Soru Samsung S24 Ultra vs iPhone 15 Pro

barantim7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İkisi arasından hangisini tercih ederdiniz aldığım zaman uzun kullanmayı düşünüyorum öyle hemen kullanıp satma gibi niyetim yok uzun kullandığım süreçtede herhangi bir donma kasma ya da animasyon geçişlerinde problem istemiyorum. Sizce hangisini tercih etmeliyim.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8,095
15 Pro tavsiye ederim. İki cihazı da deneyimlemiş biri olarak 15 Pro'nun ele oturması ve premium hissiyatının çok daha yüksek olması büyük avantaj. Ayrıca video çekiminde 15 Pro muazzam işler yapıyor.

barantim7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
15 Pro tavsiye ederim. İki cihazı da deneyimlemiş biri olarak 15 Pro'nun ele oturması ve premium hissiyatının çok daha yüksek olması büyük avantaj. Ayrıca video çekiminde 15 Pro muazzam işler yapıyor.
Peki düz 15 ile s24 ultra arasında tercih yapsanız hangisini tercih edersiniz?

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,238
Hangi işletim sistemini kullanmak istediğinize göre karar verebilirsiniz. Çok farklı telefonlar değiller.

Peki düz 15 ile s24 ultra arasında tercih yapsanız hangisini tercih edersiniz?
Düz 15 ve S24 Ultra arasında uçurum var.

Graveworm

Profesör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,051
S24 Ultra ile 15 Pro Max arasında kalsaydınız kesinlinle 15 Pro Max derdik fakat şu anda bence S24 Ultra. Tasarımı, kamerası, bataryası... Bence her türlü önde. Öyle "Apple uzun süre kullanılıyor" falan olayına da kanmayın. Apple 6S almıştım çıktığında, hemen hemen aynı zamanda da anneme Samsung J5 almıştım. Ben 6S'i fırlatıp attığımda, annem hala J5 i kullanabiliyordu. O konu biraz da sizin telefonu nasıl kullandığınızla alakalı.

James Howlett

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4,574
S24 Ultra derim, ama şahsi olarak 15 pro alırdım

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,238
S24 Ultra ile 15 Pro Max arasında kalsaydınız kesinlinle 15 Pro Max derdik fakat şu anda bence S24 Ultra. Tasarımı, kamerası, bataryası... Bence her türlü önde. Öyle "Apple uzun süre kullanılıyor" falan olayına da kanmayın. Apple 6S almıştım çıktığında, hemen hemen aynı zamanda da anneme Samsung J5 almıştım. Ben 6S'i fırlatıp attığımda, annem hala J5 i kullanabiliyordu. O konu biraz da sizin telefonu nasıl kullandığınızla alakalı.
Uzun ömürlülük konusunda Apple, iPhone 6 dönemindeki haliyle kalmadı.

barantim7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hangi işletim sistemini kullanmak istediğinize göre karar verebilirsiniz. Çok farklı telefonlar değiller.

Düz 15 ve S24 Ultra arasında uçurum var.
Gerçekten Apple’dan memnunum ama pil sağlığı gerçekten canımı sıkmaya başladı hani insanın oraya bakınca bile psikolojisi bozuluyor çok can sıkıcı bi durum bu yüzden uzun yıllar kullanamıyorum hani alınca değiştirme gibi durumlar oluyor pil sağlığı yüzünden ve apple artık fiyat konusunda çok abarttı telefonun hızından çok fiyatına yetişmek dert oldu sürekli bi telefon değiştirmek zorunda kalıyorum iOS olunca androide güvenemiyorum sebebini şöyle söyleyim hani eskisi gibi 2-3 yıl geçince menülerde animasyonlarda donma gibi mevzular vardı ondan dolayı güvenemiyorum ilk androidimi kullandığım dönem içerisinde elimde Sony xperia xz1 vardı telefondan memnundum ama işte gel gelelim ekranda yanık sorunu olana kadar turuncu renkte bi ekran yanığı olmuştu sattım direkt bu eksileri avantajları düşündüğüm zaman androidin eski hali gibi olmadığını kullanıcılarından dinlersem şahsen beni bi nebze android konusunda ikna olmaya yardım edebilir eskisi gibi androidin böyle sorunları artık var mıdır sanmıyorum ama işte biraz çekimser yanaşıyorum siz bu avantaj dezavantaj durumlarından sonra hangisini tercih ederdiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

S24 Ultra derim, ama şahsi olarak 15 pro alırdım
Hani elimde Samsung c7 ve iPhone 6s cihazlarıda var. İkiside hemen hemen aynı yılların teknolojisini kullanıyor. Samsung’ta biraz daha akıcılık hissettim iPhone 6s’e göre mesela 6s cihazı üzerinde whatsapp a girerken takılmalar yaşanıyor ama Samsung c7 nezdinde böyle bi problem söz konusu değil.

