Samsung Galaxy Note 4 Kullananlar Kulübü

DaredeviL_16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Note 6 vulkan destegiyle gelse ve samsung bundan sonra gunceleme politikamızı değiştiriyoruz dese satışlar patlıcak ama iste klasik samsung yapmaz ki

tafo66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Note 5 10 numara telefon ama sd card ve cikartilamayan batarya büyük eksiklik.cunku kullanıcıdan kullanıcıya göre değişkenlik gösteren bir ihtiyaç sonuçta. Samsung’un büyük hatası oldu bu .ben 1o numara telefonda yapsam çöpte yapsam bunlara satarım diyerekten bu olayı denedi ama başarılı olamadı. Zaten 4 ile 5 arasında çok büyük kullanıcı yararına olan bir yenilik geiteremedi cihazın güçlü olması dışında ayriyetten öyle kuvvetli bir cihaza o pilde Samsung’un lakayitligini gösteriyordu. Ben şahsen teli aldigim zaman ikiside vardı ama 4 ü tercih ettim .sebepleri yukardaki tesspilerimdi eğer 5 alsam note 6 ya geçmeyi düşününce hen içim acirdi. O kadar para verdim diye.ama note 4 den 6 ya icim rahat geçebilirim .
Birde olayın şu yönü var samsung niye 4 ile bir ayda yakaladığı satış rakamını note ile nerdeyse ya yeni yakalamış ya yakalayamadı. Genel bir tepki var kullanıcılardan cihaza. Onlarda bunun farkında oldukları için sitelerinde böyle bir açıklama yapma zorunda kaldılar. Ve şahsi fikrim ve endişem sırf 5 ve 6 satışlarını arttırmak için güncellemeler ile 4 lerin isleyislerini bozacak uğruna. Sonuçta note 5 10 numara bir cihaz.ama samsung hamleleri ile bunu batirmayi basardi
Eski bir note 4 kullanıcısıyım ve işim gereği havuzlarla uğraşıyorum. Bir gün bi deneme esnasında pompaya bağlı borulardan biri çıktı ve tüm suyu üstüme attı pompa. Sırılsıklam olmuştum. Cebimdeki note 4 de mefta olmuştu. Çok iyi telefondu ama şarjının çabuk bitmesi ve mail senkronizasyon sorunu vardı. Bi de bazen çekmiyordu makine dairelerinde, hatta suç atıyordum, öyle olmadığını note 5 alınca anladım. Tekrar note 4 mü alsam note 5 mi diye düşünüp tasarımından ve ekran parlaklığından etkilenerek note 5 aldım. Mail senkronizasyonu, çekim kuvveti falan mükemmel. Sd kart note 4 de takılıydı ama kullanmıyodum. Telefon genel anlamda note 4 e göre stabil ve hızlı. Özellikle marshmallow ile iphonela yarışır seviyeye geldi. 6 aydır kullanıyorum 4 veya 5 defa takılmıştır telefon. O da 5 saniye sürdü en çok. Note 4 haftada 1 yaşatıyordu bana bunu. Bazen aramaları cevaplayamıyordum. Şarjı mükemmel, note 4 şarjı saat 4 gibi biterken(yedek bataryayı unutmuşsam kapalı kalıyodu telefon), akşam 8 i rahat görüyorum note 5 ile. Ve en önemlisi... Hani note 4 cebimdeyken su alıp bozulmuştu ya, note 5 2 ay önce havuza düştü. Ben girip alana kadar falan 5 dk geçti. 1.5 metrede 5 dk kaldı ama telefon hala sapasağlam. Yani temel ihtiyaçlar olan stabilite, dayanıklılık, şarj süresi ve ekran kalitesi note 5 de bir tık önde.

