Samsung S6 - Lg G4 - Note 4 hangisini tavsiye edersiniz?

Bu konuyu okuyanlar

immortalsword

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar Lg g2 kullanıcısıyım. Telefon yenileme düşüncem var sitedeki bir çok videoyu inceledim ondan sonra konuyu açıyorum, telefonların dayanıklıkları performansları hakkında az cok fikrim var, note 4 yazdım ama seçenek olsun diye yazdım, note özelliği pek ilgimi çekmiyor sadece telefon olarak bakıyorum. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

Samsung S3 kullandım, S4 yakın arkadasım aldı ve abimde mevcuttu tanıma sansı yakaladım. Sarjları kısa süreli gidiyor ve yazılım güncellemesi Lg'den daha iyi değil.

Lg kullandım, lg G3 elime alıp kullanma fırsatını bir çok kere yakaladım iki yakın arkadasımda vard, yazılım desteginden dogan sıkıntılarım oldu devamda ediyor ve servise göndermek istemiyorum telefonu. LG yide yaşadım yani kısaca.

Dayanıklılıklarına gelecek olursam hepsi assağı yukarı aynı bu 3 telefonun üst köşelerden darbe almadıkca kolay kırılmaz üst köselerden darbe alınca umudu kesin zaten kesinlikle.

Tabi bir etmende tasarımları, siz hangi tasarımı tercih ederdiniz?

Ekstradan iphone önermezseniz sevinirim. Özellikle UKT lerini izledim ve kesinlikle almayacagım bir ürün.

Starbowl

Müdavim
Reaksiyon puanı
266
Ya Samsung sana bir problem yaşatabilir. G4 iyi de G4 Pro'yu bekleyin. Yeni Note 5'in tanıtılmasına az kaldı. Ağustos'da tanıtılacak. Eğer şu an acil almam gerekiyor diyorsanız G4 derim.

immortalsword

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Ya Samsung sana bir problem yaşatabilir. G4 iyi de G4 Pro'yu bekleyin. Yeni Note 5'in tanıtılmasına az kaldı. Ağustos'da tanıtılacak. Eğer şu an acil almam gerekiyor diyorsanız G4 derim.

1-2 hafta içinde almam gerekiyor, yeni bir telefon bekleyemeyeceğim sanırım. G4 te iki soru var kafamda bir tasarım bir de yazılım desteğini düzgün vermemeleri yoksa düsünmeden alınacak telefon

Starbowl

Müdavim
Reaksiyon puanı
266
Ya çok dayanıklı değil. Hassas bir telefon gibi duruyor. S6'da arkası cam olması kötü olmuş. G4 alırsanız ileride ROM yüklemeniz gerekebilir. Bu durum touchwiz'den dolayı Note 4 ve S6 için de geçerli. Acele etmeyin bence. Ben de S3 mini var. Çok acele ettim aldıktan bir hafta sonra S4 Mini çıktı.

immortalsword

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Hangi amaçla kullanacağınız önemli kamera mı oyun mu program mı?

G2 de oyun yüklü değil suanda oyun oynayan birisi değilim sürekli ama illaki yeni telefon alınca kısa süreli bir asphalt denerim :D Benim asıl ihtiyacım kamera, sarj ve geçişlerde kasmasın istiyorum web de gezerken veye uygulamalar arası gecis yaparken

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar Lg g2 kullanıcısıyım. Telefon yenileme düşüncem var sitedeki bir çok videoyu inceledim ondan sonra konuyu açıyorum, telefonların dayanıklıkları performansları hakkında az cok fikrim var, note 4 yazdım ama seçenek olsun diye yazdım, note özelliği pek ilgimi çekmiyor sadece telefon olarak bakıyorum. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

Samsung S3 kullandım, S4 yakın arkadasım aldı ve abimde mevcuttu tanıma sansı yakaladım. Sarjları kısa süreli gidiyor ve yazılım güncellemesi Lg'den daha iyi değil.

Lg kullandım, lg G3 elime alıp kullanma fırsatını bir çok kere yakaladım iki yakın arkadasımda vard, yazılım desteginden dogan sıkıntılarım oldu devamda ediyor ve servise göndermek istemiyorum telefonu. LG yide yaşadım yani kısaca.

Dayanıklılıklarına gelecek olursam hepsi assağı yukarı aynı bu 3 telefonun üst köşelerden darbe almadıkca kolay kırılmaz üst köselerden darbe alınca umudu kesin zaten kesinlikle.

Tabi bir etmende tasarımları, siz hangi tasarımı tercih ederdiniz?

Ekstradan iphone önermezseniz sevinirim. Özellikle UKT lerini izledim ve kesinlikle almayacagım bir ürün.
ben g2 kullansam 1 yıl daha kullanır öyle başka telefona geçerim nedenmi note 4 veya diğerlerinin yapıpda g2 nin yapmıyacagı şey yok bu yüzden 1 sene daha kullanırdım ben ama yinede değiştirmek istersen bu üçü arasında s6 en performanslısı sonra note 4 en performanslısı sonrada g4 kamerada en iyi g4 sonra s6 sonrada note 4 en saglamı ve tasarım 1.cisi bence s6 sonra note 4 sonrada g4 tabi tasarı şahsidir bence s6 al

immortalsword

Asistan
Reaksiyon puanı
17
ben g2 kullansam 1 yıl daha kullanır öyle başka telefona geçerim nedenmi note 4 veya diğerlerinin yapıpda g2 nin yapmıyacagı şey yok bu yüzden 1 sene daha kullanırdım ben ama yinede değiştirmek istersen bu üçü arasında s6 en performanslısı sonra note 4 en performanslısı sonrada g4 kamerada en iyi g4 sonra s6 sonrada note 4 en saglamı ve tasarım 1.cisi bence s6 sonra note 4 sonrada g4 tabi tasarı şahsidir bence s6 al

