Samsung s23 fe ısınma ve hızlı pil düşüşü

Reaksiyon puanı
103
Arkadaşlar merhabalar iyi forumlar herkese. 1 haftadır s23 fe kullanıcısıyım. Cihaz aldığımdan beri beni sorunlarıyla uğraştırıyor.

Boşta iken bile ısınıyor. Dışarıda mobil verim açıkken bir dakika twitter instagram ya da chrome girsem elde hissedilir ısı oluşuyor. Ve tabii ki hızlı pil düşüşleri oluyor. Yapılabilecek her ayarı denedim. Araştırmadığım konu ve başlık kalmadı. Cihazı aldığım yere götürmeden önce sıfır kurulum yapıp tekrar kullanayım kontrol edeyim diyorum. Eski cihazım a55 den aktarma yapmıştım çünkü. Sıfır kurulum yaparak başlasam düzelme olur mu? (Son gelen güncelleme de faydalı olmadı)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hala onayda mı

Ekli dosyalar

• Screenshot_20241014_152610_Device care.jpg
    Screenshot_20241014_152610_Device care.jpg
    32.5 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

EMRE YONAT

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,414
Arkadaşlar merhabalar iyi forumlar herkese. 1 haftadır s23 fe kullanıcısıyım. Cihaz aldığımdan beri beni sorunlarıyla uğraştırıyor.

Boşta iken bile ısınıyor. Dışarıda mobil verim açıkken bir dakika twitter instagram ya da chrome girsem elde hissedilir ısı oluşuyor. Ve tabii ki hızlı pil düşüşleri oluyor. Yapılabilecek her ayarı denedim. Araştırmadığım konu ve başlık kalmadı. Cihazı aldığım yere götürmeden önce sıfır kurulum yapıp tekrar kullanayım kontrol edeyim diyorum. Eski cihazım a55 den aktarma yapmıştım çünkü. Sıfır kurulum yaparak başlasam düzelme olur mu? (Son gelen güncelleme de faydalı olmadı)

Hala onayda mı
Aynı cihazı @irsuya isimli arkadaşta kullanıyor, buralarda ise aydınlatacaktır.

QuareConficker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6

Hala onayda mı
Ben de aynı cihazi kullanıyorum ilk aldıgımda aynı sorunları yaşadım sadece sosyal medyada gezmeme rağmen telefonun ısısı 43-45 dereceleri buluyordu ve cok fazla pil harcıyordu uzun bir süre böyle devam etti. Şarjdayken de haddinden fazla ısınıyordu. Şarjım aşırı hızlı bitiyordu. Telefonu aldığımdan beri 120hz kullanıyorum ve nedense artık telefonun bu ısınma problemi kalktı gibi. Gunluk kullanimda sosyal medyada vs ısınmıyor fakat oyunlarda 45 derecelere cikiyor. Gecen gun 97 sarj ile 7 saat ekran süresi almisim 2 saat oyun oynamisim 3.5 saat ise yt geri kalanı sosyal medya ve gunluk kullanim su an bu performans normal mi ya da rakip telefonlara gore iyi mi bilmiyorum fakat ilk aldığım zamanki performansına göre su an daha optimize oldugunu soyleyebilirim. yaptigim tek degisiklik ise 3 4 ay boyunca pil korumasını maksimum duzeye almistim sarjdayken %80e ulastiginda sarj olmayi birakiyordu fakat bu yaptigim seyin bir faydasi oldu mu olmadimi bilmiyorum. Ayni sekilde bu durumu ben de arastirdigimda cihazi kullanan bazi kisiler ilk zamanlarda boyle sorunlarin oldugunu daha sonra telefonun kullanımına gore yaklasik 2 hafta sonra bu sorunların gectigini bataryanın kendini optimize ettigini falan yaziyorlardi. Fakat benim birak 2 haftayi nerdeyse 3 ay sonra eskisine gore daha iyi performans gostermeye basladi diyebilirim.