Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
14
Cyanogen OS 13.1 arkadaşlar bu rod adının note 5 için olanı varmı gayet guzel hoş görünüyor.Teması içeriği dahil.

ByR0N

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Biri cevap verebilir mi ? *#0228# den nasıl kalibrasyon yapıyoruz ? Şarjımızın full dolu olması gereklimi vs. İnce ayarlarını bilen birisi anlatırsa çok sevinirim. Hayırlı ramazanlar..

İlk önce cihazı %100 Şarj edin. Ardından Şarjdan çıkarıp *#0228# kombinasyonunu tuşlayıp Quick Start'a basın. Cihaz kendini kilitleyecek. Ekran geri geldimi kilidi açıp ordaki şarj degerinize bakın. Azalma olmamışsa sürekli Quick start diyip bekleyin tekrar açılsın . %100'den olabildigince inmesini saglayın. ( 10-15 Defa aynı işlemi yapıp %100'den inmiyorsa cihazın batarya yüzdesi yazılımsal sıkıntı yok , bataryada var demektir ).

Bu işlem neden %100'de yapılıyor diye soracak olanlara şöyle izah edeyim.

Biz bu kombinasyonla yazılımdaki batarya istatisligini en dogru şekilde kalibre etmeye çalışıyoruz. Cihaz zamanla yazılımsal güncellemelerden dolayı batarya yüzdesinde sapıtmalar olabiliyor . Bkz ; " Şarjım %5-6'da kapandı. " Bunun önüne geçmek için bu kombinasyonu kullanıp göstergede gözüken batarya durumunu en saglıklı şekile getiriyoruz ki bizi yanıltmasın . O yüzden referans noktamız %100 olmalıdır.

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
İlk önce cihazı %100 Şarj edin. Ardından Şarjdan çıkarıp *#0228# kombinasyonunu tuşlayıp Quick Start'a basın. Cihaz kendini kilitleyecek. Ekran geri geldimi kilidi açıp ordaki şarj degerinize bakın. Azalma olmamışsa sürekli Quick start diyip bekleyin tekrar açılsın . %100'den olabildigince inmesini saglayın. ( 10-15 Defa aynı işlemi yapıp %100'den inmiyorsa cihazın batarya yüzdesi yazılımsal sıkıntı yok , bataryada var demektir ).

Biz bu kombinasyonla yazılımdaki batarya istatisligini en dogru şekilde kalibre etmeye çalışıyoruz. Cihaz zamanla yazılımsal güncellemelerden dolayı batarya yüzdesinde sapıtmalar olabiliyor . Bkz ; " Şarjım %5-6'da kapandı. " Bunun önüne geçmek için bu kombinasyonu kullanıp göstergede gözüken batarya durumunu en saglıklı şekile getiriyoruz ki bizi yanıltmasın . O yüzden referans noktamız %100 olmalıdır.

Yardımın için teşekkürler. Eyvallah.birkac sorum olacak QuickStart a bastıktan sonra cihaz yenidenmi başlayacak anlamadim. Birde ilk kez yaptiktan sonra surekli kodlari tuslayipmi girecegiz. Birde ekran suresine etkisi olurmu bu işlemin birde arada şarj su gibi gidiyor 0 da kaliyor uzun sure bekliyor faydasi olur mu buna

burhan_52

Asistan
Reaksiyon puanı
14
chrome dan ve samsungun tarayıcısından girdiğim her site reklam virüsünün olduğu siteye yönleniyor virrüs var işte şu programı kur diye hiç bir siteye giremiyorum

ByR0N

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Yardımın için teşekkürler. Eyvallah.birkac sorum olacak QuickStart a bastıktan sonra cihaz yenidenmi başlayacak anlamadim. Birde ilk kez yaptiktan sonra surekli kodlari tuslayipmi girecegiz. Birde ekran suresine etkisi olurmu bu işlemin birde arada şarj su gibi gidiyor 0 da kaliyor uzun sure bekliyor faydasi olur mu buna

Cihaz yeniden başlamıyor. Sadece ekran kararıyor. Sonra ekran açılmasını bekliyosun açılıyor . Şarj seviyen iyice düşene kadar yapıyosun . Zaten ekran açılınca ekran kilidini açtıktan sonra aynı ekran çıkıyo karşına ordan tekrar Quick start diyip bidaha yapabiliyosun. Sen benim dediklerimi uygularsan büyük ihtimal sorunun düzelicek . Donanımsal sıkıntı yoksa kesin çözülür. Şarj yüzdeni en dogru şekilde kalibre ediyorsun sonuçta faydası olucaktır

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Cihaz yeniden başlamıyor. Sadece ekran kararıyor. Sonra ekran açılmasını bekliyosun açılıyor . Şarj seviyen iyice düşene kadar yapıyosun . Zaten ekran açılınca ekran kilidini açtıktan sonra aynı ekran çıkıyo karşına ordan tekrar Quick start diyip bidaha yapabiliyosun. Sen benim dediklerimi uygularsan büyük ihtimal sorunun düzelicek . Donanımsal sıkıntı yoksa kesin çözülür. Şarj yüzdeni en dogru şekilde kalibre ediyorsun sonuçta faydası olucaktır
Yaptım kardeşim. %100 deyken çıkardım hemen tusladim kodu 100 den 99 a dustu 98 e dustu 97 ye dustu 96 ya dustu sonra tekrar 97 oldu 5 10 kere daha yaptim 97 de kaldi

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Şimdiki evre ney şarja takmadan sonuna kadar bitirmek mi ?

