Samsung Galaxy S3 Kullananlar Kulübü

blackbatuhan

Asistan
28 Mayıs 2012
308
0
16
yok ben düşürmedim gerçekler acıdır. htc ninde avantajı olduğu konular var samsungunda. ama satan yerlerin s3 ün fiyatını düşürdükleri kesin.

Requ3m

Doçent
6 Haziran 2012
650
2
18
Dediğin doğru s3 ün ekranı one x e göre bir hayli kalitesiz ben s3 ü alırken sadece s3 ile 4s arasında kalmışdım one x i unutmuştum bile şuan alacak olsam one x alırım neden dersen s3 ün fiyatı hemen 2 bin tl den 1700 tl ye düştü mağazalarda one x hayla 2 bin tl birde one x in ekranı daha iyi , beats audio var ve işlemcisi 1500 mhz. fakat şöylede bişey varki samsung da güncelleme desteği çok daha iyi durumda diye düşünüyorum ben. iki telefonda üzerinde düşünülmesi gereken telefonlar. birde htc ye hafıza kartıda takılmıyor.

1500mhz olmasıdaha iyi olduğunu göstermez önemli olan nm değeri, nm küçük olursa hem daha iyi performans olur, az ısınır ve az elektrik harcar, yani galaxy s3 performans bakımından one x'den iyi. Fakat ikisine de cm10 yüklendiği zaman one x birazcık daha hızlı hissettiriyor. One x batarya yönünden olumsuz ve custom rom varsa sense 4.0 üzerinde çok takılmalar yaşıyor bu yüzden custom rom kullanılması çok daha iyi olur.

Ben telefonu alırken sensenin çok takıldığını gördüm, custom rom ile düzeliceğini biliyorum fakat o zamanlar yüklemeye korkuyordum. Şimdi alıcak olsam 32gb one x alırdım sırf o ekran için, batarya konusu biraz kötü fakat biraz voltaj düşürme ve aosp custom rom ile halledilebilir.

blackbatuhan

Asistan
28 Mayıs 2012
308
0
16
bende one x alırdım çünkü s3 de takılmalar yaşıyorum. hatta 4s alırdım çünkü android alanlar genellikle kişiselleştirilebilir vb. diye alıyorlar. mesela s3 de hareketli arka planlar widgetler felan var. bunlarda telefona ister istemez şişmeler yapıyor. ama iphone de böyle bişey yok. donanım açısından s3 den kötü olsa bile ne widget var ne bişey aç oyununu direk oyna kasmadan ama s3 de oyuna girerken ram den belleği silicende falan felan sonrada şişme yapıp oyunda kasıyor işte. ama kesinlikle s3 ün iyi bir telefon olduğunu inkar ediyor değilim sorun androidde.

Requ3m

Doçent
6 Haziran 2012
650
2
18
bende one x alırdım çünkü s3 de takılmalar yaşıyorum. hatta 4s alırdım çünkü android alanlar genellikle kişiselleştirilebilir vb. diye alıyorlar. mesela s3 de hareketli arka planlar widgetler felan var. bunlarda telefona ister istemez şişmeler yapıyor. ama iphone de böyle bişey yok. donanım açısından s3 den kötü olsa bile ne widget var ne bişey aç oyununu direk oyna kasmadan ama s3 de oyuna girerken ram den belleği silicende falan felan sonrada şişme yapıp oyunda kasıyor işte. ama kesinlikle s3 ün iyi bir telefon olduğunu inkar ediyor değilim sorun androidde.

Senin telefonun cidden bozuk, senin açtığın konular üzerine lfb bant sürümlü 4.0.4 ü yükledim, 2 saat içinde 20 den farklı oyun oynadım ram temizlemeden 1 saat film izledim hiçbir kasma yok. Android'in ios dan çok daha iyi olduğu inkar edilemez bence :) Git telefonunu geri ver nerden aldıysan iphone 4s ile değiştir kapalı kutuna sıkış :) Biz jelly bean ile 60fps keyfini sürerken sende ios6 ile eğlenmeye çalışırsın.

blackbatuhan

Asistan
28 Mayıs 2012
308
0
16
değiştirseler değiştiririm zaten. iphoneyi çok hafife alıyorsun. herkezin kendine göre kullanım alanı vardır. sen iosu sevmezsin çünkü widged vs. ekleyemessin kapalı kutu olarak görürsün ama benim için öyle değil işte. ben telefonda sadece internete giriyorum konuşuyorum ve oyun oynuyorum. onun için android yazılımı bana karmaşık geliyor. zaten ben 4s almaya gittim telefoncu çok ısrar etti bendede bir telefon alma heyecanı vardı o sıralar alıverdim s3 ü. ama teledondan memnun değilim demiyorum kesinlikle ara sıra kasmalar oluyor sadece. ama o kasmalarda fabrika ayarlarına gönünce gitti şuan kasmıyor. birde sana bişey sorucam jelly bean sürümünde flash kalkıcakya hatta şuan playde flash arayınca bile flash çıkmıyor kaldırmışlar. fakat googlede aratınca çıkıyor. jelly beanda flashı bi yerden bulup indirsekdemi çalışmayacak?