Telefonu değiştireceğim kesin hocam, bende senin gibi düsünüyorum aslında ama 2.5 bin veripde sarj sorunu yasamakta gercekten koyar insana diye düsünüyorum

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Telefonu değiştireceğim kesin hocam, bende senin gibi düsünüyorum aslında ama 2.5 bin veripde sarj sorunu yasamakta gercekten koyar insana diye düsünüyorum
valla dediğim gibi kardeş ben olsam g2 yi 1 sene daha kullanırım neyi var fıstık gibi çalışıyor g2 ben bile s4 kullanıyorum ve 1 yıl daha kullanmayı düşünüyorum...pil hariç s4 bile gayet iyi....

immortalsword

Asistan
Reaksiyon puanı
17
valla dediğim gibi kardeş ben olsam g2 yi 1 sene daha kullanırım neyi var fıstık gibi çalışıyor g2 ben bile s4 kullanıyorum ve 1 yıl daha kullanmayı düşünüyorum...pil hariç s4 bile gayet iyi....

benim planlarımda 1.5 yıl en az kullanmak vardı daha, çünkü kamera haricinde diger gelisen özellikler beni cok bir artıya ulastırmıyor fakat değiştimem gerekiyor 2 hafta içnde ve yenisinide alırken bi 2-3 yıl rahat götürsün istiyorum.

LG G4 su an için gayet yeterli bir telefon fakat donanım özellikleri G3 den bir + sunmuyor fakat S6 ya baktıgımda sadece 200-300 lira fark var ve donanımı cok daha iyi üstelik yazılımla 1ay içinde giderilecek sorunlar yasıyor buda S6 yı cazip kılmıyor değil..

S6 cok daha hızlı sarj oluyor ve uzaktan sarj gibi bir özellikle geliyor, farkettiyseniz artık dısarıda oturdugunuz bir yerde masada sarjlar var yer yer bunların yerini uzaktan sarjlar alabilir sadece 200 lira bir farkla böyle bir rahatlığada kavusulabilir. LG G2 kullanıcısıyım ama S6 kafamı karıstırmaya yetti.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
benim planlarımda 1.5 yıl en az kullanmak vardı daha, çünkü kamera haricinde diger gelisen özellikler beni cok bir artıya ulastırmıyor fakat değiştimem gerekiyor 2 hafta içnde ve yenisinide alırken bi 2-3 yıl rahat götürsün istiyorum.

LG G4 su an için gayet yeterli bir telefon fakat donanım özellikleri G3 den bir + sunmuyor fakat S6 ya baktıgımda sadece 200-300 lira fark var ve donanımı cok daha iyi üstelik yazılımla 1ay içinde giderilecek sorunlar yasıyor buda S6 yı cazip kılmıyor değil..

S6 cok daha hızlı sarj oluyor ve uzaktan sarj gibi bir özellikle geliyor, farkettiyseniz artık dısarıda oturdugunuz bir yerde masada sarjlar var yer yer bunların yerini uzaktan sarjlar alabilir sadece 200 lira bir farkla böyle bir rahatlığada kavusulabilir. LG G2 kullanıcısıyım ama S6 kafamı karıstırmaya yetti.
s6 nın bazı ufak sorunları var yazılımsal fakat bunlar 5.1.1 ile çözülcek oda bugun yarin gelir abd ye gelmiş 5.1.1 güncellemesi ülkemizede gelir yakında bence s6 al derim gerçekten performanslı...

xxmeeminxx

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Lg g4 tasarim olarak karasizsin sanirim kahverengi deri olaani teknomarketlerin birinde dene ama gorevliden 0 olani soyle çünkü almadan gördüm arka deriyi ciziyorlar filan. Tasarim ilarak metal degil yan plastik cerceveler belki seni tatmin etmez (illa metal diyorsan) ama deri kismi haric. Cok harika olmuş arada teelefobu cevirip bakıyorum derisine. Benc sen g2 le biraz daha takil g4 pro duşün benim aciliyetim vardi aldim suan sarjindan memnun değilim birde teledon bazen kafasina gore isiniyor ama bu benim telefonla alakali sadece sanirim. Kameraya gelrsek. Note 4 s6 g4 arka kameralari cok iyi ama manuel modu cok guzel g4. On kamerada s6 ve g4 lider diyebilirim. Note 4 baktim karsilastirdim bu ikisi gibi iyi degildi. Fakat samsung güncelleme sorunu ayrica biraz arastirdim. Lg Turkiye garantisi hem iyiymis hemde zaten Turkiye de lnsman yaptılar buda onemi gosteriyor. Birde note 4 ve g4 daha uzun ömürlü olur cunku hem sd kart. Hemde cikarilabilir pil. Fakat g4 pilin hakkini veremiyor gibi. Durmadan internette %50 parlaklik face whatsapp instagram la 5-6 saat. Fakat full nete girmedim video filan uzledim. (nete girmek yerine bazen) 8 saat ekran suresi aldim ve guc tasarrufu guzel degil begenmedim ama telefon dan hoşnutum sonuçta piyasada kusursuz telefon yok az kusurlu var ama onerir miisin dersen g4 oneririm ama g4 pro bekle illa telefon alcam dersen