Samsung Galaxy Note 4 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

sercanalikaya

Asistan
Reaksiyon puanı
141
Hocam kek yapmıyolar costum rom yapıyolar hatırlatırım:) exynos için bu işlem çok kolay deyil tabi samaung 3 5 insana güvenip kodlarını paylaşmazsa
İnan Samsung a kek yap desen onu da 2017 4th quarter yapar...
Custom rom ları biliyorum, uzun zamandır. Hepsini kullandım ve hatta bu mesajı da 5 yıllık s2 mde yüklü android 7 custom romla yazıyorum ( cyanogenmod ). Exynos yüzünden nerdeyse xda da yer bulamıyor onu da biliyorum. Samsung yazilim desteği vermediği gibi geliştirmek isteyen bağımsız geliştiricilerin de önüne engel oluyor...
Neyse, sonuçta note 4un yediyi alması zor, isteyene xda nin kapıları sonuna kadar açık :) Keşke Samsung ben uğraşmiyorum ama ugrasana da engel olmam ahanda note 5 android 7 kodlarim. Yürüyün anasını satayim desin...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hocam kek yapmıyolar costum rom yapıyolar hatırlatırım:) exynos için bu işlem çok kolay deyil tabi samaung 3 5 insana güvenip kodlarını paylaşmazsa
iOS'un devasa geliştirici kadrosu var

Samsung bunu rahat rahat yapabilir. Devasa bir kadroyu rahat rahat kurabilir

cemal344

Asistan
Reaksiyon puanı
17
En yeni güncellemeyle cihaz sanki daha hızlandı pil tüketimindede kullandığım uygulamalara bağlı artılar var hafıza da biraz daha serbest bırakılmış samsung bizi unutmadığı için çok memnunum artık 7.0 sürümünü yakında verirse hakikaten tadından yenmez note 4 kullanmak bir ayrıcalık sonuçta alacaklara hala tavsiye ederim.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Bu saatten sonra Note 4 alınmaz. Çünkü herhangi bir arıza durumunda cihaz elinizde kalır.. 300-500₺ fark öder Note 5'e geçerim diyorsanız, o size kalmış tabi..

AyCAN03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhaba dostlar.
Yaklaşık 3 4 gün önce farkettiğim bi sorunum var note 4 ümde. Twitter,instagram,YouTube,shiftdeletenet mobil uygulaması,samsungun kendi galeri uygulaması içindeki resimlerimde,nette herhangi bir fotoğrafta koyu olan renkler genelde siyah,koyu mavi,mor gibi renklerde ekranı aşağıya veya yukarıya kaydirinca renklerde bi sapıtma oluyor.Örneğin siyah rengin ağır olduğu bi fotoğrafı geçmek için aşağıya kaydirinca lacivertimsi bi renk çıkıyor ortaya ama saliseler içinde ekran eski formuna dönüyor.Uygulama çekmecesindeki,bildirim panelindeki ve ayarlardaki köyü renkli yazılarda bunu yaşamıyorum.İnşallah anlatabilmişimdir Yeni bir güncelleme göndermişti samsung acaba ondan kaynaklanıyor olabilirmi o değilse ne olmuş olabilir internette baya araştırmasını yaptım ama bi cevap bulamadım.Cevaplarinizi,önerilerinizi bekliyorum dostlar.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Merhaba dostlar.
Yaklaşık 3 4 gün önce farkettiğim bi sorunum var note 4 ümde. Twitter,instagram,YouTube,shiftdeletenet mobil uygulaması,samsungun kendi galeri uygulaması içindeki resimlerimde,nette herhangi bir fotoğrafta koyu olan renkler genelde siyah,koyu mavi,mor gibi renklerde ekranı aşağıya veya yukarıya kaydirinca renklerde bi sapıtma oluyor.Örneğin siyah rengin ağır olduğu bi fotoğrafı geçmek için aşağıya kaydirinca lacivertimsi bi renk çıkıyor ortaya ama saliseler içinde ekran eski formuna dönüyor.Uygulama çekmecesindeki,bildirim panelindeki ve ayarlardaki köyü renkli yazılarda bunu yaşamıyorum.İnşallah anlatabilmişimdir Yeni bir güncelleme göndermişti samsung acaba ondan kaynaklanıyor olabilirmi o değilse ne olmuş olabilir internette baya araştırmasını yaptım ama bi cevap bulamadım.Cevaplarinizi,önerilerinizi bekliyorum dostlar.
Belkide geç yüklüyordur fotoğrafı yazılımsal olabilir.
Smart switchden tüm verilerini yedekleyip recoveryden telefonu sıfırlayabilirsin. Sonrada gerekli verilerini smart switchden tekrar yüklersin veya üretici yazılımın smart switchden tekrar yükleyebilirsin. Ama yine önce verileri yedeklemen gerekiyor

