Samsung Galaxy Note 4 Kullananlar Kulübü

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Valla hocam bakdim ama ikisinide su an bedava verecegiz deseler ben yine note 4 secerim..a5 ile note 4 ozellik bakimindan mukayese olmaz bence..tabiki a5 yeni bir cihaz yeni surum var ama hala ozellik olarak bence geride...ayriyetten acaba a5 note 4 un yasina gelince ne olacak..hala note 4 kadar stabil kalirmi yoksa cop mu olur bence kimse oyle bir telefonu bile konusmuyor olur...sahsen attan inip essege binmis gibi hissederim ben kendimi..bare en azindan s6 edge note 5 deseydin yani :)
Hocam siz yanlis anladiniz ben note serisini S serisi ile bile kiyaslamam demek istedigim yeni arayuzle bu kadar uzun zaman ilkkez gecirdim ve biz cok geri kalmisiz yazilimsal olarak kamera islemci batarya ram ekran spen tabiki bunlarla a5 alakasiz s6 serisi bile note 4 e yanasamazken .. benim demek istedigim yekpare kasa tasarimi yeni yazilim gayet hos note 4 yaninda cok eski kalmis haa note 4 birakilirmi birakilmaz note5 alacaktim satip vazgctm 2012 den beri android kullaniyorm 2 3 ay icersinde ip6splus alacagim biraz degisikligin zamani geldi :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Arkadaslar.bugun turkcell 36 tahhut sozune hic faturaya ekleme yapmadan ucretsiz 2016 a5 verdi ilk izlenimlerimi yaziyim stabilite ön kamera kasa olarak.note4 ü resmen ezer gecer note4 ün 2K ekrani ve islemcisi iyi sadece a5e oranla spen haric a5e gecdim simdilik yazilim bi harika en kisa surede maddi imkanim olursa note5 veya s7 edge almai dusunuyorum ikinci el falan note4 note4 diyoruz ama biz geri kalmisiz bugun farkettim a5 den sonra 2016 cihazlarini bi gidin elinizle inceleyin derim..
Bizzat a7 2016yi test ettim note 4 ezer geçer.

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Hocam siz yanlis anladiniz ben note serisini S serisi ile bile kiyaslamam demek istedigim yeni arayuzle bu kadar uzun zaman ilkkez gecirdim ve biz cok geri kalmisiz yazilimsal olarak kamera islemci batarya ram ekran spen tabiki bunlarla a5 alakasiz s6 serisi bile note 4 e yanasamazken .. benim demek istedigim yekpare kasa tasarimi yeni yazilim gayet hos note 4 yaninda cok eski kalmis haa note 4 birakilirmi birakilmaz note5 alacaktim satip vazgctm 2012 den beri android kullaniyorm 2 3 ay icersinde ip6splus alacagim biraz degisikligin zamani geldi :)
Ahahahah hatlar karismis diyelim dostum..:))

M

Murat Burç

SDN Okuru
S6 serisi nereye note 4'e yaklaşamiyor?
S6 serisi neredeyse her konuda note 4u siler geçer. Siz s6 edge plus diye note 5in kalemsiz hali olan telefonu görmediniz herhalde

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
S6 serisi nereye note 4'e yaklaşamiyor?
S6 serisi neredeyse her konuda note 4u siler geçer. Siz s6 edge plus diye note 5in kalemsiz hali olan telefonu görmediniz herhalde
Batarya hangisinde daha iyi ? Ana kamerada ölümcül farklilik yok ön kamerada biraz var farklilik ve S serisindr dogal olarak kalem yok sadece bi tik yeni islemci ramler ayni zaten ekran desen ikiside 2K gunlul hayatta cok fark anlamiyosn ben s6 edge yide s6edge+ da biliyorum hocam merak etme ama onlarla note 4 un arasinda olmazsa olmaz fark yok hatta Sd kart olayida bi dezavantaj ben sadece yeni arayuz ve kasa kalitesi bakimindan note 4 geri kaldi dedim konuyu saptirdiniz
--- Gönderi Güncellendi ---
Ahahahah hatlar karismis diyelim dostum..:))
Olabilir hocam :)

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
bu kasim guncellemesi,fakat yazida dikkatimi ceken husus note 4 nougat alacak ama s7 ve note 5 den önce degil ibaresi var,siz ne diyorsunuz arkadaslar

Kasım güncellemesi olduğunun farkındayım. Güncelleme içeriğinden ve boyutundan bahsediyorum.

