Samsung Galaxy S3 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Kadir Sekme

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar s3 alıcam ama sanal klavye aklımı karıştırıyoru biraz kullanımı hakkında deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz ve bir fotoğrafını çekerseniz çok sevinirim

Bence almalisin ben ilk gunden catir catir mesaj yazmaya basladim bence almalisin :)

hanci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar s3 güncelleme yapmak için kies kuracaktım ama kurduktan sonra yeni sürüm kies uyarısı verip yüklemeyi istiyor.. bende yüklüyorum ama sonunda açılmıyor.. benim bilgisayardamı bi sorun var diye başka bilgisayarda denedim olmadı.. konu ile ilgili bilgisi olan var mı

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
amerikadakiler 2 çekirdekli 2 gb ram li kardeş bilgin olsun geri kalanı ile ilgili bir bilgim yok maalesef..

lordarcual

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Samsung-Galaxy-S31.jpg

galaxysthreemelts.jpg

Patlayan Samsung Galaxy S III konusunun içyüzü açığa çıktı.

Geçtiğimiz haftalarda İrlanda kökenli bir forumda ortaya çıkan "infilak etmiş Galaxy S III" başlığı, akıllı telefonun sahiplerine korkulu rüyalar yaşatmaya başlamıştı. Kendi kendine
ısınarak, patlayan telefon haberinin üzerine Samsung da sözkonusu cihazı alarak, incelemek istemişti.

Yapılan araşırma sonucunda cihazın dahili bir sebeple arızalanmadığı, harici bir enerji kaynağı yüzünden, aldığı mikrodalgalar sebebi ile ısınarak patlayıverdiği neticesi çıkmış.

Söylentilere göre ise malum cihaz ıslandıktan sonra, pek de akıllıca olmayan bir yöntem ile kurutulmaya çalışılmış ve neticesinde de mikrodalgalar yüzünden aşırı ısınarak bir süre sonrasında patlamış.

KAYNAK.

arkadaşlar s3 güncelleme yapmak için kies kuracaktım ama kurduktan sonra yeni sürüm kies uyarısı verip yüklemeyi istiyor.. bende yüklüyorum ama sonunda açılmıyor.. benim bilgisayardamı bi sorun var diye başka bilgisayarda denedim olmadı.. konu ile ilgili bilgisi olan var mı
Maalesef bu konuda bir bilgim yok. İnşallah bilgisi olan bir arkadaş yardım eder.

SamsungGalaxyS3

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=272847]lordarcual[/MENTION] kardeşim sanırım bu eklemiş olduğun konu forumda mevcut :)

ertu1921

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Galaxy s3 Şu 2.güncelleme ne zaman türkiyede olcak haberiniz var mı ?

lordarcual

Müdavim
Reaksiyon puanı
6

mcht_z

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ben de yeni S3 aldım genel anlamda oldukça iyi bir telefon fakat bazı konularda sıkıntı tespit ettim. Öncelikle şarjı öyle iddia edildiği gibi çok dayanmıyor. Ortalama bir kullanımla bir günü bile çıkarmak zor gibi. Bunun dışında telefonla konuşurken karşı tarafa ses gitmesiyle ilgili de bir problem var. Bir arkadaşımla aynı anda aldık; her ikimize de konuştuğumuz kişiler sesimizin uzaktan ve kesintili geldiği şikayetinde bulunuldu. Bu bir donanımsal sorun mu yoksa ayarla ilgili bir şey mi henüz tespit edemedim. Bunların dışındaki her şeyinden şimdilik oldukça memnunum... ( Bu ses sorununu forumda bir yerde daha görmüştüm)

lordarcual

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar ben de yeni S3 aldım genel anlamda oldukça iyi bir telefon fakat bazı konularda sıkıntı tespit ettim. Öncelikle şarjı öyle iddia edildiği gibi çok dayanmıyor. Ortalama bir kullanımla bir günü bile çıkarmak zor gibi. Bunun dışında telefonla konuşurken karşı tarafa ses gitmesiyle ilgili de bir problem var. Bir arkadaşımla aynı anda aldık; her ikimize de konuştuğumuz kişiler sesimizin uzaktan ve kesintili geldiği şikayetinde bulunuldu. Bu bir donanımsal sorun mu yoksa ayarla ilgili bir şey mi henüz tespit edemedim. Bunların dışındaki her şeyinden şimdilik oldukça memnunum... ( Bu ses sorununu forumda bir yerde daha görmüştüm)
Evet çoğu S III kullanıcısı bu konudan (Sesin karşı tarafa kesintili gitmesi) şikayetçi. Genel bir problem olarak biliyorum.

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Aynı sorun ben de de var. 2. Güncelleme buna yönelik zaten. Tek büyük sorun şarj

Kadir Sekme

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Bence şarjda herhangi bir sorun yok. Kullanmadığınız zamanlarda wifi , gps ve mobil veri ağlarını kapatın hiç bir sıkıntı kalmıyor. bu sayede en uzun 2,5 gün telefonu kullanmışlığım var. :)

Ses konusunda ben sorun yaşamadım herkes sesimi duyuyor :D

Czmi

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bence şarjda herhangi bir sorun yok. Kullanmadığınız zamanlarda wifi , gps ve mobil veri ağlarını kapatın hiç bir sıkıntı kalmıyor. bu sayede en uzun 2,5 gün telefonu kullanmışlığım var. :)

Iyi hoş da bu akıllı telefon. İnternetsiz ne işe. Yarar

lordarcual

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Ayın 15'inde S III'üm geliyor ama yinede sizlere bir soru sormak istedim; Yurtdışından alırsam Samsung Galaxy S III'ü Türkiye'den önce yurtdışına gelirse güncelleme, Türkiye'ye güncelleme gelmeden Samsung Galaxy S III'ü güncelliyebilir miyim ?

