Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge Marshmallow Rehberi

Bu konuyu okuyanlar

TolgaTunc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
TR güncellemesini beklemek yerine güncellemesi verilen ülkelerin romlarını yükleyebilirsiniz arkadaşlar. Rom yüklemek nedir bilmeyen ya da yüklemek isteyip endişesi olan arkadaşlar için bir rehber hazırlamaya karar verdim.

İlk olarak önemli bilgilerinizi, dosyalarınızı yedekliyorsunuz. İster direkt bilgisayarına atarak ister smart switch programı ile.

Programı indirmek için Smart Switch | Samsung TR

USB kablonuzun ve bilgisayarınızdaki USB girişleri arızalı yada sıkıntılı olmamalıdır yoksa geri dönüşü olmayan arızalar ortaya çıkabilir.

Programı indirdikten sonra yedekle ye tıklayarak yedeğinizi alıyorsunuz. Telefon açık iken sağ üst köşedeki DAHA FAZLA tuşuna tıklayarak CİHAZ SÜRÜCÜSÜNÜ YENİDEN KUR a tıklıyoruz. Bunu yapmaızın sebebi telefonun sürücülerini bilgisayara indirmek. Yüklüyoruz. Bu programla işimiz bu kadar.

Daha sonra sammobile sitesine üye olup Firmware for Samsung SM-G920F yada EDGE model için Firmware for Samsung SM-G925F adresine girerek istediğiniz ülkenin romunu bilgisayarınıza yüklüyorsunuz. İndikten sonra zipten çıkartıp masaüstüne koyuyorsunuz.

NOT: CİHAZINIZ 920FQ ya da 925FQ olmalıdır.

Telefonu kapatıp recovery mod a alıyorsunuz. SES AÇMA +HOME TUŞU + GÜÇ TUŞU na basılı tutarak. Wipe data all user delete ve wipe cache yaptıktan sonra SES KISMA+ HOME TUŞU + GÜÇ TUŞU'na basılı tutarak DOWNLOAD MOD'a giriyorsunuz. Açık yeşil bir ekran olacak. SES AÇMA tuşuna basıyoruz ve DOWNLOADING yazısı çıkacak Bu adımda bekleyin.

http://dl.sammobile.com/Odin3_v3.10.7.zip adresinden indirdiğimiz programı zipten çıkartıp masa üstüne atıyoruz. Programı açıyoruz. Telefonunuzu usb kablosu ile bilgisayara bağlıyorsunuz. Bağlandığını anlamak için programın sol üst tarafında MAVİ BİR İBARE OLMASI GEREKİYOR BENDE COM5 YAZIYORDU SİZDE BAŞKA BİR ŞEY YAZABİLİR BUNUN ÖNEMİ YOK. bağlandığını anladıktan sonra indirdiğimz romu AP kısmına koyuyoruz. Program bir süre yanıt vermeyecek donacak telaş yok.

Bir süre sonra uygulama açılacak. STAR tuşuna basıyoruz. 3-4 dk kadar süre ile rom yüklenecek. Mavi renkte COM5 yazan yerde YEŞİL RENKTE PASS! yazısını çıkınca ubs kablosunu çıkarabilirsiniz. Telefon bir süre SAMSUNG YAZISINDA kalacak. Açıldıktan sonra tekrar recovery mod a giriyoruz. Wipe ları yaptıktan sonra REBOOT SYSTEM e gelip GÜÇ TUŞUNA basıyoruz. Telefon açılacak. Bir süre bekleyin. Ve rom inmiştir ayarlarınızı yapabilirsiniz. Hayırlı olsun. Birçok yerde bu konu var bende ShiftDelete.Net forumunda olmasını istedim. Bir teşekkürünüz yeter. :)

Konu daha da detaylandırılacaktır ama bu biraz da katılıma ve ilgiye bağlı arkadaşlar.

Son düzenleme:

sahlaneser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Teşekkür ederim kardeşim eline sağlık anladığım kadarıyla benim telefonumun SM-G925FQ olması bir engel teşkil etmiyor

TolgaTunc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
EKRAN GÖRÜNTÜLERİ EKLENDİ !
NAW4ZY.png
A7gq1r.png
kBJg6r.png
rMRV11.png
JA64ZE.png
o39ZXq.png
qMRldV.png
4r8kpY.png
z5YVGg.png
NAW4Lk.png
215kOO.png

TolgaTunc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
6.0.1 SÜRÜMÜNDEN 5.1.1 SÜRÜMÜNE DÖNÜŞ YAKINDA !

passport6

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
hocam bu download mod un downloading durumuna gelince ne kadar beklememiz gerekiyor şuan yapıyorum da 5 dakika oldu hala bekliyorum ?

passport6

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
hocam bu download mod un downloading durumuna gelince ne kadar beklememiz gerekiyor şuan yapıyorum da 5 dakika oldu hala bekliyorum ?
hocam ben o downloading i direk download modu indiriyor olarak algılamışım kusura bakma...