Samsung S7 Edge mi Iphone 6s mi Çok Arada Kaldım

egemen9628

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
herkese merhaba 2-3 hafta içinde yeni telefon alacağım başlıkta belirttiğim 2 model arasında kaldım , önceden galaxy s6 kullanmışlığım var annemdede iphone 6s var samsungun arka kamerası açık ara daha iyi ön kamerada ise iphone daha doğal, renkleri daha güzel insanı yamultup inceltmiyo ama s7dede daha geniş açılı daha çok kişiyi sığdırıyor hız olarak vs 2 side mükemmel tip olarakda 2sini eşit beğeniyom en az 2yıl kullanırım diye düşünüyorum kısacası çok arada kaldım siz ne hangisini önerirsiniz şimdiden teşekkürler.

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
bu iki cihaz arasında 6s'i öneririm. 6s'in ön kamerası s7 edgeye göre daha doğal gerçekki s7 edge deki kamera daha iyi olsa bile yazılımı çok makyaj yapıyor ön kameradan çektiği resimlerde.

Arka kameradan çekilen fotoğraflarda s7 edge daha başarılıyken
Arka kameradan çekilen videolarda 6s daha başarılı bir cihaz

6s şuanda en az 3 sene çok rahat bir şekilde donma kasma yapmadan götürebilicek bir cihaz.

Burada sizin kararınızı hangi işletim sistemini kullanmak istediğiniz belirleyecek.

egemen9628

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bence fiyat düşsün Note 7 al
Gönül note 7 ister :-D ama bütcem maksimum 3000 ben almicam çünkü 3000 limit koydular bu iki telefonda 2800 2900 civarı hepsiburadada bide çok bekleyemem telefonum tekliyo sürekli 2-3 hafta içinde almak zorundayım sağolasın yinede

-Altar-

Asistan
Reaksiyon puanı
30
İphone 7 yi bekle zaten o çıkınca note 7 nin fiyatıda düşer sonra ikisinden birini alırsın

egemen9628

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
bu iki cihaz arasında 6s'i öneririm. 6s'in ön kamerası s7 edgeye göre daha doğal gerçekki s7 edge deki kamera daha iyi olsa bile yazılımı çok makyaj yapıyor ön kameradan çektiği resimlerde.

Arka kameradan çekilen fotoğraflarda s7 edge daha başarılıyken
Arka kameradan çekilen videolarda 6s daha başarılı bir cihaz

6s şuanda en az 3 sene çok rahat bir şekilde donma kasma yapmadan götürebilicek bir cihaz.

Burada sizin kararınızı hangi işletim sistemini kullanmak istediğiniz belirleyecek.
işletim sistemi olarak ios tercihim olurdu çünkü artı olarak yaptığım bişi yok androidde önceden 5s kullanıyodum sonra galaxy s6ya geçtim hiç bi değişiklik olmadı kamera ekran dışında arka kamera olarak s6 ön kamera olarak 5simi beğeniyodum ama s7 edgeyede 2900 tl verip 7-8 ay sonra 1800 e düştüğünü görürsemde üzülürüm tabi :-D yorum için teşekkür ederim

egemen9628

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
İphone 7 yi bekle zaten o çıkınca note 7 nin fiyatıda düşer sonra ikisinden birini alırsın
iphone 7 çıkınca 6sin fiyatı değişmez diye düşünüyom 6s 2900 de kalır 7 3500-4000 fln olur çünkü 6s çıktığında öyle olmuştu 6nın fiyatı değişmedi 3500-4000 de veremem bide 2-3 hafta içinde almalıyım telefonum sorunlu teşekkürler

cihanbjk19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar ben bir konuda size fikir danışmak istedim.Telefon almak istiyorum 3000-3500 arası bi telefon.
Sizce iPhone 6s Plus mu alayım veya 7 yi bekleyeyim fiyatı biraz düşer mi yoksa galaxy s7 edge mi alayım.yani 2 sinin arasında çok kaldım birinin diğerine göre artı eksileri var ama sizce hangi telefonu alırsam daha rahat ederim ve Samsung telefonlarda ileriki zamanlarda kasma olduğunu duydum sizce ne kdr doğru? iPhone 5s kullanıcısıyım ama iPhone 6s Plus aldığıma değer mi tavsiyelerinizi merak ediyorum

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
Merhabalar ben bir konuda size fikir danışmak istedim.Telefon almak istiyorum 3000-3500 arası bi telefon.
Sizce iPhone 6s Plus mu alayım veya 7 yi bekleyeyim fiyatı biraz düşer mi yoksa galaxy s7 edge mi alayım.yani 2 sinin arasında çok kaldım birinin diğerine göre artı eksileri var ama sizce hangi telefonu alırsam daha rahat ederim ve Samsung telefonlarda ileriki zamanlarda kasma olduğunu duydum sizce ne kdr doğru? iPhone 5s kullanıcısıyım ama iPhone 6s Plus aldığıma değer mi tavsiyelerinizi merak ediyorum
Alacağın iphone modeli 16 gb versiyon ise alınmaz.Direk s7 edge.