Requ3m

Doçent
6 Haziran 2012
650
2
18
değiştirseler değiştiririm zaten. iphoneyi çok hafife alıyorsun. herkezin kendine göre kullanım alanı vardır. sen iosu sevmezsin çünkü widged vs. ekleyemessin kapalı kutu olarak görürsün ama benim için öyle değil işte. ben telefonda sadece internete giriyorum konuşuyorum ve oyun oynuyorum. onun için android yazılımı bana karmaşık geliyor. zaten ben 4s almaya gittim telefoncu çok ısrar etti bendede bir telefon alma heyecanı vardı o sıralar alıverdim s3 ü. ama teledondan memnun değilim demiyorum kesinlikle ara sıra kasmalar oluyor sadece. ama o kasmalarda fabrika ayarlarına gönünce gitti şuan kasmıyor. birde sana bişey sorucam jelly bean sürümünde flash kalkıcakya hatta şuan playde flash arayınca bile flash çıkmıyor kaldırmışlar. fakat googlede aratınca çıkıyor. jelly beanda flashı bi yerden bulup indirsekdemi çalışmayacak?

Ben jellybean kullanıyorum flash sorunsuz. Bu arada 1.5 yıldır ios kullanıyorum ve 10 ay iphone 4 kullandım. Eğer açık kutu kapalı kutu olayını sadece widget ile özetliyebiliyorsan android kullanma.

Bak sana farkı şöyle anlatıyım. Benim iphone 4 üm vardı, içinde 5.1.1 vardı arkadaşımda 5.1 vardı, telefonlarımızdaki tek fark buydu. Ama lordarcualın x romu var y kerneli var klavyesi şu, arayüzü farklı vb vb. Telefonların bir farklılığı var. Androidi işletim sisteminin en temel kısmına kadar özelleştirebilir değistirebilirsin, ama ios da jb yapmadan öyle bir şey elde edemezsin. Hem sırf internet için kullanıcaksan bile galaxy s3 öneririm.

Bu arada rahatça söyliyim jelly bean li galaxy s3 iphone 4s den iki kat hızlı

El Padrino

Müdavim
Müdavim
15 Şubat 2007
6,045
70
228
Dead Trigger çok güzel oyun beyler.Bana böyle oyunlar olsun tamamdır.Bilgisayarı aratmıyor valla.Güzel oyunlarda hep paralı.Batman'in oyunu var mesela.Paralı o.Bu paralı oyunların crack li sürümleri nerde bulunur ? Varmı bilginiz kardeşlerim !

__kadıköyRAP__

Müdavim
Müdavim
3 Mart 2007
29,198
2,146
7,358
Dead Trigger çok güzel oyun beyler.Bana böyle oyunlar olsun tamamdır.Bilgisayarı aratmıyor valla.Güzel oyunlarda hep paralı.Batman'in oyunu var mesela.Paralı o.Bu paralı oyunların crack li sürümleri nerde bulunur ? Varmı bilginiz kardeşlerim !

crack mı cık cık cık :p isim veremem de hocam arasan bulursun zaten ya oyunun adı apk ara bitti :D

El Padrino

Müdavim
Müdavim
15 Şubat 2007
6,045
70
228
crack mı cık cık cık :p isim veremem de hocam arasan bulursun zaten ya oyunun adı apk ara bitti :D

Aradım.Birşeyler buldumda.Host siteleri üzerinde.Nerden geldiği belirsiz.Güvenilir yerden indirmek lazım.

Sende sanki yabancısın buralara.Özelden yazıcaksın hemen kardeşim.Kötü örnek oluşturmayalım :)

brcii

Öğrenci
14 Ağustos 2012
47
0
0
IMG_3564.jpg

bununkine saglam attırmıslar :)

x33rY.jpg

MAl lan bu samsung böle bi fabrikasyon hatası nasıl olur abi :)
IMG_30751.jpg

sapık herfler ne istedniz s3 ten !!

blackbatuhan

Asistan
28 Mayıs 2012
308
0
16
Ben jellybean kullanıyorum flash sorunsuz. Bu arada 1.5 yıldır ios kullanıyorum ve 10 ay iphone 4 kullandım. Eğer açık kutu kapalı kutu olayını sadece widget ile özetliyebiliyorsan android kullanma.

Bak sana farkı şöyle anlatıyım. Benim iphone 4 üm vardı, içinde 5.1.1 vardı arkadaşımda 5.1 vardı, telefonlarımızdaki tek fark buydu. Ama lordarcualın x romu var y kerneli var klavyesi şu, arayüzü farklı vb vb. Telefonların bir farklılığı var. Androidi işletim sisteminin en temel kısmına kadar özelleştirebilir değistirebilirsin, ama ios da jb yapmadan öyle bir şey elde edemezsin. Hem sırf internet için kullanıcaksan bile galaxy s3 öneririm.

