samsung note 8 ithalatçı garantili alınır mı ?

Bu konuyu okuyanlar

muratcan302

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar note 8 ithalatçı garantili almayı planlıyorum ancak bir yakınım note 5 alacakken telefoncu 1-2 arkadaşı kesinlikle samsung türkiye garantili olsun ithalatçı garantili olmasın demiş. ithalatçı garantili telefonların ne gibi farkı vardır.
garanti konusu önemli değil benim için ancak bazı yerlerde donanım farkı, geç güncelleme alması, eksik uygulama vs. oluyor diye duydum bunlar doğrumu

cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
merhabalar note 8 ithalatçı garantili almayı planlıyorum ancak bir yakınım note 5 alacakken telefoncu 1-2 arkadaşı kesinlikle samsung türkiye garantili olsun ithalatçı garantili olmasın demiş. ithalatçı garantili telefonların ne gibi farkı vardır.
garanti konusu önemli değil benim için ancak bazı yerlerde donanım farkı, geç güncelleme alması, eksik uygulama vs. oluyor diye duydum bunlar doğrumu

cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Öncelikle 2. Elde satışı zor oluyor sanırım işlemci farkları olabiliyor. Mesela Türkiye note serisi Samsung işlemci varken Amerika note serisi başka işlemi var. Ama bunda şöyle bir ayrıntı var performansları aynı hemen hemen ama Amerika da yaygın olan işlemciye daha çabuk güncelleme gelir vs karışık kısımlar onlar. Kısacası sıkıntı olmaz belki o ülkeye ait programlar olabilir için de o kadar.

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
o telefoncunun satma tekniği gibi geldi bana.garanti dışında farkları:
-note 8 amerika versiyonu gelirse snapdragon işlemci,başka bir ülkeninki gelirse exynos işlemci kullanır.ikisi de aynı güçte sorun olmaz.satıcıya sorabilirsiniz bu hangi ülkeden,işlemcisi ne diye.
-güncelleme olarak ise şöyle bir durum var mesela note 8'de ilk güncellemeyi güney kore alıyor,sonra amerika,sonra avrupa gibi gidiyor.arada en fazla 1 ay oynar diye tahmin ediyorum.telefon hangi ülkeden ise o ülkenin güncelleme alacağı tarihte güncellemeyi alır.yani bir sorun olmaz