Samsung S9 mu yoksa Xiaomi Mi 8 mi?

Samsung S9 mu yoksa Xiaomi Mi 8 mi?

• Kullanılan toplam oy
    17

Bu konuyu okuyanlar

Ems987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar,

İos'tan ilk defa android telefona geçiyorum. En fazla 4000 TL ayırabileceğim aralarında 200-300 TL olan 2 model arasında kaldım. İkisininde artıları eksileri var ve çok kararsızım. Özellikle kamera benim için daha önemli ve uzun süreli kullanabileceğim yavaşlamayan bir telefon istiyorum.

S9 resmi distribütör satıyor, tek kamerası var -1,5 diyafram-, suya ve toza dayanıklı, stereo hoparlörlü, 4 GB ram, exynos işlemcili ama ilerleyen zamanda yavaşlayabileceğini söylüyor çevremdekiler.

Mi 8 çift kameralı, 6 GB ramli, çok daha iyi bir işlemciye sahip, fakat toza ve suya dayanıklı değil, mono hoparlörlü ve incelemelerde sanki video kayıtları ve sesi çok kötü gibi geldi. Ayrıca henüz resmi distribütör getirmediği için farklı ithalatçıdan alacağım ve bu yüzden çekiniyorum. Sizce hangisi? Lütfen yardım edin :)

Cruslan

Asistan
Reaksiyon puanı
91
S9 almanızda sakınca yoktur. Yeni samsunglarda yavaşlama takılma sorunları geride kalmıştır. İşlemci performansında dağlar kadar fark yoktur.

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Almışken S9'un Plus modelini alsanız daha iyi olur. Mi 8'i önermiyorum, f/p için kısıyorlar özellikleri.

Emirhan kızıl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
S9 öneririm garanti de sorun yaşamazsınız xiaomi daha yeni Türkiye'ye garanti geldi

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
S9 bence daha iyi ve daha kaliteli bir telefon. Samsung eskisi gibi değil. Artık güncellemeler güzel geliyor ve telefon kasıp donmuyor

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Katılmıyorum. Planlı eskitme yapıyorlar muhakkak, dikkat etmek lazım ona.
Bende s7 var. Android 6'da nasılsa 8'de de o hızda hatta daha da hızlı. Samsung planlı eskitme yapmıyor üst modellerine. Orta ve alt segmenti bilmiyorum

Tyyyyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Slm note 9 telefon alan varmı ben aldım fakat aşırı derecede ısınıyor acaba bu telefonu alanlar sizdede aynı sorun varmı cevap?

Emirhan kızıl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
İşinmasi termik olana kadar sorun değil ayrıca telefon cam olduğu için ısıyı çok geçiriyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

Cokda sorun degil

Son düzenleme:

ronicfarm

Asistan
Reaksiyon puanı
118
mi8 in 6gb ram avantajı var daha stabil ve akıcı bir cihaz ve xiaomi güncelleme konusunda iyi, garantisiz düşünürsen 3 bine alırsın

Tyyyyy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Slm note 9 telefon alan varmı ben aldım fakat aşırı derecede ısınıyor acaba bu telefonu alanlar sizdede aynı sorun varmı cevap?
İşinmasi termik olana kadar sorun değil ayrıca telefon cam olduğu için ısıyı çok geçiriyor

Cokda sorun degil
Termik derken an çok aşırı isiniyor

Kenarlarında çok ısınıyor

Son düzenleme:

Ems987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Oyun oynayan biri değilim. Örneğin; Full HD+, always on display açık, orta ışık seviyesinde, gps ve bluetooth açık şekilde günde 2 saat instagram, 1 saat facebook, 1 saat twitter, 1 saat youtube kullansam arka planda bu uygulamalarla birlikte whatsapp açık olsa tahminen kaç saat pilim gider? Testlerde hep 5:30 küsür saat yazıyor. Sizce böyle bir kullanımda daha fazla ekran süresi alabilir miyim? Şarjın 5:30'dan da az gittiğini söyleyenler görüyorum ve korkuyorum açıkcası. S9 kullananlar varsa ve aydınlatırsa çok sevinirim.