Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Bu skoru alan varmı arkadaşlar 83 bini geçmiyodu
f33ac315fefc0185aab26d654a1f2bf7.jpg

fatihto

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostlar orijinal rom'u ile kullandığım Note 5 cihazımda şu son android sürümünün güncellemesinden sonra, alt taraftaki iki dokunmatik tuşun kendi kendine arada bir, yanıp yanıp sönmeye başlaması gibi enteresan bir sorun başladı.

Ayarlar altındaki fabrika ayarlarına dönmek kar etmedi. Ancak factory reset yaptığımda bu sorun ortadan kalktı. Ancak cihaz üzerindeki default uygulamaları güncellediğimde yeniden aynı sorun başlıyor.

Tek başına güncelleme yapmayı denediğimde özellikle Android Sistem WebView" uygulamasından şüphelenmekle birlikte henüz kesin bir tespitde bulunamadım.

Benzerini yaşayan ya da önerisi olan var mıdır ?

Şu anda cihaz fabrikadan çıkmış hali ile ve bir sorunum yok. Sorun Android'in 6.0'ın herhangi bir uygulama ile çakışmasından kaynaklanıyor olabilr, ama benim tespit etmem zor, direk servise mi götüreyim ?

tt.çotanak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1900tl ye hepsiburada nin ithalatci garantili diye kendisinin sattigi note 5 nasildir a dostlar

Mert Bey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar arkadaşlar sizin de telefonun çerçevede soyulma durumu var mı ?

Mert Bey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
note 5 kullanıyorum çerçevede soyulma başladı ve konuşurken ses aniden kesilyor falan bunlar için ne yapmamı önerirsiniz ? Bir de şarj süresini uzatmak için neler yapıyorsunuz kaç saat gidiyor şarjınız

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
note 5 kullanıyorum çerçevede soyulma başladı ve konuşurken ses aniden kesilyor falan bunlar için ne yapmamı önerirsiniz ? Bir de şarj süresini uzatmak için neler yapıyorsunuz kaç saat gidiyor şarjınız
Belki pek anlamamisimdir ama metal soyulur mu ki ?

ELBİ46

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Eğer yan sanayi ürün değilse normalde soyulmaz garantili ise direk değişime yolla

burhan_52

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Yeni guncelleme geldi ne işe yaradigini bilen varmi 56 mb lık bisey

burhan_52

Asistan
Reaksiyon puanı
14
56 mb lik yeni guncelleme geldi yukleyen varmi ne fark oldu bilen soylesin :D

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Servise götür. Hiçbir koruma takılı değil telefonda ve sorun yok

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Soyulmaması gerekir. Çünkü smasung'un verdiği bilgiye göre; yan çerçeve metallerinin rengi çerçeveler daha dökülmeden yani çerçeve metalleri sıvı haldeyken renkler karıştırılır ve öyle kalıp dölümü yapılır ve şekil verilir. Yani demem o ki metalin içi ve dışında aynı renk soyulma olmaması gerekir.

Şikayet ettiğiniz kısmın bir görselini atabilirmisiniz?

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Oh be sonunda banada guncelleme geldi :)
69b8e3b61739fbd7b85e04975668c298.jpg

canko13

Asistan
Reaksiyon puanı
30
Slm tel şarzi çok hızlı bitmeye başladı yeni fabrika ayarlarına sıfırladım akşam yatarken 80 olan şarzi sabah 40 düşmüş oluyor anlam veremedim

Hatemzo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Umarım bu yeni güncelleme ile telefon çekim gücü artar. Güncelleme yapan arkadaşlar farklılık varsa yazsınlar lütfen.

Hamza kk

Doçent
Reaksiyon puanı
54
Slm tel şarzi çok hızlı bitmeye başladı yeni fabrika ayarlarına sıfırladım akşam yatarken 80 olan şarzi sabah 40 düşmüş oluyor anlam veremedim
*#0228# batarya kalibrasyonu yaptıktan sonra teli aç kapa umarım düzelir ( kalibrasyon yaptıktan sonra bataryanın yüzdesi düşebilir yada yükselebilir)

mirai

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Gusül öneriyorum, telefona bi aldırsan iyi olur gibi duruyor :D
Şaka bir yana 1g 6s telefon şarj edilmemiş ama bu sürede 40 dk kullanmışsın telefonu. Kullanmazsan şarjın boşa eriyip gittiğini burda ki herkes biliyordur heralde ? Bence telefonu kullan , boş yere ekran kilidini aç kapa filan :)
Birde ciddi bir tavsiyem var google uygulamalarının devre dışı bırakılanlarını devre dışı bırak. Hepsi bi halta yaramıyor. S health s çocuk vs yi de devre dışı bırak. Google play hizmetlerinin ayarlarına gir ve konum ayarlarını kapat ve konum almayı sadece GPS yap. Bunlar şarj süreni toparlayan şeyler. Birde telefon ne yaparsan yap bu kadar boş durursa şarjı kendiliğinden bitiyor Samsung un amiralleri bu sorunu yaşıyor malesef.
S7 edge beklemede saatte %2 yakıyor en fazla oda senkronizasyon always on açık tarzı şeyler açıkken

onemoretime

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Umarım bu yeni güncelleme ile telefon çekim gücü artar. Güncelleme yapan arkadaşlar farklılık varsa yazsınlar lütfen.
Güncelleme yapan arkadaşlar bu konuda bilgilendirme yaparsa çok iyi olur :) ona göre yükleyeceğim güncellemeyi. Çünkü her güncelleme bir şeyi alabiliyor korkuyor insan , kapitalist düzen güncelleme diye seni diğer teli almaya muhtaç bırakabiliyor belki de paranoyak oldum :D
Son olarak benim wifi performansı baya baya düzeldi onun bozulmasından da korkuyorum açıkçası.

DaredeviL_16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Güncelleme yapan arkadaşlar bu konuda bilgilendirme yaparsa çok iyi olur :) ona göre yükleyeceğim güncellemeyi. Çünkü her güncelleme bir şeyi alabiliyor korkuyor insan , kapitalist düzen güncelleme diye seni diğer teli almaya muhtaç bırakabiliyor belki de paranoyak oldum :D
Son olarak benim wifi performansı baya baya düzeldi onun bozulmasından da korkuyorum açıkçası.
Güncellemeyi yaptım herhangi bir bozulma göremedim , zaten küçük bir güvenlik güncellemesi bir sorun olacağını sanmıyorum

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Guncelle iste klasik guvenlik güncellemesi bu kadar kasmayın.:) hadi indir bakalım