Samsung hala aynı mı

Gorkem23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadas merhaba ben iphone 5 kullnıyorum bundan önce note 2 almıstım ilk çıktığında kasmalarına dayanamayıp 1 ay sonra iphone 5 aldım şimdi telefonumu değiştirmek istiyorum note 4 çok hosuma gitti ama samsung hala çok elestiriliyor arayüz dınma kasma v-s konularında acaba samsung note 2 den sonra ki dönemde değişti mi yoksa haka note 4 te note 2 gibi kasar mı alırsam pişman olur muyum bunu merek ediyorum cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim :yes:

Maximilian

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Hala aynı hayal bile kurma samsung u illa alıcaksan htc sony falan bak ama ios hosuna gidiyorsa iphone 6 ile yola devam edebilirsin.

Kadima

Rektör
Reaksiyon puanı
841
hala aynı :) sadece Samsungta değil diğer cihazlarda da var bu sorun ama Samsung kadar değil tabi ki :)

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Note 2 de kasma derken, takılıp kalmadan mı bahsediyorsunuz? :)

Gorkem23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet donmalarından bahsediyorum

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Aslında bu Samsung'un suçu da değil tam olarak ana neden Android olması, belli bi süre sapıtıyor. Tabi Samsunglar da diğer firmalara göre daha çabuk kasma,donmalara başlıyor Touchwiz yüzünden. Düzeldi diyorlar sakın inanma yaza doğru sorunlar yaşıyanları hep birlikte görücez.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
iPhone 5 den note 4 geçtim ben daha takılma kasma yasamadım ki sorulmadan benim yoğurt eksi diyenlerdenim note 4 güzel alet erkânıyla performansıyla herseyiyle. Yalnız pek oyun oynamam telefonda exynos işlemcinin oyun uyumlulugunu bilmiyorum ama note 4 ü başkasında görerek kendi telefonuyla kıyaslayanlara pek inanma bence kedi Ciğer meselesi olabilir fanboyluk olabilir vs

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim hiç kasmıyo emin ol 3gb ram çok yetiyo araştırdım note 3 le kamerası dışında herşeyi aynı note 4 çok pahalı olduğu için bende note3 alcam:yes:

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Sorun Samsung'da değil suç birazcık androidde büyük kısmıda arayüzde, touchwiz arayüzü zaten kasılmalar donmalar için programlanmış yani ablamda note 3 var snapdragon 800 lü şimdiye kadar kastığını söylemedi ve baktığımda cidden sıfır kasma var çatır çatır çalışıyor ama Türkiyede samsung kullanıcılarının büyük bir kısmı donma kasma sorunlarından bahsediyor.

Android telefon alıcaksanız Sony ve Nexus'dan başkasını önermiyorum Z ultra vardı bende çok stabil bir ara yüzü vardı en son 4.4.4 güncellemesi yapıp satmak zorunda kalmıştım ama çok güçlü bir cihazdı Z Ultra tüm donanımı g2 ile aynıydı CPU-Z den karşılaştırmıştım, G2'de aşırı ısındığında çekirdek hızı düşüyordu performans sorunu oluyordu, z ultrada aşırı ısınıyordu performans sorunu oluyordu sonra her iki cihazda güncellemelerden sonra düzeldi.

Kısaca samsung hala aynı uzun bir sürede böyle olucağı belli.

İphone 5 ile daha 1-2 yıl gidersin bence yeni telefon alma derim ama illa yeni telefon istiyorum diyorsan Sony Nexus gerisini pek bilmediğim için yani içli dışlı olmadığım için önermek veya eleştirmek istemiyorum yanlış yönlendirmemek adına.