Sanırım dediğinize katılıyorum 6s ve j5 üzerindeki örneklemenize aynı örneklemeyi bende yaptım uzun ömürlü gibi bi durum söz konusu değil gibi

Son düzenleme:

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
4,238
Gerçekten Apple’dan memnunum ama pil sağlığı gerçekten canımı sıkmaya başladı hani insanın oraya bakınca bile psikolojisi bozuluyor çok can sıkıcı bi durum bu yüzden uzun yıllar kullanamıyorum hani alınca değiştirme gibi durumlar oluyor pil sağlığı yüzünden ve apple artık fiyat konusunda çok abarttı telefonun hızından çok fiyatına yetişmek dert oldu sürekli bi telefon değiştirmek zorunda kalıyorum iOS olunca androide güvenemiyorum sebebini şöyle söyleyim hani eskisi gibi 2-3 yıl geçince menülerde animasyonlarda donma gibi mevzular vardı ondan dolayı güvenemiyorum ilk androidimi kullandığım dönem içerisinde elimde Sony xperia xz1 vardı telefondan memnundum ama işte gel gelelim ekranda yanık sorunu olana kadar turuncu renkte bi ekran yanığı olmuştu sattım direkt bu eksileri avantajları düşündüğüm zaman androidin eski hali gibi olmadığını kullanıcılarından dinlersem şahsen beni bi nebze android konusunda ikna olmaya yardım edebilir eskisi gibi androidin böyle sorunları artık var mıdır sanmıyorum ama işte biraz çekimser yanaşıyorum siz bu avantaj dezavantaj durumlarından sonra hangisini tercih ederdiniz
Pil sağlığı mevzusunun aslı Apple'ın Android'lerin aksine pil sağlığını yüzde olarak göstermesi yahut daha doğru göstermesi. Ablamla iPhone 14 Pro Max kullanıyoruz, benim cihazımın pil yüzdesi %99, onun telefonu %85. Ama gün sonunda ekran sürelerimiz ya 30 dakika - 1 saat oynuyor ya da hiç oynamıyor.

Android artık eskisi gibi değil diyebiliriz ancak hâlâ uzun ömürlülükte bir Apple değil. Yine de sizin düşündüğünüz cihaz 15 Pro Max'e yakın süre gider.

Kronik sorunlara gelecek olursak; bunu fazla takmamak gerek. Mesela 13 ve 14 serisinde tonla kronik sorun vardı, yine de bu cihazlar milyonlar sattı. Denk gelmemek şans işi. Bunun gibi 15 Pro/Pro Max'te ve S24 Ultra'da da kronik problemler var bu arada.

Ben Android'e geçmeyi planlayan birisi olarak S24 Ultra alacağım ancak amiral gemisi bir iPhone kullandıktan sonra bırakmak zor oluyor. Bu yüzden elimdekini kaldıramayacağım muhtemelen.

Sona gelelim; en iyi UI deneyimi iOS'ta. Pratik ve özgür taraf ise Android.

Android özgürlüğü sizin için önemli değilse ben, 15 Pro Max ile iPhone kullanmaya devam etmenizi öneriyorum.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8,095
Apple 6S almıştım çıktığında, hemen hemen aynı zamanda da anneme Samsung J5 almıştım. Ben 6S'i fırlatıp attığımda, annem hala J5 i kullanabiliyordu. O konu biraz da sizin telefonu nasıl kullandığınızla alakalı.
Bu baya baya abartı olmuş sanki ya. 6S'in rakibi J5 bile değildi Galaxy S5'di. Bir markayı övecekken veya gömecekken en azından ufak bir destekli olmasında fayda var. J5 kullanmış biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki Samsung'un ürettiği en kötü telefondu J5 ve J7'ler.

LuiLibero

Asistan
Reaksiyon puanı
155
Burada tercih iOS’mu yoksa Android’mi istediğinize kalıyor. Her ikiside harika cihazlar. Ama ben olsam 15 Pro seçerdim. Apple ekosistem sayesinde gözümde bir tık önde.

Graveworm

Profesör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,051
Bu baya baya abartı olmuş sanki ya. 6S'in rakibi J5 bile değildi Galaxy S5'di. Bir markayı övecekken veya gömecekken en azından ufak bir destekli olmasında fayda var. J5 kullanmış biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki Samsung'un ürettiği en kötü telefondu J5 ve J7'ler.

Kardeşim savunma değil. Başımdan geçeni anlattım. İyi misin sen?

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8,095
Kardeşim savunma değil. Başımdan geçeni anlattım. İyi misin sen?
Mesajınızı bi nefes alıp gelin sakin kafayla okuyun anlarsınız. J5'in 6S'den iyi olduğundan bahsetmişsiniz. Bunu Samsung Mobilde çalışan herhangi birine anlatsanız bile kahkaha atar.

Graveworm

Profesör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,051
Mesajınızı bi nefes alıp gelin sakin kafayla okuyun anlarsınız. J5'in 6S'den iyi olduğundan bahsetmişsiniz. Bunu Samsung Mobilde çalışan herhangi birine anlatsanız bile kahkaha atar.

