Samsung Galaxy Note 4 Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Arkadaslar telefonanormal 3 tusla format attim shiftdelete de gosterildigi gibi sonra guncelleme yaptim yetkisiz bir yolla degistirildi diye uyari aldim sonra tekrar guncelleme yaptim normal en yeni guncellemeler zaten yuklu diye uyari aldim simdi guncelleme yapiyorum yine yetkisiz bir yolla degistirildi diyor internette kesinlikle garantiden cikmaz yaziyordu boyle format anlamadim sizce cikmis midir garantiden net bir bilgi ve yonlendirecek var mi acaba
Odinden stock rom kurun düzelir

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Arkadaşlar pil süresi şöyle iyi giden bi costum rom önerisi olan var mı

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Arkadaslar bende hala turkcell 5.1.1 var smartswichle yazilim kurtarmadan yapsam 6.0 mi gelir yoksa yine 5.1.1 demi kalir? Cunku turkiyeye MM geldiginde ben kiesle kurtarma yapmisdm bana yine 5.1.1 gelmisdi bilgisi olan varmi

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Arkadaslar bende hala turkcell 5.1.1 var smartswichle yazilim kurtarmadan yapsam 6.0 mi gelir yoksa yine 5.1.1 demi kalir? Cunku turkiyeye MM geldiginde ben kiesle kurtarma yapmisdm bana yine 5.1.1 gelmisdi bilgisi olan varmi
Eger turkcel telefonlar mm ye gecti ise sanada mm gelir

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
O turkcele bagli.daha dogrusu oradan alinan telefonlara geldi ise sana da gelir..hatta geldi ise sen simdi yuklerken zaten onla birlikte yuklenmis olarakda gelebilir
Telefonu yedek almak icin kiese bagladim ve yeni guncelleme oldugunu soyledi sifirlamama ve acil moddan kurtarmama gerek kalmadi umarim kararlilik da gelmisdir gelip gelmedigini nasil anlariz acaba

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Telefonu yedek almak icin kiese bagladim ve yeni guncelleme oldugunu soyledi sifirlamama ve acil moddan kurtarmama gerek kalmadi umarim kararlilik da gelmisdir gelip gelmedigini nasil anlariz acaba
c9540326c2c8723bf048e12cfbf74be4.jpg

Ayriyetten guvenlik durumuda .1 haziran 2016 gozukuyor bende mesela..bunlara bir bakarsin

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Arkadaslar MM ye gectm ama soyle bisy var uygulama acarken veya cikarken animasyonsuz odun gibi acip kapatiyor hic animasyon yok sizdede oylemi ?

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Arkadaslar MM ye gectm ama soyle bisy var uygulama acarken veya cikarken animasyonsuz odun gibi acip kapatiyor hic animasyon yok sizdede oylemi ?
Ne gibi bir animasyon kastediyorsun anlayamadim..sahsen bende sak diye acip kapatiyor yag gibi akiyor tum islemlerde telefon.demek sitedigini anlamadim maalesef hocam

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Animasyon ayarlarina birde bak istersen bende 1x seklinde..wipe lari yapdin degilmj hepsini.cunku bu bir yukseltme guncelleme degil.wipe lar yapilmaz ise sikintilar yasanabilir
@mydeli

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Animasyon ayarlarina birde bak istersen bende 1x seklinde..wipe lari yapdin degilmj hepsini.cunku bu bir yukseltme guncelleme degil.wipe lar yapilmaz ise sikintilar yasanabilir
@mydeli
Oldu şimdi hocam 2 kere full wipe yaptim düzeldi :) şuan verilerimi geri alıyorum animasyonsuz gibiydi şimdi düzelmiş herşey sağol

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Guvenlik 1 haziran 2016 gorunuyor levsa hocam attigin resimle benim guncelleme kodlarida ayni sistem gercekden akici ve hizli calisiyor ama tema desteginin olmamasi bildirim paneli klavye ve ayarlar menusunun hala eski olmask islemcinin hala 32 bit olmask can sıkıcı

