Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

TttEee

Asistan
30 Ekim 2015
106
12
18
Dostum kendi cihazının romu ise problem çıkmaz kodlara dikkat et bire bir aynımı diye. Tek parçalı romlar var problem çıkmaz.

Ancak romu odinde doğru bölmeye koyman lazım.
4a9f4cca06eec2c0f1552ebf3ca8ebaa.jpg

0a65de5c3cf070eef00f41d4d245cf15.jpg

513df151049a43d75b00fe9be0046b57.jpg

Durum bu uyumlu mu?

Lazzz

Müdavim
Müdavim
15 Şubat 2014
16,707
3,278
293
Lazzz rom cihazi garantiden cikartmiyordu dimi
Root olandi cikaran yanlis hatirlamiyorum umarim
Rom atmak cihazı garanti dışına çıkartmaz, root atmak çıkartır doğru, ama servise verdiğinizde rom attık v.s. demeyin yinede. Zamanında note 4 kullanırken ilk 5.0.1 geldiğinde polonya gelmişti onu kurmuştum Türkiye'de android 4 sürümü vardı ben 5.0.1 ile servise verdim gördüler ama problem çıkmamıştı garanti dahilinde işlem yaptırmıştım.

cengover05

Müdavim
Müdavim
13 Eylül 2015
3,486
447
263
Rom atmak cihazı garanti dışına çıkartmaz, root atmak çıkartır doğru, ama servise verdiğinizde rom attık v.s. demeyin yinede. Zamanında note 4 kullanırken ilk 5.0.1 geldiğinde polonya gelmişti onu kurmuştum Türkiye'de android 4 sürümü vardı ben 5.0.1 ile servise verdim gördüler ama problem çıkmamıştı garanti dahilinde işlem yaptırmıştım.
Tamamdir bugun irak romuna gecicem dun isim vardi ugrasamadim bir geceyim bugun.

cengover05

Müdavim
Müdavim
13 Eylül 2015
3,486
447
263
Aynen Wipe cache ve Wipe data yaparsan daha sağlıklı olur. Bu arada yedek al onu unutma, yedek almazsan içindekiler havaya uçar.
Tamam onuda smart switch ile hallederim
Birde s health kullaniyorum ben orda ki kayitlarim gider mi hepsi samsung hesabimda yedekli

Yktrnslv

Doçent
28 Haziran 2015
563
141
43

Daha dün rom atarken kilitlenen telefonu verdim servise. Nasıl oldu dedi rom atarken oldu dedim. (Sonrası gereksiz saçma sapan bir diyalog)
Tekrar seve seve 5.1.1 kurup verdiler (1 gün sürdü) teslim alırken de bravo çok hızlısınız diye ironi yaptım ama kuvvetle muhtemel normal algıladı mutlu oldu...

Lazzz bu arada ben bu konuyu note4 zamanı senden okuduğum için gidip geniş geniş servise verdim sıkıntı çıkmadı :)
(söylemeyin genede falan demişsin test edildi sıkıntı yok)

cengover05

Müdavim
Müdavim
13 Eylül 2015
3,486
447
263
Daha dün rom atarken kilitlenen telefonu verdim servise. Nasıl oldu dedi rom atarken oldu dedim. (Sonrası gereksiz saçma sapan bir diyalog)
Tekrar seve seve 5.1.1 kurup verdiler (1 gün sürdü) teslim alırken de bravo çok hızlısınız diye ironi yaptım ama kuvvetle muhtemel normal algıladı mutlu oldu...

Lazzz bu arada ben bu konuyu note4 zamanı senden okuduğum için gidip geniş geniş servise verdim sıkıntı çıkmadı :)
(söylemeyin genede falan demişsin test edildi sıkıntı yok)
Rom icin bir sey demediler mi

Yktrnslv

Doçent
28 Haziran 2015
563
141
43
Rom icin bir sey demediler mi
Niye yaptınız sonra böyle oluyor falan dedi. Ben de, neden yapmayayım orjinal rom Samsung çıkarmış ne farkı var dedim. Bilmiyorum kurtarabilir miyiz dedi (buarada telefonun ekranında "telefonu smartswicthe'e bağlayıp ürün kurtarma işlemini başlatın" yazıyor)
Benim bilgisayarım sorunlu yoksa ben de yapardım, yapacağınız şey ekranda yazıyor okursanız dedim... arkadaşlar kayıt alsınlar dedi direk ve yaptılar. Muhtemelen de kıllık olsun diye sabah 10da aldıkları cihazı akşam 4te teslim ettiler...

cengover05

Müdavim
Müdavim
13 Eylül 2015
3,486
447
263
Bi
Niye yaptınız sonra böyle oluyor falan dedi. Ben de, neden yapmayayım orjinal rom Samsung çıkarmış ne farkı var dedim. Bilmiyorum kurtarabilir miyiz dedi (buarada telefonun ekranında "telefonu smartswicthe'e bağlayıp ürün kurtarma işlemini başlatın" yazıyor)
Benim bilgisayarım sorunlu yoksa ben de yapardım, yapacağınız şey ekranda yazıyor okursanız dedim... arkadaşlar kayıt alsınlar dedi direk ve yaptılar. Muhtemelen de kıllık olsun diye sabah 10da aldıkları cihazı akşam 4te teslim ettiler...
Biz boyle seviyoruz deseydin:))

celalettinaktas

Doçent
22 Şubat 2014
650
34
28
Aiz bilirsinizde bence beklemek yersiz. Irak romu cihaIn csc kodunu bilem değiştirmiyor. Batarya performansıda hiç güç tasarrufuna almadan . 5.1.1 deki güç tasarrufu ile kullandığım gibi benim için. Diğer arkadaşlarda durum nasıldır bilmiyorum. Yalnız ciddi ciddi birşeyden şüphe ediyorum. Antutufa evet sonuç 84k civarı. Lakin yükte ilen toıvhwiez in hafiflemesine paralel işlemci frekansı bir nebze kısılmıl olabilir. Cihaz seri ve akıyor doğru ama bazı oyunlarda yükleme ve açılış süresi eskiye nazaran 1 2 sn uzun gibi gelsi

Sh3kiL

Müdavim
Müdavim
4 Temmuz 2015
1,089
138
243
Tel bir ara sıfırladım pile etki etti

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-03-01-20-21-02.jpg
    Screenshot_2016-03-01-20-21-02.jpg
    320 KB · Görüntüleme: 274