Samsung monitör mü LG monitör mü? Hangisini almalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

FKeira

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bir süredir birçok konu açtım ve gördüklerim arasında şu 2 monitör çok ilgimi çekti. Aralarında fiyat farkı 100 TL kadar var. İkisinin de + sını ve -sini sayacağım. Kafama takılan noktaları giderirseniz çok sevinirim.

LG olan bu LG 27'

Burada mağazadan gidip alabilmem çok büyük bir avantaj fakat daha önce LG kullanmadım. Oldum olası Samsung kullandım bu yüzden bir ön yargım var.

Samsung olan bu https://www.hepsiburada.com/samsung...ull-hd-kavisli-oyuncu-monitor-pm-HB00000BED43

Bu monitörü ancak internetten sipariş edebilirim, bu yüzden kargoda sorun yaşarım diye korkuyorum ve daha önce hiç Curved ekran kullanmadım. Rekabetçi oyunlarda işe yarasa da daha çok sadece görselliğe önem verdiğim oyunlarda (RDR2-GTA V-CP2077 gibi) veya oturup ders çalışırken, film izlerken rahatsız eder mi? Zaten 27 inç istememin başlıca sebebi gözüm doya doya görsel haz yaşayarak hikayeli oyunları oynamak, filmimi izlemek. QLED olması beni cezbediyor.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
LG zamanında benim de arada kaldığım ancak 27" olması sebebiyle tercih etmediğim bir ürün. Samsung'a göre daha güncel. Paneli de bildiğim kadarıyla orta seviyenin en iyilerinden birisi. Eğer kavisli ekran takıntınız yoksa ben LG öneririm.

FKeira

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
LG zamanında benim de arada kaldığım ancak 27" olması sebebiyle tercih etmediğim bir ürün. Samsung'a göre daha güncel. Paneli de bildiğim kadarıyla orta seviyenin en iyilerinden birisi. Eğer kavisli ekran takıntınız yoksa ben LG öneririm.
Şahsen LG daha tercih edebilirim kendim kullandığım olmuştu gayet memnundum
ama Noc'un manitörlerini tercih ederim onlara baksan daha iyi olabilir.
Monitörde renklerin canlılığına çok daha önem veriyorum. Samsung monitörün QLED olması beni bu yüzden çok cezbetti aslında. Yıllardır samsung kullanıyorum çok memnunum, her teknolojik aletim samsung bu nedenden ötürü de bir sempatim var. Kavisli ekran takıntımdan ziyade fobim bile var, korkuyorum nasıl bir görüntü sunacağından açıkçası. Halen kararsızım..

Mert Şefik

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
LG uzun süredir televizyon sektöründe faaliyet gösteren bir firma olduğu için monitörleri daha iyi olur diye düşünüyorum.

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
lg ve samsung panel üretiminde lider 2 firma.

önce paneli seçmekle başlayabilirsin. VA mı IPS mi yada TN panel mi.. hepsinin artı ve eksileri var. bende 27 lg monitör kullanıyorum. gayet memnunum. tabii ki insanların beklentileri farklı farklı.

önce paneli seçmelisin, daha sonra hangisi ne kadar, kullanıcı yorumlarını okumalısın. tabii ki 144 hz monitör alıyorsan buna uygun da sistemin olmalı. gtx 750 ile 2k monitör alırsan tat vermez.

bence markaya takılmaktan çok panel türü, milisaniye ve hertz konusuna odaklanmalısın. viewsonic de iyi markadır samsung, asus, lg de güzel markalardır. philips de kötü değil. curved kullanır mısın kullanmaz mısın bilemem, tercih meselesi.. mesela ben hayatta kullanamam, alan kullanan arkadaşa da saygı duyarım.

kargo ve ölü pikselden korkuyorsan amazondan alışveriş yapmalısın. gerçekten iade edebiliyorsun sorunsuz şekilde. diğer internet alışveriş siteleri kabul etmeyebiliyor bazen.

bende 27 inç full hd monitör var, dibinden bakmadığın sürece pikselleri saymıyorsun. oyunlarda performansı da güzel. 4 yada 5 ms.. cs go oynamadığım için tepkimeyle işim olmuyor açıkçası.

yine de araştırma yapıp, paneli seçip, hz ye dikkat edip içine sinecek ürünü almalısın, sonuçta kullanacak sensin. markalarda öyle büyük farklar yok artık. yukarıda saydıklarım da güzel markalar. teknoloji işi biraz da şansa bakıyor. internetten alışveriş konusunda da amazon u öneririm.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Monitörde renklerin canlılığına çok daha önem veriyorum. Samsung monitörün QLED olması beni bu yüzden çok cezbetti aslında. Yıllardır samsung kullanıyorum çok memnunum, her teknolojik aletim samsung bu nedenden ötürü de bir sempatim var. Kavisli ekran takıntımdan ziyade fobim bile var, korkuyorum nasıl bir görüntü sunacağından açıkçası. Halen kararsızım..
LG'nin son aylarda çıkarttığı monitörler baya iyi. Monitör pazarına sağlam bir giriş yapmaya karar vermişler. Her segmentte tepeye oynayan monitörleri var. Renk konusunda sıkıntı olmaz merak etme. Asus'un seçmiş olduğun LG ile aynı paneli kullanan VG259Q modeli 2500 TL seviyesinde mesela. Bu sebeple güncel bir ürün olan LG'yi almanı öneririm.