Samsung j7pro(Sm-j730f)telefonuma android 10 rom atmalimiyim ?

Bu konuyu okuyanlar

Sayset

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Arkadaşlar Sm-j730f telefonum var ve bu telefona güncelleme desteği kesildi ama j7 duo2 gibi ona çok benzere telefonlara geldi ben telefonuma unofficial olarak rom atmak istiyorumda ne öneririsiniz j7 pro telefonuma j7 duo2 gibi aynısı olan bi telefonun stok romunumu atıyım yoksa custom rommu yardım ederseniz çok sevinirim amacım şuan kullandığım android 9 da sıkıntılar var(klavyenin kendi kendine kapanması dualshock 4 ün android 9 desteği olmaması gibi)

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Bence atmana gerek yok tecrübeli değilsen hiç atma çünkü telefonu kullanılamaz hale getirebilirsin..

Sayset

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Eğer cihaza uygun bir Custom ROM var ise, yükleyebilirsiniz. Tabi öncelikle TWRP ve Bootloader kilidini açmanız gerekli.
Hocam ben şunu anlamadım sizce benim telefonuma neredeyse tamamen aynı olan j7 duo nun android 10 stock romumunu mu atmalıyım yoksa custom rommu havoc os gibi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence atmana gerek yok tecrübeli değilsen hiç atma çünkü telefonu kullanılamaz hale getirebilirsin..
Hocam ben uğraşırsam yapabileceğime inaniyorum

Son düzenleme:

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Hocam ben şunu anlamadım sizce benim telefonuma neredeyse tamamen aynı olan j7 duo nun android 10 stock romumunu mu atmalıyım yoksa custom rommu havoc os gibi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ben uğraşırsam yapabileceğime inaniyorum
J7 Duo'nun ROM'unu yüklerseniz cihaz brick olur. Sadece cihazınızın model koduyla aynı olan bir ROM yükleyin.

Sayset

Asistan
Reaksiyon puanı
43
J7 Duo'nun ROM'unu yüklerseniz cihaz brick olur. Sadece cihazınızın model koduyla aynı olan bir ROM yükleyin.
Peki bu işe yararmı ?

Sayset

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Riski alıyorsan neden olmasın deneyebilirsin tabiki..
Risk oranı ne kadar yüksek? Çoğunlukla teknolojiyle içli dişli biriyimdir bigisayar konusunda iyiyimdir ama android de de uğraşırsam anlayabilirim diye düşünüyorum

kartezyen38

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Risk oranı ne kadar yüksek? Çoğunlukla teknolojiyle içli dişli biriyimdir bigisayar konusunda iyiyimdir ama android de de uğraşırsam anlayabilirim diye düşünüyorum
Çünkü Unoffical olarak çıkmış bir yazılım ve o orijinal işletim sistemi çekirdeğine uygun olarak derleniyor, birkaç tane Custom ROM yazan arkadaşım var ve işin çok zor ve stabilizasyonu+sürücüleri halletmenin eziyet olduğunu söylüyorlar, Port ise iki cihazın donanımlarınında yakın olması gerekiyor diye biliyorum.

Sayset

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Çünkü Unoffical olarak çıkmış bir yazılım ve o orijinal işletim sistemi çekirdeğine uygun olarak derleniyor, birkaç tane Custom ROM yazan arkadaşım var ve işin çok zor ve stabilizasyonu+sürücüleri halletmenin eziyet olduğunu söylüyorlar, Port ise iki cihazın donanımlarınında yakın olması gerekiyor diye biliyorum.
Peki önerirmişim bu romu kurmayı bazıları root açıp rom kurunca root isteyen uygulamaların çalışmayacağını belirtti mesela googlepay