Bir önceki mesajımı dikkatli okursan uzun kullanımın kullanıcıyla alakalı olduğunu savunmuştum... Neyse iyi forumlar.

LuiLibero

Asistan
Reaksiyon puanı
155
iPhone 6S, J5’ten iyi demiyorki. Kullanım amacına dikkat çekiyor. Büyüklerin telefonu bizim gibi kullanmadığı aşikar. Bu yüzden kötüde olsa onu götürmüştür.

Ahmet Alışık

SDN
SDN
Reaksiyon puanı
37
İkisi arasından hangisini tercih ederdiniz aldığım zaman uzun kullanmayı düşünüyorum öyle hemen kullanıp satma gibi niyetim yok uzun kullandığım süreçtede herhangi bir donma kasma ya da animasyon geçişlerinde problem istemiyorum. Sizce hangisini tercih etmeliyim.
Bence uzun kullanım için en mantıklı telefon iphone 15 pro çünkü uzun süreli güncelleme almasıyla yaklışık 5 yıl güncellemeyle bereber kullanım ömrü sunuyor bu açıdan gayet iyi özellik bakımında ise Apple A17 pro yonga seti kullanıyor bundan dolayı oyunlarda vs hızlı ve akıcı bir şekilde oynamanızı sağlıyor yani kısacası uzun ömür kullancam diyorsan iphone tercih et

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8,095
Bir önceki mesajımı dikkatli okursan uzun kullanımın kullanıcıyla alakalı olduğunu savunmuştum... Neyse iyi forumlar.
İyi de anneniz sizin gibi kullanmıyorsa bu adil bir karşılaştırma olmuyor ki? Fiat Egea 1.4 ile Bmw M340i kullanan kişilerin beklentileri de, aldıkları da farklıdır ve kullanıcıyı ikisi de amaca göre tatmin eder. Bu kalitenin göreceliği kuramını doğrular. Madem alakasız bir kullanım senaryosuyla bu sonuçları elde ettiniz bunun nesnel bir şeyi mi var da şu anki konuya katıyorsunuz? Arkadaş S24 Ultra mı 15 Pro mu demiş, kullanımını dinlemeden ben 6S kullandım pişmanım annem J5 ile memnun demenizden çıkarttığım anlamı çıkartmam kadar doğal bir şey yok.

iPhone 6S, J5’ten iyi demiyorki. Kullanım amacına dikkat çekiyor. Büyüklerin telefonu bizim gibi kullanmadığı aşikar. Bu yüzden kötüde olsa onu götürmüştür.
İyi de bunun nesnel bir karşılaştırmaya katılması doğru mu?

Graveworm

Profesör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,051
İyi de anneniz sizin gibi kullanmıyorsa bu adil bir karşılaştırma olmuyor ki? Fiat Egea 1.4 ile Bmw M340i kullanan kişilerin beklentileri de, aldıkları da farklıdır ve kullanıcıyı ikisi de amaca göre tatmin eder. Bu kalitenin göreceliği kuramını doğrular. Madem alakasız bir kullanım senaryosuyla bu sonuçları elde ettiniz bunun nesnel bir şeyi mi var da şu anki konuya katıyorsunuz? Arkadaş S24 Ultra mı 15 Pro mu demiş, kullanımını dinlemeden ben 6S kullandım pişmanım annem J5 ile memnun demenizden çıkarttığım anlamı çıkartmam kadar doğal bir şey yok.

İyi de bunun nesnel bir karşılaştırmaya katılması doğru mu?

Hocam ya okuduğunuzu anlamıyorsunuz, ya da başka bir sıkıntınız var. Ben pişmanım cümlesi kullanmadım. Taş gibi telefon. 7 sene kullandım. Ama oyundur programdır yoğun kullanımdır, öteki telefona nazaran daha çabuk tükendi.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
8,095
Hocam ya okuduğunuzu anlamıyorsunuz, ya da başka bir sıkıntınız var. Ben pişmanım cümlesi kullanmadım. Taş gibi telefon. 7 sene kullandım. Ama oyundur programdır yoğun kullanımdır, öteki telefona nazaran daha çabuk tükendi.
Madem öyle
"Öyle "Apple uzun süre kullanılıyor" falan olayına da kanmayın. Apple 6S almıştım çıktığında, hemen hemen aynı zamanda da anneme Samsung J5 almıştım. Ben 6S'i fırlatıp attığımda, annem hala J5 i kullanabiliyordu."

Bu cümleyi etme amacınız ne? Ben gayet iyi okuduğumu anlıyorum siz mesaj sayınızı arttırmak için diğer konularda olduğu gibi bu konuda da enteresan yorumlarınızı bizlerle paylaşmışsınız. Bir de Apple uzun süre kullanılıyor olayına inanmayın demişsiniz. Annenizin 6S kullandığı senaryoyu ele alsak yüksek ihtimalle halen daha aynı telefonu kullanıyor olma ihtimali vardı. Kendinizle çelişmeyin mesajınızda lütfen.