Bu arada rahatça söyliyim jelly bean li galaxy s3 iphone 4s den iki kat hızlı
Neyse bu konuyu daha fazla tartışmaya gerek yok. Sonuçta s3 aldık bir kere. Zaten yarın jelly bean çıkacakmış heralde. Güncellemesi gelirse indiririz inşallah :)

@brcii O gösterdiğin resimlerdeki ekranı bozuklukları pixellerden kaynaklanıyrmuş felan diye duydum. Genel bir sorun o bütün s3 lerde azda olsa var. Karanlıkta siyah bir resim açınca benimkindede belirmeye başlıyor. Ama normal ekran performansında böyle bişey göremezsin onun için dert etme fazla :D

BlackShopAre

Doçent
9 Haziran 2012
684
1
18
ya arkadaşlar bi sorum varda bu google play storedan indirdiğimiz uygulamaların güncellemeleri geliyor ya bildirim olarak oraya tıklandığında sağa kaydırın sayfayı telefonu aldığınızdan beri yüklediğiniz programlar var bir sürü onlar temizlenir mi acaba umarım anlatabilmişimdir

blackbatuhan

Asistan
28 Mayıs 2012
308
0
16
arkadaşlar kamera performansı gündüz ve gece çekimleri iyi olan bir arkadaş ayarlarını paylaşabilir mi?
Kamera ayarlarında en altta sıfırla seçeneği var ona tıkla. Ondan sonra sarsıntı önlemeyi açık yap. Gündüz çok iyi çekimler yapabilirsin. Fakat s3 gece iyi çekimler yapamıyor maalesef. Mesela sana gündüz çektiğim bir fotoğrafı göstereyim ;
191830_320802274681572_836276179_o.jpg

lordarcual

Müdavim
Müdavim
28 Mayıs 2012
3,166
6
218
Beyler telefonsuzluğa dayanamadım biraz daha kullandım sonra resmini çektim %40 şarj varken.
6VK9.jpg

BerkcanTaşan

Öğrenci
3 Ağustos 2012
92
0
6
Kamera ayarlarında en altta sıfırla seçeneği var ona tıkla. Ondan sonra sarsıntı önlemeyi açık yap. Gündüz çok iyi çekimler yapabilirsin. Fakat s3 gece iyi çekimler yapamıyor maalesef. Mesela sana gündüz çektiğim bir fotoğrafı göstereyim ;
191830_320802274681572_836276179_o.jpg

sağol kardeşim ama özellikle gece çekimleri için kullanıcaktım dolunay manzarası çekmeyi seviyorumda genelde nokta nokta çıkıyor resimler

brcii

Öğrenci
14 Ağustos 2012
47
0
0
@brcii O gösterdiğin resimlerdeki ekranı bozuklukları pixellerden kaynaklanıyrmuş felan diye duydum. Genel bir sorun o bütün s3 lerde azda olsa var. Karanlıkta siyah bir resim açınca benimkindede belirmeye başlıyor. Ama normal ekran performansında böyle bişey göremezsin onun için dert etme fazla :D[/QUOTE]

ya dert etmiyorum zaten de samsung gbi bir deve yakıstıramıyorum böyle bişeyi :) neyse salık olsn :)

Felix Dzerjinski

Müdavim
Müdavim
2 Nisan 2012
1,901
5
218
Bi torrent sitesinden full oyunların olduğu .apk dosyalarını indirdim. Bu dosyaları telefona atınca sadece google play store'dan uygulamaların çalıştırılabileceğini söyleyen bir uyarı veriyor telefon. Root mu atmam lazım telefona ?

Fortress

Öğrenci
15 Ağustos 2012
40
0
0
Bi torrent sitesinden full oyunların olduğu .apk dosyalarını indirdim. Bu dosyaları telefona atınca sadece google play store'dan uygulamaların çalıştırılabileceğini söyleyen bir uyarı veriyor telefon. Root mu atmam lazım telefona ?
Ayarlar/Güvenlik bölümündeki bilinmeyen kaynaklar seçeneğine tıkla tekrar dene :)

Requ3m

Doçent
6 Haziran 2012
650
2
18
Bir soruda benden olsun,
Telefonuma dün dlh7 test sürümü jellybean yükledim fakat anlatıcağım sorunu bütün cusom romlar ve lfb sürümü üzerinde de yaşıyordum. Flash yüklü değilken dizimag üzerinden dizi izlediğim zaman dizimagın, "kaydol giriş yap facebook ile bağlan site araçları" yazan logosu tam ekran izlerken hiç yok olmuyor, ne yapabilirim ?

Flash player yüklüyken sorun olmuyor fakat dizi boyunca %3 şarj yerken flash ile %5 yiyor i yüzden bu sorunu çözmem lazım, yardım ederseniz sevinirim.