-Altar-

Asistan
Reaksiyon puanı
30
iphone 7 çıkınca 6sin fiyatı değişmez diye düşünüyom 6s 2900 de kalır 7 3500-4000 fln olur çünkü 6s çıktığında öyle olmuştu 6nın fiyatı değişmedi 3500-4000 de veremem bide 2-3 hafta içinde almalıyım telefonum sorunlu teşekkürler
Samsung galaxy note 7 nin fiyatı düşer dedim

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
herkese merhaba 2-3 hafta içinde yeni telefon alacağım başlıkta belirttiğim 2 model arasında kaldım , önceden galaxy s6 kullanmışlığım var annemdede iphone 6s var samsungun arka kamerası açık ara daha iyi ön kamerada ise iphone daha doğal, renkleri daha güzel insanı yamultup inceltmiyo ama s7dede daha geniş açılı daha çok kişiyi sığdırıyor hız olarak vs 2 side mükemmel tip olarakda 2sini eşit beğeniyom en az 2yıl kullanırım diye düşünüyorum kısacası çok arada kaldım siz ne hangisini önerirsiniz şimdiden teşekkürler.
Alacağınız iphone modeli 16 gb lık versiyon ise alınmaz.İphone 7 nin 32 gb dan başlayacağını tahmin ediyorum.İlerde büyük sıkıntı çekersiniz.Note 7 ile s7 edge arasında teknik özellik bakımından fark yok.İris tarayıcı filan var onunda parmak izi okuyucusu olduğu için çok gerekli bir özellik olduğunu düşünmüyorum.Ucuza bulursanız s7 edge alın derim.

Speedster

Profesör
Reaksiyon puanı
319
Gönül note 7 ister :-D ama bütcem maksimum 3000 ben almicam çünkü 3000 limit koydular bu iki telefonda 2800 2900 civarı hepsiburadada bide çok bekleyemem telefonum tekliyo sürekli 2-3 hafta içinde almak zorundayım sağolasın yinede
O zaman s7 edge al.

Mateist

Profesör
Reaksiyon puanı
238
S7 edgenin bataryası çok cezbedici. Tasarımı ve donanımı da oldukça güzel.

egemen9628

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
İphone 6s hepsiburadadan alındı herkese yorumu için teşekkürler.

