Samsung Galaxy S10 mu, iPhone Xr mı almalıyım ?

Bu konuyu okuyanlar

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
XR en az 7 saat ekran süresi verirken S10 5 saat civarında kalıyor. (S10 ve S10e kullanan arkadaşlarım var günlük kullanımda S10e , S10 dan daha iyi pil performansı sunuyor) Ayrıca sosyal medyada resim paylaşırken iPhone cihazlar daha iyi. O yüzden Xr öneririm. Ayrıca uzun kullanımda iPhone daha stabil çalışıyor.
Ben s10 kullanıyorum. 8-9 saat ekran süresi veriyor oyun oynamadığımda(FHD+ modunda). 40dk asphalt 9 oynadığımda ve 2k+ modunda 8-6 saat ekran süresi veriyor. Sadece 2k+ modunda ve oyun oynamadığımda 7-8 saat ekran süresi veriyor.

furkancix

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
25
aga bence günümüz ekonomik şartlarında bi telefona 5-6 bin vermek yerine fiyat performans telefonlarına yönelmek en mantıklısı. ben generalin 9 pro modelini baya beğendim. bu bahsettiğin telefonları almadan buna da bi göz at derim. marka bi de şu sırlara peşin fiyatına 6 taksit kampanyası yapmış

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
aga bence günümüz ekonomik şartlarında bi telefona 5-6 bin vermek yerine fiyat performans telefonlarına yönelmek en mantıklısı. ben generalin 9 pro modelini baya beğendim. bu bahsettiğin telefonları almadan buna da bi göz at derim. marka bi de şu sırlara peşin fiyatına 6 taksit kampanyası yapmış
? ?

Reaksiyon puanı
8,023
Ben s10 kullanıyorum. 8-9 saat ekran süresi veriyor oyun oynamadığımda(FHD+ modunda). 40dk asphalt 9 oynadığımda ve 2k+ modunda 8-6 saat ekran süresi veriyor. Sadece 2k+ modunda ve oyun oynamadığımda 7-8 saat ekran süresi veriyor.
S10 kullanan arkadaşımın telefonu kullanımına baktığımda Fhd+ çözünürlükte sosyal medya ağırlıkl ve 30dklık Pubg oynadığı zaman en fazla 5.5 saat veriyor.
İzlediğim incelemelerde de herkes pilden müzdarip. Sizin sonuçlar ortalama bir S10’a göre gayet iyi o zaman.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
XR en az 7 saat ekran süresi verirken S10 5 saat civarında kalıyor. (S10 ve S10e kullanan arkadaşlarım var günlük kullanımda S10e , S10 dan daha iyi pil performansı sunuyor)

Xr’a en az 7 saat gayet etkileyici. Normal kullanımda mı bu kadar uzun götürüyor? Birde s10e ile s10 kullanan arkadaşların konfigürasyonu ve kullanım biçimi benzer mi?

Aynen 7 saate de 3 saat kadar Standoff 2 oynadığım zaman düşüyor. Oyun oynamazsam ortalama 10 saat veriyor. 12 saati gördüğümde oldu.

Xr’a göre 3 saat standoff ile 7 saat yada normal kulkanımda 10 saat bana biraz gerçekdışı gibi geldi. O kullanımı gösterme yolunuz var mı?

1080p’de oyun oynamayınca 8-9 saat alırken nasıl 1440p’de 40dk asphalt 9 oynayıp 8-6 saat süre alıyorsunuz? 6 saat daha mantıklı ama 8 saat?!?! 5 yada 4 saat mi demek istediniz?

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Xr’a göre 3 saat standoff ile 7 saat yada normal kulkanımda 10 saat bana biraz gerçekdışı gibi geldi. O kullanımı gösterme yolunuz var mı?
Profilimde ekran görüntüleri mevcut biraz aşağılarda kalmış bakabilirsiniz. 3 saat Standoff u atmadım ama müsait bir zamanda onuda atarım. 2900 mah diye küçümsemeyin. Apple onu yazılımıyla 4000 mah gibi kullanıyor.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Xr’a en az 7 saat gayet etkileyici. Normal kullanımda mı bu kadar uzun götürüyor? Birde s10e ile s10 kullanan arkadaşların konfigürasyonu ve kullanım biçimi benzer mi?

1080p’de oyun oynamayınca 8-9 saat alırken nasıl 1440p’de 40dk asphalt 9 oynayıp 8-6 saat süre alıyorsunuz? 6 saat daha mantıklı ama 8 saat?!?! 5 yada 4 saat mi demek istediniz?
Screen shot almayı unuttum. 2k da oyun oynayarak zor 8 saati çıkarıyor ama genellikle 7-6 alıyor. 7-6 saat yazacaktım yanlış yazmışım,pardon. 5-4 saat ekran süresi hiç almadım en az 6 saat ekran süresi aldım.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Profilimde ekran görüntüleri mevcut biraz aşağılarda kalmış bakabilirsiniz. 3 saat Standoff u atmadım ama müsait bir zamanda onuda atarım. 2900 mah diye küçümsemeyin. Apple onu yazılımıyla 4000 mah gibi kullanıyor.
2900mah diye küçümsemiyorum ama LCD ekran da o kadar verimli diyemem. Kuzenimde de xr var ve 11 serisi çıkmadan önce en iyi bataryaya sahip iphone bu demişti ama yinede bana göre 3 saat standoffla beraber 7 saat çok etkileyici.