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Guvenlik 1 haziran 2016 gorunuyor levsa hocam attigin resimle benim guncelleme kodlarida ayni sistem gercekden akici ve hizli calisiyor ama tema desteginin olmamasi bildirim paneli klavye ve ayarlar menusunun hala eski olmask islemcinin hala 32 bit olmask can sıkıcı
Tekcozumu telefonu degistireceksin o zaman dostum :) inan bana hicbjr custom rom stock rom gibi stabil calismaz..ben s3 ve s4 de nerdeyse indirip kaldirmadigim custom kalmamis idi.hep bir ozellikler calismiyor idi yada zamanla rom bozuluyor idi..zaten forumlarada bakarsan bastan hersey guzel sonra su calismiyor bu calismiyor falan .erobot ditto falan hep yorumlari okudum ordada birsuru derdi olanda var olmayanda..ben sahsen mm de sarj suresi haric memnunum..ortalama 4.5- 5 saat arasi ekran suresi aliyorrum kullanima gore.ben soyledigin tema store a da bakdim hicbir sey bulamadim cezbedici.cok istersem launcher ve onlarin temalari ile 1000 kat daha guzelleri markette var zaten..ozellikle buzz launcher ogrendigin zaman inanilmaz kisiye ozel yapmana musade de ediyir.hazir temalari editlemenede..bildirim paneli bu zevke bagli tabi ama ben beyaz panel zaten sevmiyorum bana eski cyannongenmode romlarini hatirlatiyor :) ..32 bit olayinda ise yapacak bisi yok anca telefonu degistirebilirsin dostum.

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Tekcozumu telefonu degistireceksin o zaman dostum :) inan bana hicbjr custom rom stock rom gibi stabil calismaz..ben s3 ve s4 de nerdeyse indirip kaldirmadigim custom kalmamis idi.hep bir ozellikler calismiyor idi yada zamanla rom bozuluyor idi..zaten forumlarada bakarsan bastan hersey guzel sonra su calismiyor bu calismiyor falan .erobot ditto falan hep yorumlari okudum ordada birsuru derdi olanda var olmayanda..ben sahsen mm de sarj suresi haric memnunum..ortalama 4.5- 5 saat arasi ekran suresi aliyorrum kullanima gore.ben soyledigin tema store a da bakdim hicbir sey bulamadim cezbedici.cok istersem launcher ve onlarin temalari ile 1000 kat daha guzelleri markette var zaten..ozellikle buzz launcher ogrendigin zaman inanilmaz kisiye ozel yapmana musade de ediyir.hazir temalari editlemenede..bildirim paneli bu zevke bagli tabi ama ben beyaz panel zaten sevmiyorum bana eski cyannongenmode romlarini hatirlatiyor :) ..32 bit olayinda ise yapacak bisi yok anca telefonu degistirebilirsin dostum.
Aynen hocam bende note 2 de cok rom kullandim simdi kardesime verdm ditto 4 atip icine eski TW den daha iyi ama su son cikan note 4 den itibaren olan TW bence stock anroidden daha akici ben denedim sahsen neyse bence bildirim paneli ve tema olsa tadindan yenmezdi ama neyse artik yapcak bisey yok telefonumdan memnun umarim batarya beni pisman etmez

mydeli

Asistan
Reaksiyon puanı
118
Eskiden tasarruf modunda ekrandaki tuslarin lambasi kapatiliyordu artik kapanmiyormu ?

Monde55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
57
Kies veya smart switchten güncelleme geldi. Guvenlik yaması 1 Eylül oldu. Şu an için ota yani telefon üzerinden güncelleme daha gelmedi.

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Kies veya smart switchten güncelleme geldi. Guvenlik yaması 1 Eylül oldu. Şu an için ota yani telefon üzerinden güncelleme daha gelmedi.
Eyvallah sagoladin...Sadece guvenlik guncellemesimi yoksa telefonada herhangi bir duzeltme vs iceren gibi guncelleme geldimi dostum

Monde55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
57
Gözle görülen bir degisiklik göremiyoruz kardeşim. Her zamanki gelen güvenlik ve kararlılık güncellemesi belli ki.

cemal344

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Note 7 deki sorunları gördükten sonra enaz 1 yıl daha note 4 le devam kararı aldım anlaşılan note8 i bekleyeceğiz belki böylesi iyi oldu fazla masrafa gerek yok.Note 8 in çok daha sorunsuz olacağını düşünüyorum özellikle pilde çok artıları olabilir elinde note 4 olanlar kıymetini bilsin çok stabil bir telefon.

