Öneri Samsung Odyssey G7 Alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

nekreyazar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhabalar

Uzun süredir monitör arıyorum fakat artık yoruldum. Bu monitör'ün 2. eli 6.750 TLye alabiliyorum fakat VA panel olması biraz korkuttu. Sizce 6750'ye bunu almak mantıklı mı yoksa farklı mı öneriniz olur mu? 2K min 165hz monitör arıyorum. Artık yoruldum yardımcı olabilir misiniz

Draker

Doçent
Reaksiyon puanı
60

nekreyazar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Alternatif olarak buna bakabilirsin.

Bu hem Va panel hem 165 hz olmasi kötü hocam ya

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
Hamza Ensar Sağlam gelmeden hemen alın!

Şaka yapıyorum tabii ki. Odyssey G7 modelinde herhangi bir sorun yok, sadece ortadaki kavis darbe aldığında kolay kırılıyor o kadar.

nekreyazar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Hamza Ensar Sağlam gelmeden hemen alın!

Şaka yapıyorum tabii ki. Odyssey G7 modelinde herhangi bir sorun yok, sadece ortadaki kavis darbe aldığında kolay kırılıyor o kadar.
Va panel olduğu için çekiniyorum hocam bunu almakta

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Merhabalar

Uzun süredir monitör arıyorum fakat artık yoruldum. Bu monitör'ün 2. eli 6.750 TLye alabiliyorum fakat VA panel olması biraz korkuttu. Sizce 6750'ye bunu almak mantıklı mı yoksa farklı mı öneriniz olur mu? 2K min 165hz monitör arıyorum. Artık yoruldum yardımcı olabilir misiniz

Siz bilirsiniz. Teknik özellikleri çok şişik. İnsanın güvenesi gelmiyor. Kaliteli renkler beklemeyin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

VA panelinde IPS panelinde kendine göre sorunları var. Mesela VA'da renkler IPS kadar iyi değil ve ghosting ihtimali yüksek. IPS'lerde de kontrast kötü ve siyahlar VA'da olduğu kadar kaliteli verilemiyor. Ben olsam IPS tercih ederim ki öyle de yaptım.

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
VA Panelde siyah renkler dışındaki tüm renkler gayet yerli yerinde ve canlı gözüküyor. Telefonlardaki IPS gibi düşünün.

Çerçevenin kalınlığı sorun olmazsa ve bulabilirseniz şunu alın :

nekreyazar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Siz bilirsiniz. Teknik özellikleri çok şişik. İnsanın güvenesi gelmiyor. Kaliteli renkler beklemeyin.

VA panelinde IPS panelinde kendine göre sorunları var. Mesela VA'da renkler IPS kadar iyi değil ve ghosting ihtimali yüksek. IPS'lerde de kontrast kötü ve siyahlar VA'da olduğu kadar kaliteli verilemiyor. Ben olsam IPS tercih ederim ki öyle de yaptım.
Hocam bir öneriniz varmi? Ürün olarak 2. Eline bakayim. 2k 240hz IPS panel arıyorum.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
VA Panelde siyah renkler dışındaki tüm renkler gayet yerli yerinde ve canlı gözüküyor. Telefonlardaki IPS gibi düşünün.

Çerçevenin kalınlığı sorun olmazsa ve bulabilirseniz şunu alın :

O monitör berbat bir monitör. Eski monitörümle aynı nesilden olur kendisi :D

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
O monitör berbat bir monitör. Eski monitörümle aynı nesilden olur kendisi :D
Ama ben mesajı düzenleyecektim ki!

O bütçede 2. el almam diyorsanız şunu alın geçin:

Ama Odyssey G7 çok kaliteli bir monitör haberiniz olsun, fiyatının her kuruşunu hak ediyor, tek sorunu ortadaki kavis darbe aldığında biraz kolay kırılıyor o kadar. Özellikle böyle bir fiyata bulduysanız alın bence.

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Hocam bir öneriniz varmi? Ürün olarak 2. Eline bakayim. 2k 240hz IPS panel arıyorum.

HP Omen X27 vardı sanırsam.
Ama ben mesajı düzenleyecektim ki!

O bütçede 2. el monitör alacağınıza sıfır olarak şunu alın geçin:

O monitörde klasik TUF :D Soluk renkler ve düzeltilmediyse flickering sorunu.

240 Hz monitör ile ne yapacaksınız? Rekabetçi oyunlar oynamıyorsanız pek önemli değil. Bu bütçede düzgün bir şeyde yok zaten.

nekreyazar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
HP Omen X27 vardı sanırsam.

O monitörde klasik TUF :D Soluk renkler ve düzeltilmediyse flickering sorunu.

240 Hz monitör ile ne yapacaksınız? Rekabetçi oyunlar oynamıyorsanız pek önemli değil. Bu bütçede düzgün bir şeyde yok zaten.
FPS oyunları oynuyorum o yüzden Hamza hocam. 1 haftadır gece gündüz isi gücü bıraktım monitör arıyorum kafayı yedim bulamadım da

irsuya

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
3,002
Ekran kartım 0 sistem RTX 3080 1080P tercihi yanlış olmaz mı
Buyurun o zaman, G5'de de ortadaki kavis darbe aldığında çabuk kırılıyor o kadar:

Ya da:

Hamza Sağlam

Doçent
Reaksiyon puanı
751
Buyurun o zaman, G5'de de ortadaki kavis darbe aldığında çabuk kırılıyor o kadar:

Ya da:

Çok ghosting var. O Dell iş görebilir ama.

nekreyazar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yanlış olur tabii. Ama madem öyle bir sistem toplayabiliyorsunuz neden doğru düzgün bir monitör almıyorsunuz?
Hocam düzgün bir şey almaya çalışıyorum zaten ama 10 bin lira kadar da çıkamıyorum monitor için. Bütçeden ötürü. Dell baktim ama 2ms diyor sorun yaratmaz mi