Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Build prob editör ile düzenleyebilirsiniz hocam sıkıntı çıkarmıyor şahsen ben öyle yapmıştım
Valla geçen düzenleyim dedim düzenledim telefonu kapattım bi daha açılmadı yeniden pc üzerinde düzenleyip romun içine attım tekrar romu kurdum açıldı

ByR0N

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Valla geçen düzenleyim dedim düzenledim telefonu kapattım bi daha açılmadı yeniden pc üzerinde düzenleyip romun içine attım tekrar romu kurdum açıldı

Ben sorun yaşamadım hocam 4 defa kurdum romu hepsindede build prob editör ile düzenledim . Hotspotta baglantı sıkıntım oldu romdanmı yoksa hattanmı kaynaklı bilemedim bende stock roma döndüm . Şuan cidden Marshmallow taf vermiyor . Baya iyi olucak 7.0 . Klavyedeki tahmin olayı düzelir umarım Official güncellemede . Çok sıkıntılıydı çünkü Nemesisde.

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Android 7.0 Nougat full mobil veri Ekran süresi
d5207c89c944487d2772f90e247a77ae.jpg

13ee91cddf88f2776df02aa4f71d7d5c.jpg

ByR0N

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Patates şuan bende
74608ce6badd6222f5f2c283769b0f0c.jpg
f50af0a4d4167fef466a674bd09a7342.jpg

Cihazdan cihaza farklılık gösteriyor bunun kanaatindeyim artık veya kullanıma baglı olabilir diyecegim ama sanmıyorum . Hotspottaki sorun yüzünden stock roma geçtim ben . Dayanılcak gibi degil 7.0'ı gördükten sonra . Şarj MM'ye göre daha iyiydi Nougat'ta.

Official güncelleme gelse biran önce..

Tansu Bey'e geçen gün Twitter üzerinden sormuştum 17 Şubat tarihini verdi .Merakla bekliyorum bakalım..

16602896_708446792669917_329049201205280304_n.jpg

Kadir Demiryürek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Cihazdan cihaza farklılık gösteriyor bunun kanaatindeyim artık veya kullanıma baglı olabilir diyecegim ama sanmıyorum . Hotspottaki sorun yüzünden stock roma geçtim ben . Dayanılcak gibi degil 7.0'ı gördükten sonra . Şarj MM'ye göre daha iyiydi Nougat'ta.

Official güncelleme gelse biran önce..

Tansu Bey'e geçen gün Twitter üzerinden sormuştum 17 Şubat tarihini verdi .Merakla bekliyorum bakalım..

Ekli dosyayı görüntüle 17792
AOD gelmesi lazımdı. Eğer Nougat S7 altyapısı ile gelirse(yani MMyi makyajlamadan gerçekten nougat gönderirlerse) Note 5 için iyi olcaktır.

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Vay sevindim ama bendede senin muhabbetten oluyo sanki orjinal stock rom a geçtim deepsleep sıkıntısı var inş 7 de olmazda onda kalirim

ByR0N

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Vay sevindim ama bendede senin muhabbetten oluyo sanki orjinal stock rom a geçtim deepsleep sıkıntısı var inş 7 de olmazda onda kalirim

Sanmıyorum Kernel yenilenicek çünkü . AOD geleceği için kerneli mutlaka yenileyeceklerdir . Dolayısıyla Deep Sleep problemi olmayacaktır . Umarım Nemesis romundan daha sağlam bi şekilde gelir . Sonuçta Nemesis A7'nin Romu fakat kernel farklı .

Nougat için farklı bi kernelle gelirse inanıyorum ki daha stabil ve Doze modu daha etkin yazılım olucaktır . Samsung Nougat'ta böyle stabiliteyi yakalamışsa bizi üzeceğini sanmıyorum . Umarım beklentilerimizi karşılayan sürüm olurda birdaha cihazı güncellemeyiz.

Son evresindeyiz zaten . Nougattan sonrasını düşünemiyorum ..
--- Gönderi Güncellendi ---
AOD gelmesi lazımdı. Eğer Nougat S7 altyapısı ile gelirse(yani MMyi makyajlamadan gerçekten nougat gönderirlerse) Note 5 için iyi olcaktır.

Makyajlamadan gelicek hocam , Nemesis romuna bakarsanız çoğu şeyin değiştigini extra özelliklerin geldini görebilirsiniz . Samsung beni ilk defa hayretler içerisine bıraktı . Umarım böyle devam eder ..

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Evet hocam bende nemesis kullanıyorum ve yazılım gerçekten çok iyi klavyeye alışamadın bi türlü

Kadir Demiryürek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Sanmıyorum Kernel yenilenicek çünkü . AOD geleceği için kerneli mutlaka yenileyeceklerdir . Dolayısıyla Deep Sleep problemi olmayacaktır . Umarım Nemesis romundan daha sağlam bi şekilde gelir . Sonuçta Nemesis A7'nin Romu fakat kernel farklı .

Nougat için farklı bi kernelle gelirse inanıyorum ki daha stabil ve Doze modu daha etkin yazılım olucaktır . Samsung Nougat'ta böyle stabiliteyi yakalamışsa bizi üzeceğini sanmıyorum . Umarım beklentilerimizi karşılayan sürüm olurda birdaha cihazı güncellemeyiz.

