Haber Samsung yalancımı yoksa dolandırıcımı?

Bu konuyu okuyanlar

zypixeloffical

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Samsung note 9 cihazım vardı su geçirmezdi içerisine su kaçtı ekran yeşil mor karıncalanma oldu 5 10 defa yeniden başladı sonrada kapadın kırmızı led yanmaya başladı ve telfon 1 gün sonra hiç bir tepkime vermedi samsung un yetkili servisine götürdüm dedilerki bu yurt dışı cihaz bi işlem yapamıyoruz dediler sonra bir tane iyi bir telefoncuya götürdüm dedimki entegresi değişi yinede olmuyo dedim başka bi telefoncu entegresini değiştirmişti yinede olmamıştı abi dediki kardeşim entegresi değişiyosa ve olmuyosa anakart bozuktur istersen onu hiç yaptırma telefon fiyatı kadar tutar dedi ve anakart tahminimce 2000 ila 4000 tl arasında daha yüksek olabilir bilmiyom ve içerisinde verilerimde vardı allahtan yedeklemiştim ama yinede verilerim vardı :( samsung bilerekmi yazmış su geçirmez diye SAMSUNG A OLAN GÜVENİM AZALDI VALLAHA

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Samsung note 9 cihazım vardı su geçirmezdi içerisine su kaçtı ekran yeşil mor karıncalanma oldu 5 10 defa yeniden başladı sonrada kapadın kırmızı led yanmaya başladı ve telfon 1 gün sonra hiç bir tepkime vermedi samsung un yetkili servisine götürdüm dedilerki bu yurt dışı cihaz bi işlem yapamıyoruz dediler sonra bir tane iyi bir telefoncuya götürdüm dedimki entegresi değişi yinede olmuyo dedim başka bi telefoncu entegresini değiştirmişti yinede olmamıştı abi dediki kardeşim entegresi değişiyosa ve olmuyosa anakart bozuktur istersen onu hiç yaptırma telefon fiyatı kadar tutar dedi ve anakart tahminimce 2000 ila 4000 tl arasında daha yüksek olabilir bilmiyom ve içerisinde verilerimde vardı allahtan yedeklemiştim ama yinede verilerim vardı :( samsung bilerekmi yazmış su geçirmez diye SAMSUNG A OLAN GÜVENİM AZALDI VALLAHA
Su geçirmez diye suda yüzdürmeyeceksin telefonu? Onun belirli bir derecesi var.O senin sorunun.Düşer düşmez içi açılıp temizlenmesi gerekiyordu.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Yurt dışı cihaza bakmazlar… Sadece faturalı yurt dışı iPhone’lere Gürgençler bakıyor. Başka bir markada veya serviste bunu bulamazsın. Yani burada her türlü haksızsın.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Samsung su geçirmez olduğunu söylemiyor,suya dayanıklı olduğunu belirtiyor ve cihazda sudan veya başka bir sıvı maddeden oluşan hasarların garanti kapsamı altında olmadığını söylüyor.

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
Samsung su geçirmez olduğunu söylemiyor,suya dayanıklı olduğunu belirtiyor ve cihazda sudan veya başka bir sıvı maddeden oluşan hasarların garanti kapsamı altında olmadığını söylüyor.
sadace samsung degil iphoneda aynı suya daynaklı diyor su gecirmez demiyorlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

IP5X= Toza karşı koruma sağlar. Ancak bunu tamamen sağlayamaz.
IP6X= Hiçbir şekilde toz geçirmez.
IPX0= Cihaz suya karşı tamamen korumasız.
IPX1= Düşey olarak düşen su damlacıklarına koruma sağlıyor. Yani dik olarak düşen su damlacıkları cihaza zarar vermez.
IPX2= 0-15 dereceye kadar eğik açıda düşen su damlacıkları cihaza zarar veremez.
IPX3= 60 dereceye kadar su püskürtmeleri bile cihaza zarar veremez.
IPX4= Cihaza herhangi bir açıdan gelen su sıçramaları cihaza zarar vermez.
IPX5= Cihaz herhangi bir yönden devamlı gelen suya karşı dayanıklı.
IPX6= Cihaz herhangi bir yönden gelen yüksek basınçlı suya karşı dayanıklı.
IPX7= Suya düşmeye, kısa süreli su baskınlarına karşı koruma sağlar. 30 dakikadan fazla suda durulursa sızıntı yapabilir.
IPX8= En yüksek koruma düzeyi. Su içinde 30 dakika ve üzerinde 1.5 metreye kadar kalabilir.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Ben s7 mi bu yüzden kaybetmiştim. Su geçirmez diye musluk altında 10 saniye falan yıkadım kuruladım. 5 dk sonra dokunmatik kendi kendine basmaya başladı. Sonra ekranın renkleri soldu ve telefon kapandı ve bir daha açılmadı.

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
Ben s7 mi bu yüzden kaybetmiştim. Su geçirmez diye musluk altında 10 saniye falan yıkadım kuruladım. 5 dk sonra dokunmatik kendi kendine basmaya başladı. Sonra ekranın renkleri soldu ve telefon kapandı ve bir daha açılmadı.
aslında markaların sucu var insanların araştırmaması suya dayanaklı diyorlar seviyesini belirtmiyorlar bazı marklar tabikide buda can sıkıcı oluyor

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Cihazlar zaman geçtikçe suya dayanıklılık özelliğini yitiriyor.

