Samsung Galaxy S3 Kullananlar Kulübü

zekiklnc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eywallah saolasin kardesim.yavas yavas butun sorunlar guncellemelerle cozuluyor ozman telefonu alicaz, sikinti cikarirsa da guncelleme beklicez :)

bold_death

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar 2.güncelemeyi yapan varmı? ben güncellemeyi denedim fakat yok diyor?

Reaksiyon puanı
2,146
Kardeşlerim Türkiye'de bulabileceğim Samsung Galaxy S III Phantom Case satan yer var mı ? Ürünün sitesi Case-Mate.

Hacı daha yeni kılıf aldım ama bu çok iyi beeh.. Ucuzlasın bundan almam lazım.

arkadaşlar 2.güncelemeyi yapan varmı? ben güncellemeyi denedim fakat yok diyor?

2. güncellemeyi ben odin ile yaptım. İstersen sen de yap istersen kieste görünmesini bekle.

http://forum.shiftdelete.net/sdn-ha...galaxy-s3e-ikinci-guncelleme.html#post2351101

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Telefonu şimdi alacaklar için müthiş fırsat. Distribütör garantili S3 havale ve kredi kartı peşin fiyat: 1.749 TL.

http://www.teknolojix.com/?urun-423...GB-MARBLE-WHITE-CEP-TELEFONU-Distributor.html

Garanti: Samsung Türkiye Garantilidir
2 Yıl Distribütör garantilidir. Genpa, Telpa, Başarı, C5.

Birkaç hafta önce 1900 küsür liraya alıp, sonra buradan indirim haberi vermek epey bir koydu ama inşallah birileri indirim bekliyordur. :) Çok güzel fiyat.

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Arkadaşlar ikinci güncellemeyi (I9300XXBLFB) CF-Root ile root edebiliyormuyuz ? Edebiliyorsak ettiğiniz dosyayı paylaşabilirmisiniz ?

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Bu arada arkadaşlar CF-Root 6.4 dosyası ile sorunsuz bir şekilde root işlemini gerçekleştirdim. Son Türkiye FW ile root etmek isteyenler varsa sorunsuz bir şekilde halloluyor :wink:

zekiklnc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar %99 yarin telefonu almis olucam, 2. guncelleme icin konusulan su root mudur nedir ben hic duymadim ilk smartphone um olucak,su olayi anlatabilirmisiniz? yada nasil yapicagimi en iyi aciklayan bi link verebilirmisiniz?

ufuk256

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar normalde telefonu şarja takıp bitmeden çıkardığımızda pil ömrünün azaldığı bir gerçek, Galaxy s3ü pc ye veri alışverişi için bağladığımda şarj oluyor veri alış verişini yaptığımda çıkarıyorum haliyle şarj etme işlemi bitmeden çıkarmış oluyorum. Çoğu zaman sürekli tak çıkar yapmak zorunda da kalıyorum bu şekilde sürekli tekrar edersek bu işlemi batarya ömrü kısalırmı?

ozzy14

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba
Benim sorum şu Galaxy s 3 de facebook ta çevrimiçi olmama rağmen bilgisayarda sohbet modunda açık gözükmüyorum bunun için ne yapmalıyım?

SamsungGalaxyS3

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar normalde telefonu şarja takıp bitmeden çıkardığımızda pil ömrünün azaldığı bir gerçek, Galaxy s3ü pc ye veri alışverişi için bağladığımda şarj oluyor veri alış verişini yaptığımda çıkarıyorum haliyle şarj etme işlemi bitmeden çıkarmış oluyorum. Çoğu zaman sürekli tak çıkar yapmak zorunda da kalıyorum bu şekilde sürekli tekrar edersek bu işlemi batarya ömrü kısalırmı?
güzel soru :)

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Kardeşlerim bir sürü oyun indirdim İnşallah yarın S III elime ulaşacak yalnız bu oyunlar nasıl yüklenir bilmem ilk Android telefonum olacak.
Y4PK.png

Dead Space'yi indirince "ea" diye bir klasör ile indi (ea yaklaşık 235 mb) bu klasörü nereye atacağım bilmiyorum. Oyunların apk'larını nereye atıcağımı bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden Teşekkürler.

moneytalks58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar %99 yarin telefonu almis olucam, 2. guncelleme icin konusulan su root mudur nedir ben hic duymadim ilk smartphone um olucak,su olayi anlatabilirmisiniz? yada nasil yapicagimi en iyi aciklayan bi link verebilirmisiniz?
Bende bu konuyu merak ediyorum arkadaşlar. Bi el atan olursa sevinirim.

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Kardeşlerim bir sürü oyun indirdim İnşallah yarın S III elime ulaşacak yalnız bu oyunlar nasıl yüklenir bilmem ilk Android telefonum olacak.

Dead Space'yi indirince "ea" diye bir klasör ile indi (ea yaklaşık 235 mb) bu klasörü nereye atacağım bilmiyorum. Oyunların apk'larını nereye atıcağımı bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden Teşekkürler.

