Samsung Galaxy S3 Kullananlar Kulübü

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Buraya 3 adet soru sordum ve 3ünede cevap alamadım geçistirildim . Cevabı bilmiyorsanız bilmiyorum diyebilirsiniz ama geçiştirmeyin lütfen son bir sorum var inşallah buna cevap bulurum :

Arkadaşlar whatsapp kullanıyorum ve sorun su whatsapp tan mesaj geldiğinde ekran ışığı yanmıyor yani bildirim geliyor status bar a whatsapp işareti geliyor ama ekranın ışığı yanmıyor sadece ses çıkıyor neden olabilir ?
Nasıl yani ? 1. sayfaya gidip Ctrl+F tuşlarına basıp ByMakroad yazabilir misin ? 3 sorunda gayet güzel cevaplanmış ! Hatta 3 ünüde ben cevaplamışım ! Lütfen insanlara doğru düzgün bilgiler verelim.

ByMakroad

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Nasıl yani ? 1. sayfaya gidip Ctrl+F tuşlarına basıp ByMakroad yazabilir misin ? 3 sorunda gayet güzel cevaplanmış ! Hatta 3 ünüde ben cevaplamışım ! Lütfen insanlara doğru düzgün bilgiler verelim.

Bir süre sonra sildiğim sorular vardı bir kaç kişi benden sonra yazdığı halde cevap almıştı ben ondan bansediyorum . Polemiğe gerek yok şu sorumun çözümü var mıdır ?

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Selam arkadaslar.

Dun aksam forumdan bo yerde asphalt 7 nin samsung app de ucretsiz oldugunu okuyunca girdim gece indirdim. gerekli veriyi de indirdikten sonra oyunu actim ve sorunsuzoldugunu gorunce de kapadim yattim. az once oyunu acip oynayayim dedim ama maalesef oyun gameloft logosunu bile cok goruyor. sadece download ikonu gorunoyur. sonra siyah ekran tekrar gorunuyor tekrar siyah ekran ve sonun da da ana ekrana telefon geri donuyor. simdi on puanlik soruyu soruyorum.

Neden acabaaaa? ...

aksamdan bu yana ayarlamalarda sadece bataryayi kalibre etmistim ki kalibre edildigine dair bi uyari almadigimdan o programi da kaldirmistim. zaten programin kendisi de bi dosyayi silmekten baska birsey yapmadigini yaziyordu.

Reaksiyon puanı
2,146
Selam arkadaslar.

Dun aksam forumdan bo yerde asphalt 7 nin samsung app de ucretsiz oldugunu okuyunca girdim gece indirdim. gerekli veriyi de indirdikten sonra oyunu actim ve sorunsuzoldugunu gorunce de kapadim yattim. az once oyunu acip oynayayim dedim ama maalesef oyun gameloft logosunu bile cok goruyor. sadece download ikonu gorunoyur. sonra siyah ekran tekrar gorunuyor tekrar siyah ekran ve sonun da da ana ekrana telefon geri donuyor. simdi on puanlik soruyu soruyorum.

Neden acabaaaa? ...

aksamdan bu yana ayarlamalarda sadece bataryayi kalibre etmistim ki kalibre edildigine dair bi uyari almadigimdan o programi da kaldirmistim. zaten programin kendisi de bi dosyayi silmekten baska birsey yapmadigini yaziyordu.

Evet doğru sen gidip aynı o dosyayı silsen aynı kapıya çıkar. %100 dolduktan sonra kalibrasyon yapar, rom atmalarından sonra tavsiye edilir yapılması.

Asphaltla ilgili bilgim yok açık tüm uygulamaları kapatıp öyle açmayı dene bende de ara ara takılıp oyundan atmalar yapıyor.

[MENTION=306490]sirnatli21[/MENTION] MIUI Rom kurdum açılışta samsung logosunda kaldı öyle, iki üç kere kapattım açtım aynı, kaldırdım ben de. Şimdilik kalsın belki bi ara 1stRom olarak kurarım.

Reaksiyon puanı
2,146
Evet MIUI 4.0.4 sürümüymüş. Ağırdı biraz zaten.

screenshot2013011917323.png

Snipertr

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Evet doğru sen gidip aynı o dosyayı silsen aynı kapıya çıkar. %100 dolduktan sonra kalibrasyon yapar, rom atmalarından sonra tavsiye edilir yapılması.