Emrecan000001

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her iki telefonuda kullananan biriyim arkadaşlar deneyimlerimi detaylı olarak yazacağım sadece yardımcı olmak için ve gerçekten yardıma ihtiyacı olanlar olduğunu düşündüğüm için herhangi bi yeri savunmuyorum kullanımlarımı ve başımdan geçenleri detaylı olarak sizlere aktarıyorum öncelikle tüm arkadaş çevrem iphone kullanıyordu ve herkes deli gibi telefonu övüyor aman kamerası mükemmel çok güzel fotoğraf çekiyor bikere ismi yeter kafeye gidince masaya koymalık havası var bikere aayyyy ayfonnn mu allllldıııııın çok güiüüüzeeel diyip fok balığı gibi tiplerle çok karşılaşırsınız falan filan işte hava civa neyse bizde bu teraneye düştük şunu belirteyim ilk kullanımda acayip sıkıntı çekersiniz başlarda bilgisayara bağlarsın kabul etmez program ister uğrasırsın baaya programla beceremez iki saat söversin e bi süre sonra onada alışmak zorunda kalırsın ha farklı bilgisayarda giriş yapılmışsada uğraştırıyor girişi bi nevi giremiyorsunuz kullanım acayip sade bi uygulama açıkken diğerini aynı anda kullanma gibi bir lüksünüz yok s7edgede 5 uygulama hatta daha fazlasını rahat kullanım olmasada kasmadan kullanılıyor s7 ye geçtikten sonra iphone6plusun sadece çerçeveden ibaret olduğunu anladm ilk başta s7 elime küçük geldi küçük gelmesinin sebebi çerçeve değil tam ekranıydı kullanma zevkini tadacaksınız s7 ekranın daha büyük olduğunu anlayacaksınız kulaklıkları aynı hiçbir fark yok gece çekilen fotolar aynı iphone öne geçiyor gece ön kamerada s7de gece selfie çekmeyin bile arka kamera gündüz çekimi s7 alıyor her türlü selfiler aynı s7 arada iphone göre sağlam fotolar çekebiliyor ekran parlaklığı ve çözünürlüğü açık ara farkla s7 de ekran gerçekten mükemmel film izlerken video izlerken aşırı fark var ses algılayıcı olarak siri önde s7 sesi kıçından algılıyor oyun oynarken ikisindede donma yok fakat s7nin kıvrımlı ekran olması oyuna ayrı bir zevk veriyor parmak izi okuyucularında bi fark yok s7 edge yağmurlu havada kullanıma engel olmuyor tuşlar götü kaybetmiyor iphonede tam tersi hafıza 32 gb yetiyor artıyor benim iphone 16 gb dı hafıza hemen dolardı okadar fazla da resim video çekmedim halde hafıza resim çekerken durmadan bi yerlere depolama aktarma yapmak zorunda kalıyordum bu sıkıntıda tamamen gitti s7 ile ve istediğim müziği anında indiriyorum iphoneye indiremiyordum bilgisayara takmak veya satın almak gerekiyordu aynı anda youtubeden müzik dinlerken mesajlaşma ve o beğendiğin müziği indrme iphonese imkansızdır s7 de fazlasını yapıyorum şimdi sivri zeka bi arkadaş diyecek wifi var internet çağındayız ben öğrenyim memleketime 3 ayda bir otobüsle mesela gidiyorum yolcuğa çıkmadan iphona yolluk hazırlar gibi müzik sayfayı hazırlıyordum bilgisayarımdan ve hücreselden bi zaman gireym dediğimde aşımdan 300 lira giren faturada cabası s7de tüm zevkim kayıtlı internet olsun olmasın inmiş sonuçta :) dinlerken indirmişim iphonede bu zevki taaaa daaa maaas ssıııı nııııız garanti konusuna gelirsek her halükarda iphone garantide bir numaradır garantin varsa ve cihazn iki üç arıza yaparsa sıfırı elindedir samsungda bilmiyorum su ana kadar arıza olmadı allaha şükür:) :)neyse iphonede satarken zarar etmessiniz alımı satımı ve hastası fazla diyelim satarken cidden fazla zarara uğramadm genelde al sat yapıp bu dönen saçmalıktan para da kazanabilirsiniz ikinci elde iphone yok satar s6 s7 de aynı şeklilde fakat ben s7yi kayıtla birlikte 2200 e yurtdışından aldım satmamak üzere :) 6 ayda piyasada samsung 100 lira iphone fiyatı ise 60 70 velhasıl sonuca gelirsek iphonun hava civa olduğunun farkına vardım bi isimdr bi gösteriştir gidiyor ve afedersiniz ama telefon kullandığını zannediyorlar kullananlar iphone zorunluluktur olan sistemin kölesi gibiydim kısıtlıyor bikere sizi abi gerçekten telefon kullanmak istiyorsanız kalite ve ayrıcalık istiyorsanız s7 edge herşeyiyle kullandığım tüm iphoneleri altına alır satmamak ve gideceği yere kadarda kullanacağım telefon ,telefon gibi telefon ha su geçirmezlik özelliğide mevcut ayrıyeten bahsetmedim banyoya girip rahatça müziğinizi dinleyebilirsiniz sıkıntı olmadı bu güne kadar hava yapmak şekil yapmak ben zenginim gösterişi ypmak telefona övgü almak kısıtlanmak ve kölesi gibi olmak istiyorsanız hay hay iphonenizi gönül rahaylığıyla alabilirsiniz ama cidden telefon almak telefon kullanmak özgür olmak ve ayrılıklı olmak istiyorsanız s7 ve devamı sizindir benim sonucum budur kişisel görüşlerim inşallah sizlere yardımcı olur mutlu günler esen kalım:):):):):)

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
öncelikle senin düştüğün kararsızlıkı bende yaşadım androidmi kullanacaksın yoksa iosmu önce buna karar ver iosa geçersem ne kaaybederim ne kazanırım onu kafanda belırle sonra android ekran keskinliği kamera ıvır zıvır faso fiso onları geç onlar markanın özelliği sen önce işletim sistemini kafanda belirle örnek vereyim androide geçersen daha özgürsün telefonun çalan ziliği falan değiştirebiliyorsun + bixby var pek fazla işine yaramayabilir internetten istediğini indirebilirsin ama buda bi yandan iyi bi yandan kötü güvenliğini düşürür tabıkı bu androidinn güvensiz olddugunu gösteremez işletim sisteminin güvenliği senın elinde şimdi iosa geçersen eğer androiddeki özgürlüğün olmaz tabı bunu programları falan var istesen çalan zilini bile değiştirirsn ama nekadar güvenli tartışılır siri var bixbyden kullanışlı ve herseyı ındıremezsın kısıtlısın amadaha güvendesin daha satabil evet şimdi ios ve android arasında karar ver sonra kafanda 2 cihaz seç asıl mesele burda burda 2 model seçmek çok zor ben android istıyorum dersin acaba s7 edgemi alsam s7mi diye düşünüür durursun burda benmm tavsiyem edge değil direk s7 olur iosu seçersen eğer iphone belirle kafanda şuan tavsıye edebileceğim iphone modeli yok çünkü ben iostan yana karar verdim ama hangi iphone alacagımı karar veremedim o yuzden bu konuda bişey dıyemıyorum kolay gelsin :D