Gorkem23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim aslında benim kafamda telefonumu değiştirmek yoktu bilgisayar toplamayı düşünüyordum ama malesef iphone'un kamerası mor leke göstermeye basladı birde elim iphone'un ekranına sıgmıyor baslarda cok güzeldi ama sonradan rahat oyun oynayamayınca internette dolasamayınca anladım büyük ekranın gerekliliğini çok fotograf ceken biriyim ama bu lekede benim için büyük sorun

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim aslında benim kafamda telefonumu değiştirmek yoktu bilgisayar toplamayı düşünüyordum ama malesef iphone'un kamerası mor leke göstermeye basladı birde elim iphone'un ekranına sıgmıyor baslarda cok güzeldi ama sonradan rahat oyun oynayamayınca internette dolasamayınca anladım büyük ekranın gerekliliğini çok fotograf ceken biriyim ama bu lekede benim için büyük sorun

Fotoğraf çekmeyi önemsiyorsanız Sony ve G3 öneriyorum, sonyden Z2-Z3 olabilir.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Fotoğrafa önem veriyorsan iphone ye bulaşma az ışık ve fazla derinlik v.s. olan yerde berbat resim kalitesi var.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Sorun Samsung'da değil suç birazcık androidde büyük kısmıda arayüzde, touchwiz arayüzü zaten kasılmalar donmalar için programlanmış yani ablamda note 3 var snapdragon 800 lü şimdiye kadar kastığını söylemedi ve baktığımda cidden sıfır kasma var çatır çatır çalışıyor ama Türkiyede samsung kullanıcılarının büyük bir kısmı donma kasma sorunlarından bahsediyor.

Android telefon alıcaksanız Sony ve Nexus'dan başkasını önermiyorum Z ultra vardı bende çok stabil bir ara yüzü vardı en son 4.4.4 güncellemesi yapıp satmak zorunda kalmıştım ama çok güçlü bir cihazdı Z Ultra tüm donanımı g2 ile aynıydı CPU-Z den karşılaştırmıştım, G2'de aşırı ısındığında çekirdek hızı düşüyordu performans sorunu oluyordu, z ultrada aşırı ısınıyordu performans sorunu oluyordu sonra her iki cihazda güncellemelerden sonra düzeldi.

Kısaca samsung hala aynı uzun bir sürede böyle olucağı belli.NOTE 4 alacaksan SNAPDRAGON düşün.EXYNOS çöp her zamanki gibi ÇÖP.

İphone 5 ile daha 1-2 yıl gidersin bence yeni telefon alma derim ama illa yeni telefon istiyorum diyorsan Sony Nexus gerisini pek bilmediğim için yani içli dışlı olmadığım için önermek veya eleştirmek istemiyorum yanlış yönlendirmemek adına.

Suç EXYNOS ve TOUCHWIZ kombinasyonunda.

Rehberde bu kadar donan tek arayüz.İğrenç bir tasarımı var.

Sen iPhone 5'inle devam et olmadı Nexus,Apple,hTC,Sony dörtlüsüne yönel.

S5 takır takır çalışıyor kimse yalan diyemez.

Donmuyor yani telefon çok sağlam çok da iyi (Touchwiz sorunlarını saymazsak)

Z ULTRA lollipop'u alacak cihazlardan.Z bile alacak.Bu yüzden SONY'nin güncelleme konusundaki ciddiyeti ün kazanmış.

Alt segmentteki cihazlarına da tekmeyi basmada bir numara SONY.Onu ekleyelim.Üst segmente çok değer veriyor ama alt segmenti unutuyor sürekli

Öte yandan cihazlarını tekmeleyip yarı yolda bırakan LG ve hTC'de de düzelme var.Hele hTC One ve One M8'e hep ilk güncellemeyi veriyor.Ama diğer cihazlarını desteksiz bırakmıyor.Ve 4.4'de donan S4'ü görünce hTC'nin güncellemeleri performansı ciddi anlamda koruyor yeni güncellemelerde.One kullanıcıları çok memnun.

Eh G2'ye de geç olsa da Kitkatı verdi.Lollipop'u G3'e verdi ve bu bağlamda cihazlarını ilk olarak Lollipop'a güncelleyen üreticiler konumuna yükseldi.

