Samsung note 10 lite kamerada donma

Bu konuyu okuyanlar

XxEmirxX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1.5 yıllık Samsung note 10 lite cihazımda sadece galeride çektiğim fotoya tıkladığımda 40 50 sn donma oluyor , oyunlarda falan donmuyor. .Ram optimizasyonu yaptığımda hemen düzeliyor yapmazsam 40 50 sn galeride fotoğraflar açılmıyor ama telefon tam olarak donmuyor galeri ekranını bembeyaz oluyor.12 13 foto cekersem 2 defa böyle oluyor .3 ay önceki galeri güncellemesi bunu düzeltmişti ama son güncellemeden sonra yine eskisi gibi oldu ve Android 12 de duzeltmedi bu sorunu.Ne yapmalıyım??? Birdaha asla ama asla samsung almam benim eski note 4 de bile şuanda böyle saçma sorunlar yok.Bu telefonu aldığıma çok pişmanım keşke iPhone 11 alsaydım.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Önce uygulama artıkları temizleyin olmaz ise sıfırlayıp bakın. Wipe data da yapılabilir.

XxEmirxX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Artıkları temizledim kamera verilerini de temizledim verileri temizledikten sonra bir süre düzeldi sonra yine aynı olmaya başladı

XxEmirxX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 ay önce telefonu zaten tamamen sıfırladım yine düzelmedi 3 4 gün sorunsuz kullandım sonra yine başladı başka bir çözüm yolu yok mu deneğim şey ler hiçbir işe yaramadı

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Yani yazılımsal gibi gözüküyor çok ilginç. Garantisi varsa garantiye verin.

grbzz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,768
Biraz araştırma yaptım ama sıfırlama dışında bir çözüm önerisi bulamadım. Eğer sıfırlama da işe yaramadıysa sorun düzelene kadar Google Fotoğraflar’ı kullanmayı deneyin.

Bu arada Galaxy Store üzerinden güncellemeleri yapıyor musunuz?

XxEmirxX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet az önce tüm uygulamaları güncelledim hepsi son sürüm .Birdaha samsung asla bıktım artık samsungun saçmalıklarından. Çok çok pişmanım bu telefonu aldığıma biraz daha ekleyip iPhone 11 alacaktım aslında.

Reaksiyon puanı
8,023
Muhtemelen Samsung Galeri uygulamasından kaynaklı bir yazılım sorunu yaşıyorsunuz. Sizden kaynaklı bir sorun olsa sıfırlamadan sonra düzelirdi. Üstte arkadaşın da dediği gibi Samsung Galeri uygulamasına güncelleme gelene kadar Google Fotoğraflar uygulamasını kullanmak yapabileceğiniz tek şey gibi duruyor.

Eğer eskiden böyle bir sorun yoktu yeni oluştu derseniz internetten Samsung Galeri uygulamasının eski sürümlerinin APK'larını kurup da deneyebilirsiniz.

XxEmirxX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet,bende öyle düşünüyorum ama bir güncelleme düzeltiyor diğeri bozuyor böyle bir saçmalık var.Ben dershanede tahtayı çok fazla çekiyorum arka arkaya arka arkaya çekmezsem donma pek olmuyor.2000 fotoğraf var ama 58/128 gb ını kullanıyorum sadece bundan dolayı olacağını düşünmüyorum.

Reaksiyon puanı
8,023
Note 10 Lite donanımı güçlü. Normal şartlarda depolama dolu bile olsa dediğiniz saniyelerde yavaşlama olmaması gerekiyor. Dediğim gibi yazılım hatası olduğunu düşünüyorum.