Son evresindeyiz zaten . Nougattan sonrasını düşünemiyorum ..
--- Gönderi Güncellendi ---

Makyajlamadan gelicek hocam , Nemesis romuna bakarsanız çoğu şeyin değiştigini extra özelliklerin geldini görebilirsiniz . Samsung beni ilk defa hayretler içerisine bıraktı . Umarım böyle devam eder ..
Sizin takılma sorunu vardı herhalde ne oldu o geç algılama gibi birşeydi sanırım

ByR0N

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Sizin takılma sorunu vardı herhalde ne oldu o geç algılama gibi birşeydi sanırım
Hocam şunu anladım ki Marshmallowdaki arayüz sıkıntılı . Çünkü Nougat romunu 2 gün kullandım hiçbir sıkıntı yoktu . Tamamen arayüzdeki Bug'dan kaynaklı .

Marshmallowda sorunu çözemedim anca Launcher ile arayüzz degiştirince o takılma gidiyor . Onun dışında MM deki touchwiz tam bi işkence . Nougat'taki müthiş olmuş.

Kadir Demiryürek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Hocam şunu anladım ki Marshmallowdaki arayüz sıkıntılı . Çünkü Nougat romunu 2 gün kullandım hiçbir sıkıntı yoktu . Tamamen arayüzdeki Bug'dan kaynaklı .

Marshmallowda sorunu çözemedim anca Launcher ile arayüzz degiştirince o takılma gidiyor . Onun dışında MM deki touchwiz tam bi işkence . Nougat'taki müthiş olmuş.
Valla MM Touchwiz hem S7 hem note5de iyide pile biraz insafsız davranıyor.

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen'in resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım:

Nougat takvimi
3a9de7c34ef7c8b29dd1dd9217d93350.jpg

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Nougattan ilerisi gelirmi acaba :D merak icerisindeyim

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Benim de aklimdan tam olarak bu geciyordu :) Benim tahminim önümüzdeki vadede Nougatın son sürümünü alır. Ondan sonra büyük güncelleme alacagına ihtimal vermiyorum.
Hiçbirşey imkansız değildir :D belki politika değiştirdiler

murpphy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Hiçbirşey imkansız değildir :D belki politika değiştirdiler
Ümit edelim öyle olsun fakat J7 ye bile Nougat gelecek iken donanım olarak bariz üstün olan Note 4 ün liste dısında kalmasından biraz belli oluyor zaten. Android 8 en erken yazın ortalarında cıkar ve samsungun ve diger bircok markanın güncellemeyi vermesi yine yılın son aylarını bulacaktır. O zamanlarda aynı bizim cihaza da Note 4 gibi güncelligini yitirmis olarak bakacaklar. Hali hazırda büyük iki tane güncellemeyi aldıktan sonra ücüncü büyük güncelleme herkesi şaşırtır. Insallah öyle olur ama suan ki durum bunu gösteriyor.

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Ümit edelim öyle olsun fakat J7 ye bile Nougat gelecek iken donanım olarak bariz üstün olan Note 4 ün liste dısında kalmasından biraz belli oluyor zaten. Android 8 en erken yazın ortalarında cıkar ve samsungun ve diger bircok markanın güncellemeyi vermesi yine yılın son aylarını bulacaktır. O zamanlarda aynı bizim cihaza da Note 4 gibi güncelligini yitirmis olarak bakacaklar. Hali hazırda büyük iki tane güncellemeyi aldıktan sonra ücüncü büyük güncelleme herkesi şaşırtır. Insallah öyle olur ama suan ki durum bunu gösteriyor.
Güncelleme manyağı değilim Allah'tan nougat tam otursun yeter dahası gelmesede olur

M124

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
zaten 7' i aldıktan sonra diğer güncellemeye 1 sene var. belki note 8 ya da s8 alabilirim...
kaç defa düşürdüm şimdilik bi sorun yok. 2 senede yeterli bi telefon için....

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Güncelleme manyağı değilim Allah'tan nougat tam otursun yeter dahası gelmesede olur
kesinlikle bende aynı düşünüyorumm telefon yeterince stabil ve 2. büyük guncellemesini alıyor. Bundan sonra guncelleme vermemeleri normal olacaktır. 7.0 da guzel versinler yeterli.

baloglurecep

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar lg g2 ile başlayan ekrana çift dokunarak açma ve kapama olayı donanımsal bir özellik mi yoksa yazılımsal bir özellik mi? yazılımsal ise note 5 te kullanabileceğimiz istikrarlı bir program var mı ücretli de olablir?

musanpa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Arkadaşlar lg g2 ile başlayan ekrana çift dokunarak açma ve kapama olayı donanımsal bir özellik mi yoksa yazılımsal bir özellik mi? yazılımsal ise note 5 te kullanabileceğimiz istikrarlı bir program var mı ücretli de olablir?
Acmak icin boyle stabil program yok fakat nova launcher prime da kapama ozelligi var gayet stabil

baloglurecep

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben de smart launcher pro kullanıyorum. Hızlı.. çift tık ile ekran kapatma var ama açma yok. Önerileri olan arkadaşları bekliyorum.

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
O özellik SkyHigh kernelinde mevcuttu sanki öyle hatırlıyorum

Kevin102

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefonum çalıyor ve cevapsıza düşüyor ama kilit ekranında bunu göremiyorum. Telefonuma gelen bir cevapsız aramayı yalnızca kilit ekranını açıp ana ekrana gelince telefon simgesinin üstündeki bildirimden anlayabiliyorum. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Telefonu yedek alıp komple bi sıfırla yani fabrika ayarlarına dön

murpphy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
C4oeUT4XUAEruoX.jpg:large

Görünen o ki, güncelleme gecikecek ve ayrıca AOD olmayacak...

Son mesajlar