sadace samsung degil iphoneda aynı suya daynaklı diyor su gecirmez demiyorlar

IP5X= Toza karşı koruma sağlar. Ancak bunu tamamen sağlayamaz.
IP6X= Hiçbir şekilde toz geçirmez.
IPX0= Cihaz suya karşı tamamen korumasız.
IPX1= Düşey olarak düşen su damlacıklarına koruma sağlıyor. Yani dik olarak düşen su damlacıkları cihaza zarar vermez.
IPX2= 0-15 dereceye kadar eğik açıda düşen su damlacıkları cihaza zarar veremez.
IPX3= 60 dereceye kadar su püskürtmeleri bile cihaza zarar veremez.
IPX4= Cihaza herhangi bir açıdan gelen su sıçramaları cihaza zarar vermez.
IPX5= Cihaz herhangi bir yönden devamlı gelen suya karşı dayanıklı.
IPX6= Cihaz herhangi bir yönden gelen yüksek basınçlı suya karşı dayanıklı.
IPX7= Suya düşmeye, kısa süreli su baskınlarına karşı koruma sağlar. 30 dakikadan fazla suda durulursa sızıntı yapabilir.
IPX8= En yüksek koruma düzeyi. Su içinde 30 dakika ve üzerinde 1.5 metreye kadar kalabilir.
Doğrudur. Konu Samsung olduğu için samsung dan bahsettim.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Gemi niyetine yüzdürseydin hocam.Telefon yıkanır mı hiç?

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
@Tommy Vercetti vur dedik öldürdü gibi bişe yaptı galiba.
Nasıl vur dedik öldürdü? 1 metre derinlikte 30 dakikaya kadar suya dayanıklı dedikleri telefonu 10 saniye musluğun altına tuttum diyemi vurup öldürmüş oldum.

Gemi niyetine yüzdürseydin hocam.Telefon yıkanır mı hiç?
1 metre derinlikte 30 dakikaya kadar suya dayanıklı diyorlarsa yıkanır tabi.

Ayrıca iPhone xs i de ben defalarca yıkadım hiçbirşey olmadı. Demek ki samsung düzgün yapamamış.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Nasıl vur dedik öldürdü? 1 metre derinlikte 30 dakikaya kadar suya dayanıklı dedikleri telefonu 10 saniye musluğun altına tuttum diyemi vurup öldürmüş oldum.

1 metre derinlikte 30 dakikaya kadar suya dayanıklı diyorlarsa yıkanır tabi.

Ayrıca iPhone xs i de ben defalarca yıkadım hiçbirşey olmadı.
Telefon yıkamak ne demek ? Dediklerinin farkındamısın ??

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Telefon yıkamak ne demek ? Dediklerinin farkındamısın ??
Sen dediklerimi anlamıyorsun galiba. Tekrar yazıyorum 1 metre derinlikte 30 dakikaya kadar suya dayanıklı!!!!!!!! Böyle bir iddiası olan telefonu ben suya sokarım arkadaş!!!!!!!!!

Çamura düştü yıkadım anasını satim ya ne yapacaktım?

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Sen dediklerimi anlamıyorsun galiba. Tekrar yazıyorum 1 metre derinlikte 30 dakikaya kadar suya dayanıklı!!!!!!!! Böyle bir iddiası olan telefonu ben suya sokarım arkadaş!!!!!!!!!
Suya sokup çıkardığında dayanıklı.Sen yıkadığın zaman direkt hoparlör,şarj soketi,jack girişinden su giriyor.Oralar oksitleniyor ve telefon yavaş yavaş ölüyor.Paranı sağ sola savurmak istiyorsan,devam et.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
İnsanlar bu tarz telefonlarla havuza girip fotoğraf video çekiyor sen kalkmış telefon yıkanır mı yeaaa diyorsun. Ne farkı var. Ha havuzda değmiş su ha muslukta?

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Suya sokup çıkardığında dayanıklı.Sen yıkadığın zaman direkt hoparlör,şarj soketi,jack girişinden su giriyor.Oralar oksitleniyor ve telefon yavaş yavaş ölüyor.Paranı sağ sola savurmak istiyorsan,devam et.
Yıkadık dedikse sabunlayıp çitilemedik. Musluğun altına 10 saniye tutup çektim sonra havlu ile kuruladım.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Su bu su! Hayır,bir insan neden yıkar bi telefonu?? Silmek yetmiyor mu?
Madem öyle o zaman yok 1 metre de 30 dakika dayanıklı diye reklam yapmayacak samsung. Madem su değdirmeyeceğiz öyle bi iddiada bulunmayacak. Kimse de güvenmesin samsunga su geçirmeme konusunda. Apple ı sevmem ama bak adamlar yapmış test ettim onayladım geçirmiyor. Ama samsung elimde kaldı.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Madem öyle o zaman yok 1 metre de 30 dakika dayanıklı diye reklam yapmayacak samsung. Madem su değdirmeyeceğiz öyle bi iddiada bulunmayacak. Kimse de güvenmesin samsunga su geçirmeme konusunda. Apple ı sevmem ama bak adamlar yapmış test ettim onayladım geçirmiyor. Ama samsung elimde kaldı.
Cihazının sustuğu zaman görüşelim :)

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Şu an kullandığım Mi10t yi suya falan sokmuyorum çünkü adamların öyle bir iddiası yok.

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Alana söyleseydin keşke ? Umarım o cihaz elinde kalmamıştır.
Apple Samsung gibi dandik mi elinde kalsın. Taş gibi kullanıyordur bence.

Bi problem olursa diye numaramı vermiştim zaten. Dönen olmadığına göre sorun çıkmamış.

Fettah ylcn

Asistan
Reaksiyon puanı
47
ağaneyimin bir sonny telefonu vardı. o telefon da su heçirmezdi. o da aldı musluğun altına, bir güzel yıkadı. sonra bir çekti telefonu, bir baktı sim kapağı açık kalmış. başladı telefona melül melül bakmaya. yani su geçirmez diye abartmamak lazım. yoksa siz de melül melül bakakalırsınız.
firmalar bayılır kelime oyunu yapmaya. dikkat ediniz