SamsungGalaxyS3

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Ayın 15'inde S III'üm geliyor ama yinede sizlere bir soru sormak istedim; Yurtdışından alırsam Samsung Galaxy S III'ü Türkiye'den önce yurtdışına gelirse güncelleme, Türkiye'ye güncelleme gelmeden Samsung Galaxy S III'ü güncelliyebilir miyim ?
kanaatimce evet güncelleye bilirsiniz
amma velakin Türkiye de pasport kaydı yaptıracağınız zaman Türkiyeye Gelen Güncellemeler doğrultusunda yaparsınız görüşündeyim :)

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383

An itibariyle 4 günü devirdim. Şu anda da batarya %20 görünüyor. Ancak işlerim sebebiyle neredeyse hiç kullanmadım telefonu; wifi-gps-mobil veri vs. hepsi kapalı, ayrıca tel hep güç tasarruf modundaydı, sadece aramalar ve mesajlarda açıldı. Tabii kimse S3 alıp benim gibi seyrek kullanmaz sanırım ama 1 günü bitiremeyen arkadaşlar için benim gibiler de var demek istedim.. :D

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru

Kullanıcılardan gelen ilk yorumlar s3‘ün web tarayıcısının mükemmel derecede hızlı olduğu ve s2 ile arasında büyük fark olduğu.1.4 işlemci hızı ile s3 dizüstü bilgisayar hızını yakaladı.2.artısı ise s3‘ün kamera kalitesinin çok iyi olması. s3 de video çekerken aynı anda resimde çekebiliyorsunuz s2‘de böyle bir özellik yok.s3 de hızlı fotoğraf çekme özelliği var s2‘de yok.S3 de video çekerken yakınlaştırma özelliği var s2 de yok ve s3 karanlık ortamlarda mükemmel kalitede videolar çekiyor.Ayrıca s3 oyunlarıs2 ye göre çok daha hızlı açıyor.Ekranın büyüklüğü sayesinde film ve video izlemenin keyfini yaşıyorsunuz.s3‘de EQ ayarları sayesinde müziği kontrol edebiliyorsunuz s2 de yok.S3 te gelen kulaklıktaki kontrol tuşları sayesinde müziği kontrol edebiliyorsunuz.

Kaynak.

S2 de video cekerken yakınlastırma yok deme var ama soyle 720p ve altı goruntu kalıtelerınde var fakat 1080p cekımlerde yok.!

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
S3 ve 4S Düşme Testi.
[video=youtube;K7e9ebi41Wc]http://www.youtube.com/watch?v=K7e9ebi41Wc&feature=player_detailpage[/video]

Demekki neymiş. Hem IPhone 4S hem Samsung S3 kullanıcılarının dikkatli olması gerekiyormuş.

4s ile S2 drob testte s2 hıc bır sey olmuyordu buda demek oluyorkı s2 daha saglam s3'e gore

K

Kayıtsız Üye

SDN Okuru
su sd 32-64 bosuna almayın derım gecenlerde bır yerde gormustum elemanın bırı 128 lıgı s2 ye takıp calıstırmıstı nasıl yaptıgını pek hatırlamıyorum ama s3 dede olur bence

meakjak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar s3 te wifi olmadan whatsapp gibi uygulamalar çalışmıyor sınırsız internetim olmasına rağmen wifi istiyor.

lordarcual

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
@meakjak Kardeşim yazdıklarımı sırayla yap ;

1. Telefonundaki bilgiler (Fotoğraflar-Rehber-Uygulamalar vb.) silineceği için bunları yedeklediğine emin ol,

2. Telefonu en az %90 oranında şarj et,
3. Sim kartını ve hafıza kartını telefondan çıkar,
4. Telefonu yeniden aç,
5. Arama bölümüne '' *2767*3855# '' yaz.

Bu kodu yazdığında telefonun otomatik olarak reset atmaya başlayacak. Bu bölümü sakince sabırla bekle. İşlem bittikten sonra sim ve hafıza kartını yeniden tak ve telefonu aç.

Eğer bu işlemden sonra da telefonundaki uygulamalar internete bağlanmıyorsa, yazılımsal bir hata mevcut demektir. En yakin Samsung teknik servisine doğru devam et.

Kaynak.

Felix Dzerjinski

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
4s ile S2 drob testte s2 hıc bır sey olmuyordu buda demek oluyorkı s2 daha saglam s3'e gore

Birazda düşme açısıyla ilgili ancak S3'ün ekran biraz dışarıya doğru oval, bu özellik görselliği artırırken dış darbelere karşıda biraz korunmasız bırakmış. Açıkçası ben görselliği her türlü tercih ederim.

meakjak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@meakjak Kardeşim yazdıklarımı sırayla yap ;

1. Telefonundaki bilgiler (Fotoğraflar-Rehber-Uygulamalar vb.) silineceği için bunları yedeklediğine emin ol,

2. Telefonu en az %90 oranında şarj et,
3. Sim kartını ve hafıza kartını telefondan çıkar,
4. Telefonu yeniden aç,
5. Arama bölümüne '' *2767*3855# '' yaz.

Bu kodu yazdığında telefonun otomatik olarak reset atmaya başlayacak. Bu bölümü sakince sabırla bekle. İşlem bittikten sonra sim ve hafıza kartını yeniden tak ve telefonu aç.

Eğer bu işlemden sonra da telefonundaki uygulamalar internete bağlanmıyorsa, yazılımsal bir hata mevcut demektir. En yakin Samsung teknik servisine doğru devam et.

Kaynak.
saolasın arkadaşım sorun çözüldü

Son mesajlar