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Kasım güncellemesi olduğunun farkındayım. Güncelleme içeriğinden ve boyutundan bahsediyorum.
Nougat gelicek ama görsellik aynı kalıcak şuan cm 13 kullanıyorum istiyenler cm14 (nougat)a geçebilir derim ben çünki cm kendini baya geliştirmiş,hatasız stabil port romlara bin basar

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
5 günlük uğraş sonucu cm de kendime tema oluşturdum fotoğraflarını görmek isterseniz

Kendine rom arıyan arkadaş varsa(sanırım benim dışımda kimse yok) yardımcı olabilirim

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
cm romlar touchwiz romlarin yanindan bile gecemez bence
Touchwiz tabanlı romların artısı

1)Kullanımı kolaydır extradan uygulama kurmaya ihtiyaç duyulmaz

2)Samsung tabanlı uygulamalar çalışmaktadır(aosp romlarda samaung uygulamaları çalışmaz)

3)Pil bakımından ek ayara ihtiyaç duyulmaz.(eğer ek ayar yapacaksanız space lemon kernel) ile ortalama7 saat pil ömrü alınabilir)

4)kernel seçenekleri kevcuttur

5kamera programları çok sağlamdır

6)modem portlanabilir

7)efs dosyasının bozulma durumu yoktur

Cm romların artıları

1)port rom deyildirler tüm özellikler stabil çalışır(port romlar bu bakımdan sıkıntılıdır.)

2)Port romlarda(touchwiz tabanlı romlar)parmak izi tek başına çalışmaz bazılarında ek uygulamalar ile çalışabilirken bazılarında hiç çalışmamaktadır ancak aosp(cm) romlarda parmak izi kusursuz çalışmakta

3)Port romlarda Performans sorunları mevcuttur. Sıkıntı çıkarmaz ama pil,gücünü arttırmak için I/O Governor ayarlarında sıkıntı yaratacaktır.(cm romları oc desteklemede)

4)cm genel bir platformdur bi uygulamayı tek tek portlamak,gerekmez buyüzden geliştiriciler doğrudan burayı seçmektedir.

5)Stock tabanlı romlarda xposed in sadece samsung cihazlar için hazırlanmış çok nadir farmework çalışır ama cm de neredeyse hepsi çalışmaktadır

sercanalikaya

Asistan
Reaksiyon puanı
141
İyi geceler dostlar. Son bir iki gündür hoparlörle ilgili sorun yaşıyorum. Örneğin şarj bitti, şarj ettim ve teli açtım. Biri aradığında ne ses geliyor ne de gidiyor karşı tarafa. Ya da müzik dinlemek istersem ve kulaklığı takarsam sesi kulaklığa değil dışa veriyor ama düşük bir tonda. Restart edince teli düzeliyor. Bi kere reset de çektim ama sanki kalıcı gibi. Bu sorun aslında teli Bluetooth bi kulaklığa bagladiktan sonra oldu. Kulaklığı kullanmayı bıraktım ama bu sorun miras kaldı sanki ya da sebebi başka bir şey. Aynı sorunu yaşayan oldu mu?

M

Murat Burç

SDN Okuru
İyi geceler dostlar. Son bir iki gündür hoparlörle ilgili sorun yaşıyorum. Örneğin şarj bitti, şarj ettim ve teli açtım. Biri aradığında ne ses geliyor ne de gidiyor karşı tarafa. Ya da müzik dinlemek istersem ve kulaklığı takarsam sesi kulaklığa değil dışa veriyor ama düşük bir tonda. Restart edince teli düzeliyor. Bi kere reset de çektim ama sanki kalıcı gibi. Bu sorun aslında teli Bluetooth bi kulaklığa bagladiktan sonra oldu. Kulaklığı kullanmayı bıraktım ama bu sorun miras kaldı sanki ya da sebebi başka bir şey. Aynı sorunu yaşayan oldu mu?
Bluettohdan eslestirmelerinden bluetooh kulaklığının varsa tıkla bağlantısını kes