Alt segmente de değer vermeye başladı.Tabletini gördüm yeterince iyi olmuş (G PAD 8.3).

Onu bırak Snap. 400'lü çift çekirdekli Desire 601'e gelen kitkat'a ne demeli.Cihaz akıyormuş.Süper bir güncellemeymiş anlattıklarına göre.

NEXUS'larda alışılagelen batarya problemi var.Kameraları rakiplerine göre sönük kalıyor.Ama GOOGLE 2 sene boyunca arkasında duruyor cihazın.Hatta bu süre NEXUS 4 için az biraz daha uzadı.

SAMeSUNG'u aralıksız bir biçimde her forumda yeriyorum.Ama sağlam sebeplerimle.Rezil yani bu firmadan bir cacık olmaz.

Apple,htc ya da Nexus cihazlarına yönelinmesi lazım.Güncellemeleri adam gibi veriyorlar ve satış sonrası desteği ön planda tutuyorlar.

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Suç EXYNOS ve TOUCHWIZ kombinasyonunda.

Rehberde bu kadar donan tek arayüz.İğrenç bir tasarımı var.

Sen iPhone 5'inle devam et olmadı Nexus,Apple,hTC,Sony dörtlüsüne yönel.

S5 takır takır çalışıyor kimse yalan diyemez.

Donmuyor yani telefon çok sağlam çok da iyi (Touchwiz sorunlarını saymazsak)

Z ULTRA lollipop'u alacak cihazlardan.Z bile alacak.Bu yüzden SONY'nin güncelleme konusundaki ciddiyeti ün kazanmış.

Alt segmentteki cihazlarına da tekmeyi basmada bir numara SONY.Onu ekleyelim.Üst segmente çok değer veriyor ama alt segmenti unutuyor sürekli

Öte yandan cihazlarını tekmeleyip yarı yolda bırakan LG ve hTC'de de düzelme var.Hele hTC One ve One M8'e hep ilk güncellemeyi veriyor.Ama diğer cihazlarını desteksiz bırakmıyor.Ve 4.4'de donan S4'ü görünce hTC'nin güncellemeleri performansı ciddi anlamda koruyor yeni güncellemelerde.One kullanıcıları çok memnun.

Eh G2'ye de geç olsa da Kitkatı verdi.Lollipop'u G3'e verdi ve bu bağlamda cihazlarını ilk olarak Lollipop'a güncelleyen üreticiler konumuna yükseldi

Onu bırak Snap. 400'lü çift çekirdekli Desire 601'e gelen kitkat'a ne demeli.Cihaz akıyormuş.Süper bir güncellemeymiş anlattıklarına göre.

NEXUS'larda alışılagelen batarya problemi var.Kameraları rakiplerine göre sönük kalıyor.Ama GOOGLE 2 sene boyunca arkasında duruyor cihazın.Hatta bu süre NEXUS 4 için az biraz daha uzadı.

SAMeSUNG'u aralıksız bir biçimde her forumda yeriyorum.Ama sağlam sebeplerimle.Rezil yani bu firmadan bir cacık olmaz.

Apple,htc ya da Nexus cihazlarına yönelinmesi lazım.Güncellemeleri adam gibi veriyorlar ve satış sonrası desteği ön planda tutuyorlar.

Arkadaşın dediği gibi nexus 4 (kitkat 4.4.4) batarya problemim hat safhadaydı. Bir günü çıkaramıyordum. Lakin lolipop güncellemesinden sonra bu süre 1.5 günü geçmeye başladı. Art, batarya ömrüne ciddi tasarruf kazandırdı.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Yiğidi öldür hakkını yeme şimdi samsung eskisi kadar kötü değil, şimdi süper de değil.
Ben menunum note 4 ten 1 ay oldu.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Yiğidi öldür hakkını yeme şimdi samsung eskisi kadar kötü değil, şimdi süper de değil.
Ben menunum note 4 ten 1 ay oldu.