Asphaltla ilgili bilgim yok açık tüm uygulamaları kapatıp öyle açmayı dene bende de ara ara takılıp oyundan atmalar yapıyor.

Hocam insani sinirlendiriyor ister istemez. ben telefon rom atmadan ve root yapmadan once asphalt yuklemis oynamistim. rom atarken herseyi sldigim icin tekrar yuklemem gerekti ama bu sefer dedigim gibi hatalar veriyor. hala daha da duzelmedi. bilmiyorum acaba gelistirici seceneklerinden mi bi ayar yapmaliyim yoksa rootsuz haline getirmem gerekir mi valla rootsuz sorunsuzdu telrfon; rootlayinca basladim sorunlar cikarmaya :). ama pes etmeden ogrenmek istiyorum birseyler. olmadi kaldiracam oyunu sonra yine yukleyip denemek uzere

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3

@sirnatli21 MIUI Rom kurdum açılışta samsung logosunda kaldı öyle, iki üç kere kapattım açtım aynı, kaldırdım ben de. Şimdilik kalsın belki bi ara 1stRom olarak kurarım.

dostum bende an itibariyla stock roma geçtim :)

Evet MIUI 4.0.4 sürümüymüş. Ağırdı biraz zaten.

screenshot2013011917323.png

valla şöyle nexus tarzı bir rom ve mıuı gibi bir temalı rom olsa düşünmeden yüklüycemde yok.. evet sana anlattığım gibi 4.0.4mıuı rom

Reaksiyon puanı
2,146
valla şöyle nexus tarzı bir rom ve mıuı gibi bir temalı rom olsa düşünmeden yüklüycemde yok.. evet sana anlattığım gibi 4.0.4mıuı rom

Asıl roma yükledim MIUI'yi, sonra backup alıp ikinci roma yükledim, bu sefer açıldı ikinci romda ama sorun çıkardı bazı programları çalışmadı wifi bağlanamadı falan dedim wipe falan yapayım belki düzelir bu sefer de ilk baştan yüklenmiş gibi olduğu için açılmadı (direk yükleyice de açılmamıştı zaten), kaldırdım ben de.

Şimdi ikinci roma panaroid android kuracağım sırayla deneyelim hepsini.

sirnatli21

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Asıl roma yükledim MIUI'yi, sonra backup alıp ikinci roma yükledim, bu sefer açıldı ikinci romda ama sorun çıkardı bazı programları çalışmadı wifi bağlanamadı falan dedim wipe falan yapayım belki düzelir bu sefer de ilk baştan yüklenmiş gibi olduğu için açılmadı (direk yükleyice de açılmamıştı zaten), kaldırdım ben de.

Şimdi ikinci roma panaroid android kuracağım sırayla deneyelim hepsini.

dikkat et telefonu çok kurcalayayıp derken hard brick yapma ama haa :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
galaxy s3e 3 boyutlu görsellere sahip kullanışlı bi müzik programı arıyorum önerebileceğiniz var mı

Reaksiyon puanı
2,146
Paranoid de 2ndROM'da açılmadı yaa, yine mi 1. romun yedeğini alıp sonra paranoid yükleyip sonra onun yedeğini alıp eski 1. romu yerine koyup paranoidi ikinciye yükliycem yaa :D

ByMakroad

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Buraya 3 adet soru sordum ve 3ünede cevap alamadım geçistirildim . Cevabı bilmiyorsanız bilmiyorum diyebilirsiniz ama geçiştirmeyin lütfen son bir sorum var inşallah buna cevap bulurum :

Arkadaşlar whatsapp kullanıyorum ve sorun su whatsapp tan mesaj geldiğinde ekran ışığı yanmıyor yani bildirim geliyor status bar a whatsapp işareti geliyor ama ekranın ışığı yanmıyor sadece ses çıkıyor neden olabilir ?

Arkadaşlar sorunun cevabı yok mu acaba cevaplandıda ben mi göremedim ?

Reaksiyon puanı
2,146
Arkadaşlar sorunun cevabı yok mu acaba cevaplandıda ben mi göremedim ?