M

Murat Burç

SDN Okuru
Eleştirmede gear s2 var şimdi. Diğer cihaz yok. Aslında s2 de yanımda değil şimdi ama paired görünüyor. O mu etkiliyor acaba. Ona da gear s3 yazılımı geldi yakın zamanda...
Yok yok gear s2 bende de var(s7 kullanıyorum ben) sıkıntım yok s2den kaynakli sen istersen bağlantıyı kesmeyi dene

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Cyanogen açık kaynak kodlu olduğu için çok sorun olacağını düşünmüyum
Ekip artik nightly guncellemelere bile devam etmeyeckmis..yani aon durum ne ise oldugu gibi birakiyorlar..ama acik kaynak kodlarini isteyenler kullanabilecekmis..yani biz artik ekip olarak ugrasmayacagiz arzu eden devam etsin diyorlar..ekip olarak google a gecececklermis diye duydum ama bilemiyorum egrisini dogrusunu

baycebir

Asistan
Reaksiyon puanı
347
Arkadaşlar merhabalar. Yeni bir güncelleme geldi. Bilginize. Hadi hayırlı olsun.

1abd341aeaa0a8390883102cb7ca0af3.jpg

kaan718

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar note 4 ün ekrani çatladı yere düşmesi sonucunda dokunmatigi calisiyor servisine goturdugumde 590 lira fiyat istediler telefonculara sordugumda da asagi yukari ayni fiyati soylediler dokunmatik panelle ayri degisimi olmuyormus sizce yaptirmaliyim ne yapmaliyim ? Birde bir telefoncu note4 un parcalari kalmadığı icin teknik serviste cam parasini verip telefonun degistirildigini note 5 verildigini söyledi sanirim yegeninin başına gelmiş dogrumudur boyle birsey ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Arkadaşlar note 4 ün ekrani çatladı yere düşmesi sonucunda dokunmatigi calisiyor servisine goturdugumde 590 lira fiyat istediler telefonculara sordugumda da asagi yukari ayni fiyati soylediler dokunmatik panelle ayri degisimi olmuyormus sizce yaptirmaliyim ne yapmaliyim ? Birde bir telefoncu note4 un parcalari kalmadığı icin teknik serviste cam parasini verip telefonun degistirildigini note 5 verildigini söyledi sanirim yegeninin başına gelmiş dogrumudur boyle birsey ?
Note 4 parçası kalmadığı sanırım doğru ama cam parasını verip note 5e geçmek olayı belki doğru olabilir. Şansını dene ve note 4ün garantisi varsa asla garantiden başkasına ekranı yaptırma

sercanalikaya

Asistan
Reaksiyon puanı
141
Note 4 parçası kalmadığı sanırım doğru ama cam parasını verip note 5e geçmek olayı belki doğru olabilir. Şansını dene ve note 4ün garantisi varsa asla garantiden başkasına ekranı yaptırma
İkinci eli 1200 1400 anca ediyor...Satıp note 5 alayım desen üzerine min 700-800 koyacaksın . Bu şekli ile 600 koyup sıfır note 5 veriliyorsa iyi. Bu arada nasıl parçası olmaz note 4 un anlamadım. Abi 10 yıllık cihaz mı bu? Bu tarz cihazları üretmeye devam etmeliler bence

endspeed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Nasıl değişen birşey yok gözünüzü seveyim 366 mb boşunamı bnm gördüğüm kamerada düzelme var netleştirme hızlı yapıyo batarya konusunda çok iyi hale geldi. Birde hissedilmeyen güvenlik açıkları menüler arası hızlı geçiş sms de ki lag vs gibi durumlar düzelmiş. Başka buldukça söylerim. Biraz bakın geçmişte kasılma vs olan yerlere.

AyCAN03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba dostlar.note 4 telefonumda renklerin biraz sarımtırak olduğunu farketmeye başladım beyaz renkte bu biraz daha fazla oluyor amoledin zaten beyazı biraz daha farklı şekilde verdiğini biliyorum ama aynı sorun sizlerdede varmı ekran koruyucu filmimi daha yeni değiştirdim onun bi etkisi olabilirmi

Son mesajlar