2K ekranı kullanı(-abili)yor musun? / Oyunlar için

2K ekran çok mu lazımdı bataryayı sömürmek dışında bir işe yaramıyor.

Sorunlu bir cihaz.Arayüzü de kendisi de işlemcisi de sorunlu.

Kamerası evet iyi çekiyor.Nokia LUMIA 1020/1520/930'dan sonra en iyi sayılabilecek kameraya sahip.

Zaten G3'e de uyuz oldum 2K ekran yüzünden.

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
2K ekranı kullanı(-abili)yor musun? / Oyunlar için

2K ekran çok mu lazımdı bataryayı sömürmek dışında bir işe yaramıyor.

Sorunlu bir cihaz.Arayüzü de kendisi de işlemcisi de sorunlu.

Kamerası evet iyi çekiyor.Nokia LUMIA 1020/1520/930'dan sonra en iyi sayılabilecek kameraya sahip.

Zaten G3'e de uyuz oldum 2K ekran yüzünden.
2K ekran, telefonlar için gördüğüm şu ana kadar en gereksiz ve aptalca bir teknoloji israfı..

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bana göre de gerekli sizin gözünüz algilamiyorsa ne yapalım ki arkadaşım. Mutlaka göz muayenesi olun . İyi forumlar.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Arkadas merhaba ben iphone 5 kullnıyorum bundan önce note 2 almıstım ilk çıktığında kasmalarına dayanamayıp 1 ay sonra iphone 5 aldım şimdi telefonumu değiştirmek istiyorum note 4 çok hosuma gitti ama samsung hala çok elestiriliyor arayüz dınma kasma v-s konularında acaba samsung note 2 den sonra ki dönemde değişti mi yoksa haka note 4 te note 2 gibi kasar mı alırsam pişman olur muyum bunu merek ediyorum cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim :yes:
kardeş amcam s5 çok yakın bir arkadaşım işe note 4 kullanıyor 2 sindede takılma donma yavaşlama yaşamamış sordum daha yeni yani yeni touchwiz de sıkıntı yok ama note3 ve s4 deki touchwizler yeri gelio şişiyodu bende s4 kullanıcısıyım kırk yılda bir şişme yapıo ama yeni geüncellemeyle yenia rayüz gelcek bir sıkıntı olmucak gene..... yani note4 vs s5 alacaksan yada yeni modelleri bekliosan alabilirsin derim arayüzü çözdüler...

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Daha kimse resmi Lollipop 5 güncellemesini almadı Samsung kullanıcılarından . Evet bundan önceki cihazlarda kasma sorunu yaşanmış olabilir ama bu yeniden yaşanacağı anlamına gelmez.

Note 4 gerçekten elit bir cihaz bu kesin, Lollipop güncellemesi aldıktan sonra değerlendirmek daha doğru olur, ayrıca bu yorumlarda '' direkt o cihazı kullanan '' kişilerin yorumuna itibar ederseniz daha sağlıklı karar verirsiniz, malum bizim millet bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğu için kullanmasa da cihaz için olumsuz yorum yapabiliyorlar.

Samsung en üst düzey cihazı için daha fazla kafa yorduğunu ve kullanıcılardan gelen tepkilere kulak verip ona göre düzenlemeler yapacağını düşünüyorum.

Ve de burada önemli olan kullanıcı alışkanlığınız neler yapmayı seversiniz en çok nasıl telefonunuzda vakit geçirirsiniz asıl önemli olan bunlar bence.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Daha kimse resmi Lollipop 5 güncellemesini almadı Samsung kullanıcılarından . Evet bundan önceki cihazlarda kasma sorunu yaşanmış olabilir ama bu yeniden yaşanacağı anlamına gelmez.