Diğerlerinde yanıyor mu ışık? Yani facebooktan bildirim gelince mavi mesaj gelince yeşil yanması gibi.

Eğer yanıyor da sadece whatsappda yanmıyorsa bi kontrol et whatsapp ayarlarından bildirim ışığını. Ayarlar >> Bildirimler >> Işık

ByMakroad

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Diğerlerinde yanıyor mu ışık? Yani facebooktan bildirim gelince mavi mesaj gelince yeşil yanması gibi.

Eğer yanıyor da sadece whatsappda yanmıyorsa bi kontrol et whatsapp ayarlarından bildirim ışığını. Ayarlar >> Bildirimler >> Işık

Yanlış anlaşıldım Led ışığı yani o küçük yuvarlak ışık değil . Bildiğimiz ekran parlamıyor yani ekran siyah ya tuş kilitliyken o sanki hiç birşey gelmemiş gibi yine karanlık duruyor .

Reaksiyon puanı
2,146
Yanlış anlaşıldım Led ışığı yani o küçük yuvarlak ışık değil . Bildiğimiz ekran parlamıyor yani ekran siyah ya tuş kilitliyken o sanki hiç birşey gelmemiş gibi yine karanlık duruyor .

O normal ki. Işıktan anlıyorsun zaten birşey gelip gelmediğini, ışığı boşuna yakıp güç harcamıyor demek ki.

Reaksiyon puanı
10,327
yahu arkadaşlar, benim S3 jb aldıktan sonra kişisel mesajlar değil de, hani bazı kurumlardan gelen toplu gönderilmiş mesajları mesaj kutusuna kaydetmiyor. bunun sebebi ne olabilir ve bu sorunu nasıl çözebilirim?

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
[MENTION=16260]__kadıköyRAP__[/MENTION]'cığım sonunda avatarı değiştirmişin :)

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
yahu arkadaşlar, benim S3 jb aldıktan sonra kişisel mesajlar değil de, hani bazı kurumlardan gelen toplu gönderilmiş mesajları mesaj kutusuna kaydetmiyor. bunun sebebi ne olabilir ve bu sorunu nasıl çözebilirim?

Ayarlara bak,o konuda güncelleme ile bir düzenleme yapılmış olabilir.

Sorunda olabilir,araştır derim kurcala biraz telefonu.

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Sizdede böyle mi yoksa düzeltmek için bir yol var mı ?

Bu bir sorun değil.Eğer whatsapptan yeni mesaj geldiğinde ekran ışığını yanmasını istiyorsan whatsapp-ayarlar-bildirimler-açılır pencere bildirimi ayarını açman lazım.İster ekran kapalıyken, ister açıkken, ister her durumda ekran ışığını yakıp ufak pencerede mesajı göstermesini ayarlayabilirsin.

ByMakroad

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu bir sorun değil.Eğer whatsapptan yeni mesaj geldiğinde ekran ışığını yanmasını istiyorsan whatsapp-ayarlar-bildirimler-açılır pencere bildirimi ayarını açman lazım.İster ekran kapalıyken, ister açıkken, ister her durumda ekran ışığını yakıp ufak pencerede mesajı göstermesini ayarlayabilirsin.

Evet buda çözüm ama normal sadece mesaj gelmiş gibi ekran ışığı yanması olmuyor sanırım pop-up açmadan ?
Yada ben çok oldum artık sanırım :)

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
Evet buda çözüm ama normal sadece mesaj gelmiş gibi ekran ışığı yanması olmuyor sanırım pop-up açmadan ?
Yada ben çok oldum artık sanırım :)

Maalasef elimizde kalmadı öyle bir özellik :)

Evet aynen öyle.Ekran ışığı yansın istiyorsan pop-up a katlanıcaksın.

Ayrıca zaten mesaj geldiği zaman hem zil sesi çalıp hemde led ışık sinyal veriyor.Daha niye ekran ışığı yansın istiyorsun anlamadım.Telefon önünde duruyorsa sesi duymasan bile led ışığı illa ki görüyorsun.Bence gereksiz bir istek senin ki.

cexen

Asistan
Reaksiyon puanı
11
zaten sarjı az gidiyor akıllı telefonların birde zırt pırt ekran ışığı yansa 10 dk da 1 şarja takarız artık :(