Screen shot almayı unuttum. 2k da oyun oynayarak zor 8 saati çıkarıyor ama genellikle 7-6 alıyor. 7-6 saat yazacaktım yanlış yazmışım,pardon. 5-4 saat ekran süresi hiç almadım en az 6 saat ekran süresi aldım.
Ha tamam o zaman. Oyunla 6 saat yinede çok iyi bir değer. Etkileyici.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
2900mah diye küçümsemiyorum ama LCD ekran da o kadar verimli diyemem. Kuzenimde de xr var ve 11 serisi çıkmadan önce en iyi bataryaya sahip iphone bu demişti ama yinede bana göre 3 saat standoffla beraber 7 saat çok etkileyici.

Ha tamam o zaman. Oyunla 6 saat yinede çok iyi bir değer. Etkileyici.
İlk aldığımdan beri otomatik ekran parlaklığını kapattım o yüzden daha iyi olabilir galiba.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
İlk aldığımdan beri otomatik ekran parlaklığını kapattım o yüzden daha iyi olabilir galiba.
Belki. Manuel olunca daha çok tasarruf yapma şansın oluyor ama diğerleri de yapıyor mu yapmıyor mu bilemiyorum.

Bu batarya ömrü konusu çok fazla faktöre bağlı. Birde herkesin kullanım şekli aynı değil.

Reaksiyon puanı
8,023
Xr kullanmadınız veya incelemediniz herhalde. 2900mah pil , HD çözünürlüğünde LCD ekranı ve 7nm işlemcisi ile 7 saatin altında almıyorsunuz kolay kolay ekran süresi. Apple gruplarına bakarsanız görürsünüz herkes minimum 7 saat alıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynı kullanım hemen hemen. Sadece birisi 30dk instagrama baktıysa diğeri 30dk Twitter gibi mesela farklar. Gün sonunda S10e %25 civarında kalırken S10 hep %10 civarlarında kalıyor.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Xr kullanmadınız veya incelemediniz herhalde. 2900mah pil , HD çözünürlüğünde LCD ekranı ve 7nm işlemcisi ile 7 saatin altında almıyorsunuz kolay kolay ekran süresi. Apple gruplarına bakarsanız görürsünüz herkes minimum 7 saat alıyor.

Aynı kullanım hemen hemen. Sadece birisi 30dk instagrama baktıysa diğeri 30dk Twitter gibi mesela farklar. Gün sonunda S10e %25 civarında kalırken S10 hep %10 civarlarında kalıyor.
Bence S10 nun s10e den daha iyi ekran süresi vermesi gerekiyor.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Kullanıcı kulüplerini pek takip eden birisi değilimdir. Ondan atılan fotoğrafları görmemem normal. Xr kullanmadım ama kuzenimkini inceledim. Önceki yıl en çok almak istediğim telefondu ama doğrusu bataryasının da bu kadar iyi olmasını beklemiyordum.

İlginç. S10e bildiğin s10’un küçük kardeşi canavar çıktı :)

S10muxrmı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Aradığım özellikler:
  • Kamera
  • Instagram Story kalitesi
  • Batarya
  • 4 yıl idare etmesi lazım
S10 özellikler olarak bana daha yakın ama coğu arkadaşımda iPhone var, birde daha uzun süreli sorunsuz kullanabilirim diye düşünüyorum, birde işlemci iyi arada kaldım hangisini önerirsiniz ?

Aradığım özellikler:
  • Kamera
  • Instagram Story kalitesi
  • Batarya
  • 4 yıl idare etmesi lazım
S10 özellikler olarak bana daha yakın ama coğu arkadaşımda iPhone var, birde daha uzun süreli sorunsuz kullanabilirim diye düşünüyorum, birde işlemci iyi arada kaldım hangisini önerirsiniz ?
S10 almaya karar verdim hem 400 tl cebimde kalir diye herkese tesekkurler

BabaPro71

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Xiaomi Mi 10 al 108mp kamera var kamera arıyodun ya

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634

S10 almaya karar verdim hem 400 tl cebimde kalir diye herkese tesekkurler
Şimdi 400 tl cebime kalır diye düşünüyorsunuz ama 4 sene sonra satmak istediğinizde beş para etmeyecek. Siz bilirsiniz. Bence bu cihazlara 5 6 bin tl para veriyorsak satarkende değerini bir miktar korumalıdır. Ve Apple bunu gayet iyi yapıyor.

Reaksiyon puanı
8,023
Şimdi 400 tl cebime kalır diye düşünüyorsunuz ama 4 sene sonra satmak istediğinizde beş para etmeyecek. Siz bilirsiniz. Bence bu cihazlara 5 6 bin tl para veriyorsak satarkende değerini bir miktar korumalıdır. Ve Apple bunu gayet iyi yapıyor.
Kesinlikle doğru. S9+ satarken aldığımdan kat kat altına fiyat biçti herkes. Temiz 7 Plus daha çok ilgi görüyor S9+ dan. Bilmeyenler için S9+ doğrudan iPhone X in rakibi.

S10muxrmı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Böyle diyince xr daha mantikli geldi biraz araştırma yaptım s10 kullanici yorumlarinda bazi onemli seylerden sikayet ediyolar o yüzden xr veya biraz duserse xs almaya karar verdim

Böyle diyince xr daha mantikli geldi biraz araştırma yaptım s10 kullanici yorumlarinda bazi onemli seylerden sikayet ediyolar o yüzden xr veya biraz duserse xs almaya karar verdim
Özelikle pilden cok sikayet ediyorlar bu kararimi degistirmeme neden oldu

Özelikle pilden cok sikayet ediyorlar bu kararimi degistirmeme neden oldu
Ve ön kamerasi da iyi değilmiş

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
8,023
Eğer fiyatın düşmesini beklerim derseniz XS alın, düşmezse Xr alsanız da pişman etmez.

Son mesajlar