Samsung Galaxy S III Wife Problemi

Bu konuyu okuyanlar

xfukat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Problem:
Merhaba, benim telefonum galaxy s3 ve büyük bi problemim var. Telefonun wifi si 1,5-2 metreden sonra çekmiyor, modemin dibine gelip bağlanıyorum sorunsuzca işimi hallediyorum ama yan odaya gittimmi çekmemeye başlıyor. modemin dibinde bağlanıp yan odaya geçersem telefon çekiyor görünüyor ama bağlantı kurulmuyor. Evin çevresindeki tüm wifiler görünüyor, şu anda görülen 7 wifi var bağlan dediğimde bazen "kimlik denetim hatası oluştu" bazende "ip adresi alınıyor"'da kalıyor ve modeme bi kaç metre yaklaşmadan bağlantı kurulmuyor.

Denediğim yöntemler:
Telefon 4.3 androidden temiz 4.1.2 rom'a düşürüldü.
*#0011#kodu ile wifi güç kısıtlaması kapatıldı.
tekrar 4.3 temiz stock rom kuruldu.
farklı modem'de denendi
evdeki modem bile bu sebebten değiştirildi
modemin kanalları değiştirildi

Telefon %100 orjinal olup fatura ve bitmiş garantisi mevcut, yurt dışı vs. bi problemi yok. Sorun wifi anteninden kaynaklanıyor olabilirmi? emin olmadan masraf yapmak istemiyorum. Önerebileceğiniz çözümleri veya bana yardımcı olabilecek her türlü düşüncenizi paylaşırsanız çok mutlu olurum.

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Mesela kafeye gittiğinizde oradaki wifiye bağlanabiliyor musunuz?

xfukat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kafede denemedim ama binadaki tüm wifileri çekiyor, şifreyi yazıyorum "kaydedildi güvenli" yazısında kalıyor. Ama modem yanımdaysa bağlanıyor. Bide başka Android telefon taşınabilir wifi açıyorum aynı şekilde ondada sadece bi kaç metre yaklaşırsam bağlanıyor, yaklaşmazsam full çekse bile bağlanmıyor.

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Kafede denemedim ama binadaki tüm wifileri çekiyor, şifreyi yazıyorum "kaydedildi güvenli" yazısında kalıyor. Ama modem yanımdaysa bağlanıyor. Bide başka Android telefon taşınabilir wifi açıyorum aynı şekilde ondada sadece bi kaç metre yaklaşırsam bağlanıyor, yaklaşmazsam full çekse bile bağlanmıyor.
Muhtemelen WiFi anteninde sıkıntı var. Peki Manuel ip verdiniz mi acaba? Belki ip alırken sıkıntı yaşıyordur diyeceğim.

xfukat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Muhtemelen WiFi anteninde sıkıntı var. Peki Manuel ip verdiniz mi acaba? Belki ip alırken sıkıntı yaşıyordur diyeceğim.
Bende sorun anten'de diye düşünüyorum. Manuel olarak ip verdim, Wi-Fi sürümü farklı custom romlar denedim. Wi-Fi hatasıı için fix olan dosyalara yabancı forumlardan ulaştım ama hiç biri sorunu çözmedi. Telefoncuya götürdüm o bana antende olsa hiç bağlanmaz dedi :) ya adam işinde iyi değil yada benim ve kimsenin bilmediği bir yöntem var. :))