AyCAN03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Parlakligi sonuna kadar açınca ve otomatikten çıkarınca bu durum çok aza iniyor nerdeyse yok denebilecek kadar.Ben fazla parlakligi sevmeyen biri olduğum için parlaklik benim hep en sondadır aynı zamanda otomatikte açıktır ortama göre kendi ayarlar sorum şu yani parlakligi bu kadar az kullanmamın bu durumda bi etkisi olabilirmi.

Erkan Toku

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşlar böyle ekran surelerinden falan filan fazla anlamam ama güncellemeden sonra cihaz bostayken gercekten neredeyse 0 şarj tuketti ve durum bu

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-11-23-10-56-05.png
    Screenshot_2016-11-23-10-56-05.png
    159.2 KB · Görüntüleme: 481

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Merhaba dostlar.
Geliştirici seçenekkerini kapat düzelir:)

McSwindler

Doçent
Reaksiyon puanı
97
Dn7 rom geldi 4 aydır bekliyordum hayırlısı bakalım:)
Ulan be o kadar garantiye vermeden önce DN7 bekledim,garantiden geldi anakart falan değişir istediğim rom gelir.

Mecbur bir zaman sonra cihazı kullanmadığımdan satıcam ondan dolayıda kuramıyorum.SS atarsanız sevinirim. [emoji4]

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Ulan be o kadar garantiye vermeden önce DN7 bekledim,garantiden geldi anakart falan değişir istediğim rom gelir.

Mecbur bir zaman sonra cihazı kullanmadığımdan satıcam ondan dolayıda kuramıyorum.SS atarsanız sevinirim. [emoji4]
Hocam zaten bende kurmadım daha bir ay daha eksiği var.Kerneli sıkıntılı pil performansı istiyenler suemax

Performans icin vitamin kernel seciliyor.Bencr suan en iyi rom dittio 7

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806

410f33ba4cc0fcf8ed4b51fb4f299405.jpg
7d4df67220be09369a83cbb186f35de3.jpg
139426556b09ba638a994e42be4b1c74.jpg
f93edc1752d76ec61fe7969e5de0ca28.jpg
0a595ee558f1c22f6705e2b17cefe5d2.jpg
cc7d7ce35e1e49605288eb72ccf36799.jpg
58c4d4f080e8320f3b98f86ed92275e2.jpg
c4f17d27e1843c6bc29a3f4cd3882744.jpg
stock dn7ile pek alakasi yok costumizasyon var benimkinde ama yinede olsun:)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Para iadesi işlerine gelmeyince, Note 4 yerine, fark ödemeden Note 5 göndermeyi kabul ettiler. Siyah Note 5 bugün yarın yola çıkar diye tahmin ediyorum..

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Para iadesi işlerine gelmeyince, Note 4 yerine, fark ödemeden Note 5 göndermeyi kabul ettiler. Siyah Note 5 bugün yarın yola çıkar diye tahmin ediyorum..
Biz olsak üstüne 300 tl koymayı kabul ederdik. Siz akıllılık ettiniz:) hayırlı olsun[emoji41]

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
M

Murat Burç

SDN Okuru
Bende düşünüyorum. Note 4 hali hazırda fiyatı yüksek bir model piyasası düşmedi hatrı sayılır kullanıcısı da var. Note 7 de gidince verme ihtimalleri yükseliyor.
Geçen S4'e 400 mblık bir güncelleme vermiş ona böyle büyük güncelleme veren Note 4 e hayli hayli 7.0 verir

baycebir

Asistan
Reaksiyon puanı
347
Bende düşünüyorum. Note 4 hali hazırda fiyatı yüksek bir model piyasası düşmedi hatrı sayılır kullanıcısı da var. Note 7 de gidince verme ihtimalleri yükseliyor.
Geçen S4'e 400 mblık bir güncelleme vermiş ona böyle büyük güncelleme veren Note 4 e hayli hayli 7.0 verir
Aynen katılıyorum. Geçen gün s4 mini içinde güncelleme vermişler. Şuan note serisi olarak 2 model revaçta.
O yüzden verirler diye düşünüyorum.