ByR0N

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Şimdiki evre ney şarja takmadan sonuna kadar bitirmek mi ?

%97 de kaldıysa biraz daha dene bakalım inicek mi . İnmezse %97 yi sonuna kadar bitir cihaz kapansın kapandıgında tekrar %100 şarj et . Tam kalibre olmuş olur.

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
%97 de kaldıysa biraz daha dene bakalım inicek mi . İnmezse %97 yi sonuna kadar bitir cihaz kapansın kapandıgında tekrar %100 şarj et . Tam kalibre olmuş olur.
Baya bi denedim olmadı kullanmaya basladim sorun olmaz sanirim. Suan bitiriyorum telefonu acilmayack şekilde. Sonrasinda telefonu açık mı şarj edeyim kapalı mı ? Cok soru sordum gece gece hakkını helal et.

ByR0N

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Baya bi denedim olmadı kullanmaya basladim sorun olmaz sanirim. Suan bitiriyorum telefonu acilmayack şekilde. Sonrasinda telefonu açık mı şarj edeyim kapalı mı ? Cok soru sordum gece gece hakkını helal et.

Sonra açık veya kapalı hiç farketmez hocam . Ne demek hiç sorun degil hocam yardımlaşmak için burdayız :) Benimde ufak bir sorum var size bazen cihazla çok ugraşınca uygulamaya bastıgın gibi açmıyor . Ufaktan bekletiyor . Lollipopta bu durum yoktu . Acaba sizdede varmı bu durum ? Birde orjinal tw arayüzümü kullanıyor sunuz ? :)

onemoretime

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Evet guzel bir sey ağustosta görürüz artık
Neredeyse hiçbir şey değişmemiş :) üsten çekilen menüde seçenekleri yuvarlak değilde kare yapmışlar. Gözle görülür tek değişiklik. Ya da ben tam göremedim değişiklikleri :)
Ek olarak şu anki hali gayet stabil inşallah bunu bozmazlar.

ELBİ46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Doğrudur dediklerin ama bendede aynı durum olmuştu % 100 de yaptım birşey değişmedi %7 ve 8 lerde yaptim duzelmedi düşme ler oldu ama şarj da bir değişiklik olmadı sonra netten araştırdım biri mutlaka %50 de yapın dedi onu denedim düzeldi. beliki senin dediğinde olabilir.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Neredeyse hiçbir şey değişmemiş :) üsten çekilen menüde seçenekleri yuvarlak değilde kare yapmışlar. Gözle görülür tek değişiklik. Ya da ben tam göremedim değişiklikleri :)
Ek olarak şu anki hali gayet stabil inşallah bunu bozmazlar.
Degisiklik iyidir diye ben guzel dedim daha net fotolar cikinca goruruz. Daha hafifletirler sistemi. Bozmazlar.

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Sonra açık veya kapalı hiç farketmez hocam . Ne demek hiç sorun degil hocam yardımlaşmak için burdayız :) Benimde ufak bir sorum var size bazen cihazla çok ugraşınca uygulamaya bastıgın gibi açmıyor . Ufaktan bekletiyor . Lollipopta bu durum yoktu . Acaba sizdede varmı bu durum ? Birde orjinal tw arayüzümü kullanıyor sunuz ? :)
Evet launcher kullanmıyorum. Sistem kaynaklarını sömüren uygulama var sanırım. Wipe cache yapmayı deneyin.Yada O uygulamayı bulup telefondan silin. Package disabler pro kullanıyorsanız tüm paketleri aktif edip kaldirin o uygulamada yavaşlatıyor telefonu hizlandirmaktan çok

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Ugrasinca demissin yanlis anlamisim. Sıcaklık çok artarsa performansın düşmesi normal.

Ayse9318

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar telefon hızlı şarj olmuyor hızlı şarj özelliği de açık ne yapabilirim düzelmesi için

celalettinaktas

Doçent
Reaksiyon puanı
34
Aynen kararma diyebiliriz bu garanti kapsamina girer mi bilmiyorum ancak goturecegim en kisa zamanda servise
Donanımhaberde mesut çevik ve niyazi saralın tüketici hakları ile ilgili bir söyleşi videosu olacak o videoyu arayın tületici hakkı ve garanti şartları 201rde güncellenen kanun işe nerelere gelmiş bir bakın. Cihazın sıfırını geçinde para iadesi bile alırsınız qma hakem heyeti hanalıyla ve 6 7 ay kadar sürer

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Arkadaşlar Vodafone hatt kullanıp 4.5 g de sorun yaşan var mı izmirdeyim son yazılım güncellemesinden sonra 4.5 g sorunu yaşıyorum yazılımı ilk kurduğumda 4.5 g vardı fakat son günlerde İnternete giremez oldum şebeke çekiyor 4.5G simgesini görüyorum fakat İnternete giremiyorum

Son mesajlar