasında oynayabilir mertan bu arada son günlerde floryada berkin adı çok konuşulmaya başlandı cocuk 16 yaşında ama as kadro ile antremanlara çıkıyor inşallah bir maçta oynarlarda görürüz

way_be

Dekan
Reaksiyon puanı
12
aynen oynasalar aslında Türkiye kupası maçında çok iyi olur :)

onursevim

Profesör
Reaksiyon puanı
62
büyük ihtimal türkiye kupasında oynayabilir mertan bu arada son günlerde floryada berkin adı çok konuşulmaya başlandı cocuk 16 yaşında ama as kadro ile antremanlara çıkıyor inşallah bir maçta oynarlarda görürüz

Antrenmanlara çıkan Berk olması lazım. Berkin daha çıkmadı diye biliyorum.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
11

Muslera
Sabri
Ujfalusi
Semih
Hakan
Emre Çolak