Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Evet doğru söyluyorsun note 5 'i alirken aklim edge+ da kaldi ama iyi ki note 5i almisim S7 geldiginde android 6.0 ve 4 gb ram ile tadindan yenmez :)
Bende cok arada kaldim ama edge olayı daha gelisecek..
O baslangic daha islevsel hale getirecektir samsung o zaman alicam.
Birde note 5 uzun bir sure kullanacagim gibi
2 sene kullaniyorum genelde 1 telefonu bu note 5 de artabilir:)

M@STER

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Evet cok fazla bir artisi yok edge olmasinin, belki 2 seneden fazla kullanabiliriz. Uzun sure gider gibi geliyor 6,7 ciktiginda cok ekstra birsey olmazsa ve yazilimsal gelisirse devam ederim :)

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Evet cok fazla bir artisi yok edge olmasinin, belki 2 seneden fazla kullanabiliriz. Uzun sure gider gibi geliyor 6,7 ciktiginda cok ekstra birsey olmazsa ve yazilimsal gelisirse devam ederim :)
Gider onemli olan su 6.0 ın stabil olmasi acikcasi 5.1 cok memnunum..
Yani bu telefonum guncelleme haricinde kasilmasi mumkun değil.
Yazilim ve donanim cok uyumlu çünkü.
Ondan 2 seneden fazlayi rahat çıkarır
Eger 6 ve 7 de cok buyuk degisiklikler olmazsa tabi ben sanirsam 7 veya 8 alirim gibi geliyor
Çünkü kamera iyi
Donanim iyi her oyunu full de oynuyorum arayuz yag gibi akiyor..
Ee para harcamaya luzum yok:) israf:)

M@STER

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Aynen dogru soyluyorsun gelecekti oyunlar uygulamalar vs de sorunlar cikmazsa hiiicc degismeye gerek yok :) cok uyumlu 4 gb ramin faydasini goruyoruz :))

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Aynen dogru soyluyorsun gelecekti oyunlar uygulamalar vs de sorunlar cikmazsa hiiicc degismeye gerek yok :) cok uyumlu 4 gb ramin faydasini goruyoruz :))
Aynen kesinlikle
Oyunlarinda cok sorun cikaracagini düşünmüyorum
Cunku bayagi once cikanlarda sorunsuz çalıştırıyor
Ama samsung androidden cekilecek zamanla
Bak az kaldi buna tizen olayinda ciddi olacaklar gibi:)
O zaman gor iste tizen android ios windows phone
Ya da final şöyle olucak
Htc sony baticak:)) google da samsunga yazilim destegi saglayacak:) samsunga ozel olacak sistem sadece :))

M@STER

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Özel olsun yağ gibi aksin tizen gelsin sıkıntı yok eskiden samsungun yari akilli cihazlari kendi yazilimiyla calisiyordu Tizeni patlatirsa windowstan ümidim yok ama android ios tizen kapisir, tizenle calisan note serisi muthis ve daha stabil olur kendi arayuzu kasiyor derdi olmaz :)

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Özel olsun yağ gibi aksin tizen gelsin sıkıntı yok eskiden samsungun yari akilli cihazlari kendi yazilimiyla calisiyordu Tizeni patlatirsa windowstan ümidim yok ama android ios tizen kapisir, tizenle calisan note serisi muthis ve daha stabil olur kendi arayuzu kasiyor derdi olmaz :)
Tabi bu guncelleme derdinden zaten adamlar buna girmeye basladi yani yetisemiyor guncellemeyi ki helal olsun cogu telefonada lolipop gonderdiler.
Onun icin tizene yoneliyorlar.
Herkes indirecek guncelleme gelince samsung da kafası rahat olucak

Bencede marketide yapsin adam gibi tamamdir yeter:)
Zaten arayuzu guzel

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Ben sana soyleyeyim s7 patlamanin asil oldugu yer olacak.
S6 baslangic s7 final sürüm
Samsung ta S serisi almayacaksın. Başını ağrıtır. 2. El piyasası da çok çok kötü. Samsung ta sadece note serisini seviyorum.