Öncelikle oyunun APK'sini kuruyorsun telefona . (Androiddeki apk bizim şu windowsta kurduğumuz exe dosyaları gibi düşünülebilir. Zira aynı şekilde tıkla kur mantığı var)

Daha sonra oyunların genelde data dosyaları olur ve bu dosyaların toplandığı yer Android/Data/ klasörüdür.

İndirdiğiniz oyunun data klasörünüde dediğim yere atarsınız. Eğer oyun GameLoft şirketinin oyunuysa ana dizinde GameLoft diye bir dizin oluşturup içersine atıyorsunuz yada EA oyunuysa yine aynı şekilde klasör oluşturup içersine atıyorsunuz data dosyasını(aynı mantık yani) .

Tabi bu işlemleri yaparken oyunu hiç bir şekilde açmıyorsunuz. Çünkü apk'yi kurduktan sonra internetten data dosyasını indirmeye çalışır. O yüzden önce apk kurulur sonrada ilgili data dosyası telefona atılır. Son olarakta oyun uygulamalar menüsünden açılır.

Kabaca anlattım umarım yardımı dokunmuştur.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Öncelikle oyunun APK'sini kuruyorsun telefona . Çünkü kuracağın oyunun aplikasyonudur o. Daha sonra oyunların genelde data dosyalarının toplandığı yer Android/Data/ klasörüdür. İndirdiğiniz oyunun data klasörünüde dediğim yere atarsınız. Tabi GameLoft oyunuysa eğer ana dizinde GameLoft diye bir dizin oluşturup içersine atıyorsunuz. Tabi bu işlemleri yaparken oyunu hiç bir şekilde açmıyorsunuz. Çünkü apk'yi kurduktan sonra internetten data dosyasını indirmeye çalışır. O yüzden önce apk kurulur sonrada ilgili data dosyası telefona atılır. Son olarakta oyun uygulamalar menüsünden açılır. Kabaca anlattım umarım yardımı dokunmuştur.
Teşekkürler. Bir soru daha, diğer oyunlarda ".apk" onları kurunca da "data" dosyası gerekli olur mu ?

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56

Root dediğimiz olay telefona tam erişim sağlanması olayıdır. Yani Administratör yetkilerinin kullanıcıya tanımlanmasına olanak sağlayan mod dur. Peki tam yetkimiz olunca neler yapabiliriz derseniz eğer ; kabaca telefonun tüm root(kök) dizinine erişiminiz ve değiştirme yetkiniz olur.

Root gerektiren bir program örnek vermek gerekirse ; Titanium Backup . Bu programla sisteme kurmuş olduğunuz tüm uygulama ve oyunların yedeğini SD karta almamızı sağlar. Olası bir Factory Wipe(telefona format) durumunda TB ile tüm uygulamaları internet bağlantısına gerek kalmadan veri dosyalarıyla birlikte geri yükleyebiliyoruz. Buda özellikle kotalı kullanıcıların işine çok yarar. Örneğin benimde çok işime yarıyor. Çünkü telefonumda çok fazla uygulama var. Ve ben sürekli yeni çıkan romları denediğimden uygulamaları tek tek internetten tekrardan yüklemek eziyet olacağı için o işi TB benim yerime bir kaç dakikada hallediyor. Tabi buda root yetkisinin bir nimeti oluyor :)

Teşekkürler. Bir soru daha, diğer oyunlarda ".apk" onları kurunca da "data" dosyası gerekli olur mu ?

Üst yazıyı güncelledim tekrardan bir göz atabilirsiniz.

Sorduğunuz soruya gelince ; Bazı oyunlar çok büyük grafikler efektler ..vs içerdiği için doğal olarak büyük boyutlarda veri dosyalarına sahip olurlar. Ama bazı oyunlarda vardır ki tam tersidir. Örnek olarak AngryBirds oyununun APK'sini bulup kurduğunuzda herhangi bir data dosyasınıda beraberinde dizine atmazsınız. Çünkü tüm gerekli olan dosyalar apk içersinde gömülü gelir. Bilginize :)

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Üst yazıyı güncelledim tekrardan bir göz atabilirsiniz.

Sorduğunuz soruya gelince ; Bazı oyunlar çok büyük grafikler efektler ..vs içerdiği için doğal olarak büyük boyutlarda veri dosyalarına sahip olurlar. Ama bazı oyunlarda vardır ki tam tersidir. Örnek olarak AngrBirds oyununun APK'sini bulup kurduğunuzda herhangi bir data dosyasınıda beraberinde dizine atmazsınız. Çünkü tüm gerekli olan dosyalar apk içersinde gömülü gelir. Bilginize :)
Çok Teşekkürler.

