Samsung Galaxy Y GT S5360 Rom Yüklemek

Bu konuyu okuyanlar

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
Merhaba arkadaşlar,
Bu konuda sizlere Samsung galaxy y gt s5360 telefona android 4.3 jelly bean rom yüklemesini anlatacağım.

önemli : bu işlem ve rom yalnızca belirtilen model içindir başka cihazlar üzerinde denemeyiniz.

Yüklenecek olan rom : CynanoCream v3 jb-edition dur.

1) Başlamadan önce rehberimizi, fotoğraflarımızı ve müziklerimizi mutlaka yedekliyoruz.

2) Yükleme için gerekli olan dosyalarımızı indiriyoruz.
3) Bu indirdiğimiz dosyaları telefonun sd kartına kopyalayıp telefonumuzu kapatıyoruz. ve 5-10 sn. bekliyoruz.

4) Ses açma + home + güç tuşlarına aynı anda basılı tutara telefonumuzu açıyoruz. Ekranda samsung logosunu görünce bırakıyoruz. artık telefonumuzun recovery ekranındayız.

5) Şimdi bu recovery menüsünü yeni versiyonla değiştireceğiz . Bunu bir defa yapacağız daha sonraki rom yüklemelerinde bu yükseltmeyi yapmayınız.

Menüdeki "apply update from sd card" ı seçip, "choose zip from sd card" ı seçiniz. ve daha önceden sd kartımıza kopyaladığımız TempCWM.zip dosyasını seçiniz. ve yes ile onaylayın.

Artık yeni sürüm recowery ekranındasınız.

5) Mount and storaga menüsüne girip sırasıyla, mount system, mount data ve mount cache seçenekleri ile üçüne de mount edip bağlanın.

6) Kerneli güncelleyelim. Bu yüklenecek rom için gereklidir. i

"install zip from sd card" ın içine girerek "choose zip from sd card" ile kartımıza kopyaladığımız white.1.3.3.zip dosyasını seçip, yes ile yükletiyoruz.

7) Yine "install zip from sd card" ın içine girerek "choose zip from sd card" ile kartımıza kopyaladığımız dhd 1.0 white xp.zip dosyasını seçip yes ile onaylayıp yüklüyoruz.

Neredeyse bitti :)

8) advence menüsüne girip "reboot recovery" ile recovery i yeniden başlatıyoruz.

9) "mount and stroga" menüsüne girip sırasıyla, "format system", "format data" ve "format cache" adımlarını uyguluyoruz.

10) tekrar "mount and stroge" menüsüne girip "mount system", "mount data" ve "mount cache" ile üçünü de mount ediyoruz.

11) recoverinin ana menüsüne dönüp, "advenced" menüsüne giriyoruz. burada "wipe dalvik cache" seçeneğine girip yes ile onaylıyoruz.

Ön yüklemeler bitti. Artık rom yüklenmeye hazır..

12) menüden "install zip from sd card" ı seçerek sd kartımıza kopyaladığımız dosyaların içinden "cynocream v3 jb-edition.zip " dosyasını seçip, yes ile onaylayıp yükleme işlemini başlatıyoruz.

13 ) rom yüklemesi tamamlandıktan sonra, menüden "wipe data/factory reset" i seçerek yes ile onaylıyoruz.

14) menüden "reboot system now" seçerek telefonumunu yeniden başlatıyoruz. (ilk açılış normalden biraz uzun sürebilir.)

bitti :)

önemli : Bu yüklemeden sonra muhtemelen wi-fi de sıkıntı yaşayacaksınız. Hemen çözümünü de burada belirtelim.

Telefonunuzu recovery modda yeniden başlatıp recovery girin. Ya da açılışta yukarıdaki 4.nci maddedeki gibi.
"mount and storage" menüsünden system,data ve cahce i mount ettikten sonra
"install zip from sd card" seçeneği ile "dhd1.0 White Xp.zip" dosyasını yükletin.
"reboot system now" ile telefonu yeniden başlatın.​

bunlar da galaxy y gt s5360 telefonumuzun yeni ekran görüntülerinden bir kaç örnek.