M@STER

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Toplu guncellestirme cikartir tizen 5.0 herseyi tamamlar mesala kafamiz rahat olur yok bu cihaza gelecek mi gelmicek mi dusunmeyecegiz market olayi daha farkli ve rekabetli olur o da bize yarar :) playstore ve samsungappse uygulama koymak icin gelistiriceler yarisir ucuza gelir :)

M@STER

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Kimisine gore de Note serisinin 2 ve 4 u iyi 3 ve 5 kotu diye sallamislar bol keseden cift rakamlar iyi tek rakamlar kotu :D

M@STER

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Kasiyor? Kasmak nedir yahu? :) ya bu 8 cekirdek ama kasiyor sen kullanmayi biliyormusun acaba diye sormak lazim

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
S serisinden kolay kolay adam olmaz artık. Project zero ayağına millete kopya telefon kakaladılar. Kendine özgün tasarımı olmadıktan sonra o telefona para vermem.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
S serisinden kolay kolay adam olmaz artık. Project zero ayağına millete kopya telefon kakaladılar. Kendine özgün tasarımı olmadıktan sonra o telefona para vermem.
Koseleri iphone benziyor diye tasarim ozgun degil diyemeyiz.
Ne yapsin kosesi ucgen olacak hali yok

M@STER

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Ona bakarsan her telefon birbirinin bi yerini aliyor napalim kullanmayalim mi bos isler iste :)

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Samsung 5 para etmez. Daha Apple ın tasarladığı, mimarisini ve çalışma prensibini oluşturduğu A9 yongalarını adam akıllı üretemiyor kendi işlemcisini nasıl düzgün yapsın.
Zaten iphone 7 ve sonrasında Apple artık Samsung ile iş birliği yapmayacak TSMC ve farklı bir işlemci üreten firma ile devam edecek.

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Samsung 5 para etmez. Daha Apple ın tasarladığı, mimarisini ve çalışma prensibini oluşturduğu A9 yongalarını adam akıllı üretemiyor kendi işlemcisini nasıl düzgün yapsın.
Zaten iphone 7 ve sonrasında Apple artık Samsung ile iş birliği yapmayacak TSMC ve farklı bir işlemci üreten firma ile devam edecek.
Apple da kendi islemcisini yapsin o zaman :))
Bağımli olmasın bu kadar
Bizim yongalarda sorun yok apple kitlemis:)

M@STER

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Allah askina birakin su apple 10 numara isini kendi basina herseyi yapsin sonra deyin ki 10 numara

cengover05

Profesör
Reaksiyon puanı
447
Allah askina birakin su apple 10 numara isini kendi basina herseyi yapsin sonra deyin ki 10 numara
Ya reklam yapiyor:)
Isletim sistemi uzerine para yapiyor
Arayuzde hic bir kolaylik yok ki
Renkli bir arayuzu bile yok sonra kasmiyor
E birde kasaydi

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Koseleri iphone benziyor diye tasarim ozgun degil diyemeyiz.
Ne yapsin kosesi ucgen olacak hali yok

Sadece köşeleri benzese iyi, tamamen iphone-sony karışımı bir tasarıma sahip. Kimse kusura bakmasın, eğer bir telefona dünyanın parasını veriyorsam cebimde başka bir telefonun kopyasını taşımak istemem.

celalettinaktas

Doçent
Reaksiyon puanı
34
Bu yüzden mi dönüp dolaşıp tilki gibi samsungun kucağına geliyor. Bakın işşemci üretim sürecinde intel 10 nm sınırona iniyor. İlk uygulayan samsung. Zaten silikon için sınırın 7nm olduğu söyleniyor. Bu bile başlı başına bir meydan okumadır. Tsmc bile 14 nm üretim sürecind2 samsungun üretim tekniğini kullanıyor. Durum bu kadar açık. Şimdi birde iphone ları donanım değil yazılım olarak değerlendirmwk lazım. Yani a9 işlemcisi çok kuvvetli olduğu için değil, ios çok mükemmel olduğu ( bana göre öyle değil) için bu kadar hızlı. İphone gala bluetooth bile dosya gönderemiyor. Yani size allı pullu ama değiştirenediğiniz özelleştiremediğiniz bir yazılımı resmen dayatıyorlar bırakında o kadar da hızlı olsun.