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
GorillaGlass ekran ile ilgili Türkiye'de satılan cihazların sorunlu olduğunu düşünüyorum. 2 hafta kadar önce aldığım cihazımı, S Plus ile yan yana çantada taşıdım ve ekranda kılcak çizikler meydana geldi. Youtube'da yayınlanan videolarda ekrana tornavida ve ya bıçak ile zarar vermeye çalışıyorlar ama zarar verilemiyor. Türkiye'de pazarlanan modele kesinlikle güvenmeyin. Ekran koruyucu ya da kılıf şart.

Webkurum

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Dilersen apk kurduktan sonra tikla ac telefonun wifisini acip indirmeyi teldende yaptirabilirsin. Ama hiz adina pcden oneririm.

MesutCULCUL

Asistan
Reaksiyon puanı
0

bunu ben de merak ediyorum, bilen var mı bu durumu? :confused1:

zekiklnc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tesekkurler muratveb, ama bu root olayini nasil yapicaz?

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Tesekkurler muratveb, ama bu root olayini nasil yapicaz?
Adım adım anlatıyorum. Öncelikle tüm bunları yapmadan önce bilgisayara Kies programının son sürümü kurulu olmalı ve tabikide bu işlemlere başlamadan önce programı görev yöneticisinden tamamen kapatmalıyız!

1 - Öncelikle Odin v3.04 programını açıyoruz.
2 - PDA yazan butona tıklayıp CF-Root dosyamızı seçiyoruz. Örneğin : CF-Root-SGS3-v6.4
3 - Telefonu kapatıyoruz. Daha sonra ses kısma + orta home tuşu + kapatma tuşuna basılı tutarak download moda giriyoruz. O moddayken ses yükseltme butonuna tıklıyoruz ve kabloyu bilgisayara bağlıyoruz.
4 - Kabloyu bağladığımız an eğer Odinin Message kısmında Added diye bir yazı belirdiyse tüm işlem tamam demektir.
5 - Start butonuna tıklayarak telefonumuzun flashlanmasını bekliyoruz.
6 - Ve telefon yeniden başladığı an tüm işlem bitmiş oluyor.

Böylelikle root işlemini gerçekleştirmiş oluyoruz. Bu işlem telefonu garanti dışı bırakacaktır . Lütfen bunuda bilerek işe koyulun. Size önerim en son FW ile bu işlemi yapmanız. Ve mesuliyet kabul etmiyorum. Konuya tam hakim değilseniz youtube aracılığıyla nasıl yapılacağı hakkında videolu anlatımlar var . Oralardan tam öğrenerek yapmanız daha sağlıklı olur. Kolay gelsin.

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
ana menüyü parmağınla aşağı çek bildirimler simgesi yeşil renk yani açık olsun.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Beyler Galaxy S III'ten ilk mesajım :D
İnşallah yakında unboxing videomuda paylaşacağım.

zekiklnc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
su forumlarda hatasiz bi yazi yazma isini de bi beceremedim ha, yine nasil olduysa 2 mesaj cikti :)

Adım adım anlatıyorum. Öncelikle tüm bunları yapmadan önce bilgisayara Kies programının son sürümü kurulu olmalı ve tabikide bu işlemlere başlamadan önce programı görev yöneticisinden tamamen kapatmalıyız!

1 - Öncelikle Odin v3.04 programını açıyoruz.
2 - PDA yazan butona tıklayıp CF-Root dosyamızı seçiyoruz. Örneğin : CF-Root-SGS3-v6.4
3 - Telefonu kapatıyoruz. Daha sonra ses kısma + orta home tuşu + kapatma tuşuna basılı tutarak download moda giriyoruz. O moddayken ses yükseltme butonuna tıklıyoruz ve kabloyu bilgisayara bağlıyoruz.
4 - Kabloyu bağladığımız an eğer Odinin Message kısmında Added diye bir yazı belirdiyse tüm işlem tamam demektir.
5 - Start butonuna tıklayarak telefonumuzun flashlanmasını bekliyoruz.
6 - Ve telefon yeniden başladığı an tüm işlem bitmiş oluyor.

Böylelikle root işlemini gerçekleştirmiş oluyoruz. Bu işlem telefonu garanti dışı bırakacaktır . Lütfen bunuda bilerek işe koyulun. Size önerim en son FW ile bu işlemi yapmanız. Ve mesuliyet kabul etmiyorum. Konuya tam hakim değilseniz youtube aracılığıyla nasıl yapılacağı hakkında videolu anlatımlar var . Oralardan tam öğrenerek yapmanız daha sağlıklı olur. Kolay gelsin.

Tesekkurler

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Kardeşlerim Real Racing 2 yükledim açılıyor ve donuyor siyah bir ekranda bir türlü açamadım yaf yardımlarınızı bekliyorum.
Şimdiden Teşekkürler.

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Kardeşlerim Real Racing 2 yükledim açılıyor ve donuyor siyah bir ekranda bir türlü açamadım yaf yardımlarınızı bekliyorum.
Şimdiden Teşekkürler.

Ben direkt samsung apps uygulamasından indirdim. Hiçbir sorun yok sorunsuz oynuyorum. Netten kurmayı deneyin muhtemelen sorun hallolur.