Note 4 gerçekten elit bir cihaz bu kesin, Lollipop güncellemesi aldıktan sonra değerlendirmek daha doğru olur, ayrıca bu yorumlarda '' direkt o cihazı kullanan '' kişilerin yorumuna itibar ederseniz daha sağlıklı karar verirsiniz, malum bizim millet bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğu için kullanmasa da cihaz için olumsuz yorum yapabiliyorlar.

Samsung en üst düzey cihazı için daha fazla kafa yorduğunu ve kullanıcılardan gelen tepkilere kulak verip ona göre düzenlemeler yapacağını düşünüyorum.

Ve de burada önemli olan kullanıcı alışkanlığınız neler yapmayı seversiniz en çok nasıl telefonunuzda vakit geçirirsiniz asıl önemli olan bunlar bence.
%100 katılıyorum forumun yarısı kullanmada yorum yapıyor.

Causative

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Kendim Galaxy Note 4 kullanmıyorum ama sınıftan bir arkadaşım kullanıyor. Alalı 3 hafta olmuş. Telefon hakkında biraz konuştuk. Öncelikle bataryası hemen hemen 1.5 gün gidiyormuş. Arada bir oyun oynar. Fazla değil.

Arayüz gelirsek, 3 haftada hiçbir kasma, donma vs şeyler yaşamamış. Önceki TouchWiz versiyonları kötü olabilir ama Samsung bu sefer bence düzeltmiş. Rehber sorunu felan yok.

Birde şu Quad HD ekran tartışılmış. Bence gerekli yani 2K varken neden Full HD kullanılsın. Bence UHD bile koymaları lazım. Eğer ki sizin dediğiniz gibi olsa Quad HD gereksiz ise hep Full HD kullanılsa teknoloji ilerlemez. Ekran kalitesi artmaz. Şuanda hiçbir oyunda Quad HD kullanamıyor olabilir ama ileride kullanabilcek.

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Kendim Galaxy Note 4 kullanmıyorum ama sınıftan bir arkadaşım kullanıyor. Alalı 3 hafta olmuş. Telefon hakkında biraz konuştuk. Öncelikle bataryası hemen hemen 1.5 gün gidiyormuş. Arada bir oyun oynar. Fazla değil.

Arayüz gelirsek, 3 haftada hiçbir kasma, donma vs şeyler yaşamamış. Önceki TouchWiz versiyonları kötü olabilir ama Samsung bu sefer bence düzeltmiş. Rehber sorunu felan yok.

Birde şu Quad HD ekran tartışılmış. Bence gerekli yani 2K varken neden Full HD kullanılsın. Bence UHD bile koymaları lazım. Eğer ki sizin dediğiniz gibi olsa Quad HD gereksiz ise hep Full HD kullanılsa teknoloji ilerlemez. Ekran kalitesi artmaz. Şuanda hiçbir oyunda Quad HD kullanamıyor olabilir ama ileride kullanabilcek.
2K ve UHD neden gerekli anlat bakalım..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Note 4 um var arayuzden rehbere kadar hiçbir uygulamada kasma yaşamadım performans 10 numara ekran ve kamera süper neye göre millet kasıyor diyor biri anlatsın hangi uygulamada örnek versin haaa pil muhteşem mi değil ama geri kalan her konuda güzel alet tavsiye ederim

Causative

Doçent
Reaksiyon puanı
0
2K ve UHD neden gerekli anlat bakalım..

EN BÜYÜK NEDENİ "daha kaliteli" olması.

Batarya konusunda haklısınız ama ben batarya süresi daha fazla gitsin diye ekran kalitesini düşürmem. Yakında batarya sorununu da çözerler. Eğer ki yüksek çözünürlükte telefonlar çıkmazsa oyun firmaları da yüksek çözünürlüğü desteklemez. Önce telefonlar Quad HD çıkacak ki oyunlar da Quad HD desteklesin. Teknoloji baş döndürecek şekilde hızlı ilerliyor!