Lock-Screen-240x300.png
Menu-240x300.png
SC20131121-040317-240x300.png

Auto-Start-Panel-240x300.png
Notification-Bar-240x300.png
Chain-Fire-3d-240x300.png

Camera-240x300.png

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Eline sağlık Ertan abi sen bu gidişle her bölümde her telefon için konu açarsın :mrgreen:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
White Xp kernel - 4.76 MB uçmuş yok çekiyor bunsuz olur mu?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
gt-s5360 an itibari ile brick olmuştur konuda emeği geçen herkese teşekkürler...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Telefon brick yedi KEşke arkadaşınki gibi hortlasaydı :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
White Xp kernel - 4.76 MB başka indirme linki verseniz ben indiremedim de

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
cm7.2 odinle atılsa süper olurdu mikro sd karta swap yaparken bütün mp3 ve videolar uçtu salak telefon ipod touch gibi mp3,mp4 player ve youtube video player olarak kaldı...

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
cm7.2 odinle atılsa süper olurdu mikro sd karta swap yaparken bütün mp3 ve videolar uçtu salak telefon ipod touch gibi mp3,mp4 player ve youtube video player olarak kaldı...

Oluyor Öylede Swap yapma class 10 kartın yoksa ömrünü tüketiyor kart ona göre benim s5360 8 gb sandisk class 10 kart vardı 200 mb lik swap yaptım kartın yazış hızı falan düştü pc ye takınca bide odinle cm7.2 yapan vardı izlemiştim :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Oluyor Öylede Swap yapma class 10 kartın yoksa ömrünü tüketiyor kart ona göre benim s5360 8 gb sandisk class 10 kart vardı 200 mb lik swap yaptım kartın yazış hızı falan düştü pc ye takınca bide odinle cm7.2 yapan vardı izlemiştim :D

sandisk c10 16gb zamanında 32gb parasına almıştım vatanbilgisayardan ömür boyu garantisi olması gerek bir ara bölümleri birleştirir öyle devam ederim linux mint ile yaparım 7 buişi batırıyor gerçi 8'de batırıyor kendi çalıştığı bölümü silmeme izin vermiş ve mavi ekran vermişti daha komiği olmayan 8'i onardığını idda etmişti...

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
sandisk c10 16gb zamanında 32gb parasına almıştım vatanbilgisayardan ömür boyu garantisi olması gerek bir ara bölümleri birleştirir öyle devam ederim linux mint ile yaparım 7 buişi batırıyor gerçi 8'de batırıyor kendi çalıştığı bölümü silmeme izin vermiş ve mavi ekran vermişti daha komiği olmayan 8'i onardığını idda etmişti...
:D o cihazı artık değiştir :D 4-5 yıllık cihaz :D

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
:D o cihazı artık değiştir :D 4-5 yıllık cihaz :D

yeni almış biri hayatının şokunu yaşayıp ikinci ele satmış biz150liraya aldık o 560lira 24 taksitle ve özşanal'dan almış faturası var...
garanti vardı ama cm3 sonra stok rom atınca uçtu gibi başarı'ya sormak gerek.

Tys23

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,229
yeni almış biri hayatının şokunu yaşayıp ikinci ele satmış biz150liraya aldık o 560lira 24 taksitle ve özşanal'dan almış faturası var...
garanti vardı ama cm3 sonra stok rom atınca uçtu gibi başarı'ya sormak gerek.
:D o telefon ilk çıktığından Ülkede 430 liraydı nasıl 560 almış :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
[MENTION=285993]tahayusuf23[/MENTION]
nasıl olacak 20 taksitle almış... kredi kartı yok senetle...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sagol admin guzel bir rom olmus elerine saglik hic jkasma yok stabil rom

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba ben bişey soracam sim kartı takıyorum ağda kayıtlı değil diyor neden kaynaklanır .bu olayı sadece vodafon hattı takınca yapıyor diğer hatlarda yapmıyor yardımcı olursanız sevınırım