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Apple da kendi islemcisini yapsin o zaman :))
Bağımli olmasın bu kadar
Bizim yongalarda sorun yok apple kitlemis:)
Mimar Apple Amele Samsung canım benim böyle söyleyerek cahil olduğunu gösteriyorsun araştırma yap bak internet elinin altında burada millete fanboyluk yapıp laf yetiştirme. Sizin neyiniz sağlam ki yonganız düzgün olsun yemişim yonganızı alışmışsın çöpe kullanıp gidiyorsun işte kafa sabit
A9 yongası tek çekirdekte S6 işlemcisini 2ye katlıyor üretiyorsunuzya işlemci madem neden A9 gibi olmuyor hadi söyle bakalım
Bu yüzden mi dönüp dolaşıp tilki gibi samsungun kucağına geliyor. Bakın işşemci üretim sürecinde intel 10 nm sınırona iniyor. İlk uygulayan samsung. Zaten silikon için sınırın 7nm olduğu söyleniyor. Bu bile başlı başına bir meydan okumadır. Tsmc bile 14 nm üretim sürecind2 samsungun üretim tekniğini kullanıyor. Durum bu kadar açık. Şimdi birde iphone ları donanım değil yazılım olarak değerlendirmwk lazım. Yani a9 işlemcisi çok kuvvetli olduğu için değil, ios çok mükemmel olduğu ( bana göre öyle değil) için bu kadar hızlı. İphone gala bluetooth bile dosya gönderemiyor. Yani size allı pullu ama değiştirenediğiniz özelleştiremediğiniz bir yazılımı resmen dayatıyorlar bırakında o kadar da hızlı olsun.
Samsung un kucağına gelmiyor üretimi yetiştirmek için mecbur kalıp ona da yaptırıyor. Bir A9 yongası 13 dakikada üretilebiliyor ve bir iphone her sene milyarlarca satıyor bugüne kadar TSMC ye yaptırdı hiçbiri Samsung un montajladığı yonga setleri gibi sorunlu çıkmadı. Adamların amoled ekranı bile 1 sene sonra pikselleri yanıyor ekran altında yazı veya ikon gölgeleri görünüyor beyaz ekranda belli olur daha çok kamera desen onu zaten Sony den alıyor ram hafıza kendisinde o 4 gb ram li telefonda boş ram nasıl 1,5 gb oluyor onuda anlamış değilim benim 2 senelik stock yazılım htc m8 cihazımda bile boş ram 1,2 gb görüyor.
Araştırın abicim bu kadar fanboy olmayın markalar babanızın firması değil size onu savunmak bir şey kazandırmaz bende sizin gibiydim bir zamanlar ama artık akıllandım. Apple ı savunduğum falanda yok Apple dan bile nefret ederim fiyat politikası kısıtlamaları köleleştirmesini bilirim ama bazı şeyler gözden kaçırılmayacak kadar ortadadır.
Bazı şeyleri kabullenin. Kaç senelik android kullanıcısıyım ipad 2 im var retina ekran olmayan. Hala fıstık gibi çalışıyor 4 seneden fazla cihaz. Bana söyleyin 4 senelik hangi Samsung modeli böyle performans veriyor?
Ayrıca Samsung 14nm ürettiği belirtiyor ancak Intel in yayınladığı makalelere göre 19nm transistörler kullanıyormuş. Belkide bu yüzden Samsung A9 yongalar TSMC ye göre daha fazla pil harcıyordur ha ne dersin?
Ve TSMC 14nm üretmiyor şu an yalandan samsung un üretim tekniğini kullanıyor deme.
Biraz kalbinizle değil beyninizle düşünün

Samsung sadece gösterişi göz boyamayı ve reklamı biliyor başka bir şey yapabildiği yok.
Çok satmasının sebebi müşteri memnuniyeti veya çok tercih edilmek istenmesi falanda değil. Her ay saçma sapan bir tane ara model çıkarıyor ne idüğü belirsiz biri diğerinin laciverti saçma sapan işe yaramaz plastik çöpler .
Millet de bu kadar modeli ve reklamı görünce zannediyor ki Samsung dan başka marka yok sadece samsung akıllı telefon üretiyor Toyota kafa adamlar belli

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Mimar Apple Amele Samsung canım benim böyle söyleyerek cahil olduğunu gösteriyorsun araştırma yap bak internet elinin altında burada millete fanboyluk yapıp laf yetiştirme. Sizin neyiniz sağlam ki yonganız düzgün olsun yemişim yonganızı alışmışsın çöpe kullanıp gidiyorsun işte kafa sabit
A9 yongası tek çekirdekte S6 işlemcisini 2ye katlıyor üretiyorsunuzya işlemci madem neden A9 gibi olmuyor hadi söyle bakalım

Samsung un kucağına gelmiyor üretimi yetiştirmek için mecbur kalıp ona da yaptırıyor. Bir A9 yongası 13 dakikada üretilebiliyor ve bir iphone her sene milyarlarca satıyor bugüne kadar TSMC ye yaptırdı hiçbiri Samsung un montajladığı yonga setleri gibi sorunlu çıkmadı. Adamların amoled ekranı bile 1 sene sonra pikselleri yanıyor ekran altında yazı veya ikon gölgeleri görünüyor beyaz ekranda belli olur daha çok kamera desen onu zaten Sony den alıyor ram hafıza kendisinde o 4 gb ram li telefonda boş ram nasıl 1,5 gb oluyor onuda anlamış değilim benim 2 senelik stock yazılım htc m8 cihazımda bile boş ram 1,2 gb görüyor.
Araştırın abicim bu kadar fanboy olmayın markalar babanızın firması değil size onu savunmak bir şey kazandırmaz bende sizin gibiydim bir zamanlar ama artık akıllandım. Apple ı savunduğum falanda yok Apple dan bile nefret ederim fiyat politikası kısıtlamaları köleleştirmesini bilirim ama bazı şeyler gözden kaçırılmayacak kadar ortadadır.
Bazı şeyleri kabullenin. Kaç senelik android kullanıcısıyım ipad 2 im var retina ekran olmayan. Hala fıstık gibi çalışıyor 4 seneden fazla cihaz. Bana söyleyin 4 senelik hangi Samsung modeli böyle performans veriyor?
Ayrıca Samsung 14nm ürettiği belirtiyor ancak Intel in yayınladığı makalelere göre 19nm transistörler kullanıyormuş. Belkide bu yüzden Samsung A9 yongalar TSMC ye göre daha fazla pil harcıyordur ha ne dersin?
Ve TSMC 14nm üretmiyor şu an yalandan samsung un üretim tekniğini kullanıyor deme.
Biraz kalbinizle değil beyninizle düşünün