Monde55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
57
Kesinlikle doğru yapmış oluruz cemal344. Yeni çıkan bir modelin ilk serilerini almamak her zaman mantıklıdır. Note 7 örneği karşımızda. Kaldı ki Note 4'ün ilk serileri de hatalarla problemlerle dolu. 2014, 2015 senesi cihazları alanlar çok dertli. Elimdeki cihaz 2016 Nisan üretimi ve forumlarda okuduğum yüzlerce benzer sorunun hiçbirine cihazımda rastlamadım çok şükür. Bundan sonra alacağım cihaz Note 7 olacak ve o da 1.5 - 2 sene sonra.

Biltek@

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle doğru yapmış oluruz cemal344. Yeni çıkan bir modelin ilk serilerini almamak her zaman mantıklıdır. Note 7 örneği karşımızda. Kaldı ki Note 4'ün ilk serileri de hatalarla problemlerle dolu. 2014, 2015 senesi cihazları alanlar çok dertli. Elimdeki cihaz 2016 Nisan üretimi ve forumlarda okuduğum yüzlerce benzer sorunun hiçbirine cihazımda rastlamadım çok şükür. Bundan sonra alacağım cihaz Note 7 olacak ve o da 1.5 - 2 sene sonra.
Aile boyu Note kullananlar olarak ilk yıl satılan Note 4 lerde tespit ettiğimiz hatalar şu şekilde;
1-şebeke problemi(Telefon az çekiyor, kapalı mekanlarda hiç çekmiyor)
2-kızıl ötesi sensör arızası
3-Ekran ile çerçeve arasında açıklık(Ekran kasaya çoğunda dengesiz oturtulmuş)
4-Kapasitif tuşların hassasiyetinin ekrandan düşük olması
5- Hoparlör ses seviyesinin bir önceki modeli olan Note 3'den bile düşük olması
6-Kalemlerin çoğunda hassasiyet problemi var .
7-Hızlı şarjdan dolayı Note7 de ki gibi piller patlamasa da, neredeyse çoğu kullanıcı batarya değişimi için telefonlarını servise veriyor. Note 4 ler de ki A serisi piller Note 7 de olduğu gibi değişime tabi tutuluyor. (Yine bu işlem servisten servise değişiyor)

Bu kronik arızalar samsung tarafından çok iyi biliniyor ve bu ürünler hala satılıyor.

Eğer Note 4 alınacaksa 2015 in son çeyreğinde üretilenlerden veya 2016 yılı üretimi olanlardan satın alınmalı. Bunlarda yukarıda saydığım problemler yok.

Note 7 batarya problemi basında haber yapıldı.Yoksa satışını durdurmazlardı.

Note 7 gibi ilk tedarik sürecindeki tüm Note 4 lerde yenisiyle değiştirilmeli

Diğer taraftan Note 4 alınacaksa mağazadan üretim tarihi sorularak alınmalı. İnternet üzerinde eski tarihli Note 4'ler mağazalara göre 100-200 TL daha düşüğüne alınabiliyor.Bu Note 4 ler paralel ithalat değil.Bu Samsung Türkiye nin bilinçli bir satış politikası.

Son düzenleme:

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Erobot'un içi daha boş olduğu için pil ömrü daha iyi gidiyor tavsiye ederim.
Erobot kadar pil yiyen yok hocam 3 aydir onu kullaniyorum uzak durun suan nemesis kullaniyorum 8 saat ekran suresi gordum eksikler var ama gelistirici gercekten saglam performansta yine stock romun altinda ama yinede en iyi performansli romlardan biri dn7 cikincaya kadar idare eder.

Hatalari sadece sper guc tasarufunda arama yapamamaniz ve bide on kameranin calismamasi(ki yukleme bolumunde note4 kamerasi flashlarsaniz sorun cozuluyor)

Parmak izinide 3. Parti uygulamalarla simdilik cozuluyor(ki rootlu bir telefona asla parmak izi kaydetmen)

En onemli ozelligi ise otadan guncelleme alabiliyor bu ozellik cok nadir romda bulunuyor.

Sanirim simdiye kadar yukledigim en sorunsuz rom bu...

MevlutOrhanTr

Asistan
Reaksiyon puanı
86
Beyler batarya %40 altında çok hızlı gidiyor şarja taksam bile bitiyor.%40 altında telefonu kapattığımda batarya bitmiş gözüküyor.Garanti servisine gitsem telefonu vermeden batarya değişimi hemen yapılırmı yoksa telefonla beraber verip belli süre sonramı telefonumu alabilirim ?