Samsung mu xiaomi mi?

Bu konuyu okuyanlar

irsuya

beyond negative diff
Emektar
Reaksiyon puanı
2,921
İsteyen istediğini savunsun. Samsung orta segment cihazlarıyla tokatlar.

Reaksiyon puanı
949
Aynı paraya Audi varsa Renault kimse almaz Samsung varken de Xiaomi alınmaz.
Ben Renault hayranıyım yatıp kalkıp Renault kullanacam diyorsan Fernando Alonso posterleri varsa evinde tabi Renault alınır o ayrı ?

Hidro Dinamik

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,560
Sadece teknik özelliklerle iş bitmiyor, kronik sorunlar başa bela. O sebeple kesinlikle Samsung derim.
Xiaomilerin bir çok modelinde kronik sorun mevcut. 3 5 Aylık cihazlar ısınmadan dolayı anakart yakıyor. Yazılımsal saçma sapan problemlerden parmak izi özelliği menüde gözükmüyor.

ismaildemirbas21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar samsung ve xiaomi en yeni modellerinde karşılaştırma yaptım (orjinal sitelerinde en ucuz modellerin fiyat değer mi karşılaştırması)

Samsung fiyatına değecek kadar iyi bir donalımlı telefon değil ama yazılımsal kazanıyor

Xiaomi fiyatı pahalı olmasına rağmen donanım olarak fiyatına değecek kadar iyi tasarlanmış bir telefon ama yazılımsal olarak kaybediyor

Samsung 2.el olarak tabi kazanıyor çünkü imei orjinal bir sürü model ucuza var

Xiaomi hızlı şarj ve işlemci olarak uygun fiyatlı cihaz sunuyor (onun dışında resmen aynılar hafıza ram kamera vb)

Yazılımsal uzun süreli bir karşılaştırmalar geçelim

Samsung xiaomi göre daha çok android güncellemesi sunar (samsung 3 yıl android 5 yıl güvenlik, xiaomi 2 yıl android 5 yıl güvenlik)

Xiaomi daha özelleştirilebilir bir telefon (daha çok hafıza ve ram kullanır boştayken)

Samsung az ram kullanımı daha iyi ayarlıyor (yazılıma daha az yükleniyor)

Xiaomi oyun olarak fiyata göre 1 numara geçilemez

Samsung pili koru özelliğiyle pilin bozulmasını engelliyor (bu xiaomi yokmuş kontrol ettim)

Samsung gözü rahatlatma modu daha iyi ayarlamış (yazılım çok değiştirdiğimden biliyorum)

Samsung ve xiaomi hataları iyi çözüyor

Samsung günlük kullanıma ve pil önem veriyor

Xiaomi özeleştirmeye ve oyun önem veriyor

Xiaomi uygun fiyatlı model azdır (2022 ve 2023 modellere göre)

Samsung uygun fiyata model çoktur (2022 ve 2023 modellere göre)

Samsung fiyata uygun kaliteli işlemci azdır (çoğunlukla ucuz işlemci kullanır ama yazılımı hiç donmayacak şekilde ayarlar)

Kısacası

Bazı modellerde genel kullanım oyun işlemci özellik bakımından xiaomi

Genel kullanım sıradan oyunlar ucuz fiyata çok telefon az rama daha iyi ayarlama olarak samsung

Bu karşılaştirmada taraf tutumu yoktur

Son mesajlar