Samsung sadece gösterişi göz boyamayı ve reklamı biliyor başka bir şey yapabildiği yok.
Çok satmasının sebebi müşteri memnuniyeti veya çok tercih edilmek istenmesi falanda değil. Her ay saçma sapan bir tane ara model çıkarıyor ne idüğü belirsiz biri diğerinin laciverti saçma sapan işe yaramaz plastik çöpler .
Millet de bu kadar modeli ve reklamı görünce zannediyor ki Samsung dan başka marka yok sadece samsung akıllı telefon üretiyor Toyota kafa adamlar belli

Ben note 4 kullanicisiym hocam polemigede girmiycem 2 madde yazip suscam 1.si a9 exynosu tek cekirdekde gecebilir cunku 8 cekirdek de islemcinin gucu 8 e ayriliyor her bir cekerdegin gucu 8 tane kisaca tek basina ise yaramaz mantik bu coklu cekirdek olarak calisirlar 4+4 gibi veya sistem gerekdiginde 4+6 vs yapiyor ozel yazilimla ama A serisinde 2 cekirdek var güc zaten cekirdek az oldugu icin 2 ye bolunuyor bu yuzden tek cekirdekde qualcommu mediateki ve exynosu gecmesi normal bence cekirdek sayisi zaten az 2.konum şu ram konusu diyosun evet Touchwizh eskiden kasiyordu kabul baya samsung kullandim s4 s3 note 2 note 3 kullandim ip5s kullandim note 4 aldm tochwizh kendine gore ozellikleri ve saf android 500mb 1 gb iken touchwizh 6 8 gb arasi degisiyor kapsamli bir arayuz kendine has ozellikleri var ramida bu yuzden fazla harciyor fikrimi soylemek istedim herkese iyi forumlar yanlislarim varsa kusura bakmayin.

celalettinaktas

Doçent
Reaksiyon puanı
34
A9 yongaları tsmc yarafından 16 nm finfet ile üretiliyormuş demekki 14 ü bile görememiş daha 😀. Fan boylukta yapmıyorum. 2 senelil ios deneyiminden sonra androide geçtim. 3 senedirde android kullanıyorum. Bu arada eşimde iphone 6 var. O vahsettiğiniz cihazın hala çalılmasıda ios ve iosa olan güncelleme desteğinden ileri geliyor. Touchwizin sevimsizliği sadece çok kaynak tüketmesi. Yoksa daha önce aranan bir numarada sağa çekince arama sola çekince mesaj sadece aamsung ce touchwize özgü. Hatta 3. Parti tazılımsız 3g görüntülü arama sadece samsungda vardır. Ha bunlara rağmen ciddi ekaikleride vardır. Ama beni hertürlü kısıtlayan bir sistemide övmek anlamlı değil. Samsung ciddi manada ufak dokunuşlarla ele aldığı işişemcisinin durumu ortada sanırım tartışmaya bile gerek yok. Şuanda android dünyasında performans olarak üzeri yok. Tegra platformu hariç. Oda enerji tüketimindeki açıktan sebep zaten tutmadı. Bu arada sektörde hafıza yongalarındaki teknolojiyide hızıda kapasiteyide samsung belirler durumda. Mobilde verdiği ufs 2.0 destekli yongalar bu cihazlarda bu hızın 2. Nedeni. Pc sektöründe bile 3d nand teknolojisinii en yakın rakibi toshibadan 1 senelik öncelikle sunuyor. Neyse dedim ya fan boyluk yapmayacağım. Sasece öyle eti puftan bir firma olmadığını söylüyorum. Apple cihaz olarak keainlikle zirvese değil, garanti politikaları ve yazılım olarak zirvede. Ancak bir şartla jailbreak yapılarak serbeat bırakışmış bir iphone6 da stock android kadar olacak şekilde kişiselleştirme yapıldığında o övülen performansta pil gücüde kalmıyor.
Samsungta androidi portlamak yerine direk cihazları için yazıp kişiselleştirme teecihleeini kısıtlasa emin ol daha fazla stabilite buluruz.