sercanalikaya

Asistan
Reaksiyon puanı
141
Bence de verirler, adamın elinde note serisi nougat uyumlu 2 cihaz kaldı. Note 3 snapdragon dan yemiş golü sanırım ama note 4 un snapdragon lu versiyonu yırtıyor . Bizim avantaj ise bizdeki snapdragon değil ama ötekinin aksine 64 bit mimariye sahip. Note 7 patlamasaydi , soğuk su icelim derdim ama patladı.
Ve lâkin bize note 5 e reel olarak verildikten sonra verirler. Yani bize vereceklerini ilan etmeleri note 5 bu güncellemeyi reel olarak aldıktan ve bir sure de geçtikten sonra olur. Aynı anda ilan etseler note 5 i satamazlar...
Hayırlısı bakalım. Çok güzel bir güncelleme nougat. Yani marshmallow nougat la birlikte tam oturdu...

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Pegasusq destekli kernel bilen var mi note4 icin full synapse destegi falan bulunan dn7 Rom olmamis erobota Geri donucegim kernel uzerinde Baya oynamak gerekicek

usluyorum

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Note 4 ü pazartesi aldım, daha 5 aylık turkcell cihazı, aldığımda stock rom vardı, stock hali baya kötü yalnız, note 3 ü root ve n5 port romla kullandığım için bana öyle geldi. Önce erobot rom kurdum, onun da stock tan tek farkı bazı gereksiz uygulamaların olmayışı oldu. Sonra dn7 yükledim, bu elemanların note 2 için ilk romunda ekipte ben de vardım zaten, kaliteli iş yapıyorlar, şu an 5 gün oldu, çok güzel olmuş rom, herhangi bir sıkıntı yok, sadece ekran çözünürlüğü fhd olarak ayarlaynca kamera da tuşlar basmıyor, başka bir eksiklik yok. Şarj süresi de ortalama.
79c5908e9b7eadde1ee68faa86aee572.jpg
f1716ba21e901ef3283c7ea0171853b9.jpg
d3a8b8e1e9776a62d53f3b7fefcaaaef.jpg

Son düzenleme:

McSwindler

Doçent
Reaksiyon puanı
97
Note 4 ü pazartesi aldım, daha 5 aylık turkcell cihazı, aldığımda stock rom vardı, stock hali baya kötü yalnız, note 3 ü root ve n5 port romla kullandığım için bana öyle geldi. Önce erobot rom kurdum, onun da stock tan tek farkı bazı gereksiz uygulamaların olmayışı oldu. Sonra dn7 yükledim, bu elemanların note 2 için ilk romunda ekipte ben de vardım zaten, kaliteli iş yapıyorlar, şu an 5 gün oldu, çok güzel olmuş rom, herhangi bir sıkıntı yok, sadece ekran çözünürlüğü fhd olarak ayarlaynca kamera da tuşlar basmıyor, başka bir eksiklik yok. Şarj süresi de ortalama.
79c5908e9b7eadde1ee68faa86aee572.jpg
f1716ba21e901ef3283c7ea0171853b9.jpg
d3a8b8e1e9776a62d53f3b7fefcaaaef.jpg
1920x1080 yapınca basmaması normal çünkü Note 4'de dpi ayar desteği yok

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Hocam dn7 romu size tavsiye etmem bugüne kadar note4 e kadar çıkan nerdeyse tüm romları denedim ve dn7 malesef bunların en berbat olanı... gerçekten çok kasıyor grace ux hiç stabil olmamış bide tabiki pil tüketimi berbat.Erobot romda en azından sağlam bir pil tüketimi vardı...

Size tavsiyem dooola 9 yada 10(11 iyi deyil) sürümlerini kurmanız.
Kernel olarakta performans için doolanın stock kerneli iyi
tamamen pil tüketimi için suemax hard core kernel ikisininde ortası için spacelemon kernel ve synapse ikilisi veya teleskop kernel gayet iyidir...

Note 4 SPLASH LOGO Collection

Ve buda tüm romlarda eksik olan şey direk flashlıyorsunuz bide dalvik temizliyorsunuz yetiyor

@usluyorum