McSwindler

Doçent
Reaksiyon puanı
97
size sormadan edemedim şimdi açıkca söylemeniz gerekir se note 4 leri romla ıvır la zıvır la kaç yıl kullanabiliriz merak ediyorum misal giriş fiyatı 2200 olan cihaz 2 yıl geçmesine rağmen 1800 lira ve hala özellikleri güzel sizce kaç yıl daha gider bu cihaz

bazen öyle düşününce kamera özellikleri vs işlemci olsun 3 yıl daha gider gibi geliyor ama fikirlerinizi merak ediyorum
Stock ile 3 seneyi rahat görürsünüz,illaha ROM kurmanıza gerek yok stabilize için bence.

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
Stock ile 3 seneyi rahat görürsünüz,illaha ROM kurmanıza gerek yok stabilize için bence.

Ben altı ay ara ile sıfırladığım için sıkıntı yaşamam diye düşünüyorum sizin gibi, arkadaşıma önerdim alması için o da böyle bir soruyu yöneltince açıkcası sizlerin fikrini de merak ettim. Touchwiz baya ilerledi özellikle son zamanlarda vulkan desteği iyi oldu note 4 içinde olsa güzel olurdu

DaredeviL_16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ben altı ay ara ile sıfırladığım için sıkıntı yaşamam diye düşünüyorum sizin gibi, arkadaşıma önerdim alması için o da böyle bir soruyu yöneltince açıkcası sizlerin fikrini de merak ettim. Touchwiz baya ilerledi özellikle son zamanlarda vulkan desteği iyi oldu note 4 içinde olsa güzel olurdu
Vulkan desteği henüz gelmedi diye biliyorum , geldi mi yoksa ?

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
Vulkan desteği henüz gelmedi diye biliyorum , geldi mi yoksa ?

Maalesef, android N sürümünde gelecek ama eski ye nazaran %6 şarj tasarrufu vs olacakmış. Biraz da stabil çalışırsa güzel olur. Tabi bunu ilk kullanacaklar büyük ihtimal s7 ve s7 edge olur. Samsung bunun gibi önemli bir gelişmeyi diğer cihazlara da sunarsa çok güzel bir hamle olur.

DaredeviL_16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Maalesef, android N sürümünde gelecek ama eski ye nazaran %6 şarj tasarrufu vs olacakmış. Biraz da stabil çalışırsa güzel olur. Tabi bunu ilk kullanacaklar büyük ihtimal s7 ve s7 edge olur. Samsung bunun gibi önemli bir gelişmeyi diğer cihazlara da sunarsa çok güzel bir hamle olur.
samsung bu sene bir farklı davranıyor gunceleme konusunda , note 4 ' e de geleceğini düşünüyorum.

Uber

Profesör
Reaksiyon puanı
798
samsung bu sene bir farklı davranıyor gunceleme konusunda , note 4 ' e de geleceğini düşünüyorum.

Umarım öyle olur. Bir şekilde yine yükler isteyenler ama orijinal rom her zaman bana daha sıcak geliyor. Oldu ki Samsung bu büyük gelişmeyi sadece yeni cihazlara sunar s6, note 4 ve note 5 unutulursa hiç sevimli olmaz.

McSwindler

Doçent
Reaksiyon puanı
97
Stock ROM'u Garantiniz bitince keyfine kullanabilirsiniz ama stabilize için gerek yok 3 GB RAM'a sahip bir cihaza bence.

Berke Kirşan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben note 4 üme 6.0 sürümüne güncelledim.Telefon kasmaya başladı.Açılıp kapanmaya başladı.Isınmaya başladı(hiç ısınmazdı).Şarjı çok gitmeye başladı. En önemlisi telefon güncellendikten sonra telefon kendini sıfırladı. Bunun 5.1.1 e dönüşü var mı? Varsa nasıl yapılır

Monde55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
57
Aynısını bende yaptım peki bende niye bu sorunlar yok? Sıkıntı başka olabilir...

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Ben note 4 üme 6.0 sürümüne güncelledim.Telefon kasmaya başladı.Açılıp kapanmaya başladı.Isınmaya başladı(hiç ısınmazdı).Şarjı çok gitmeye başladı. En önemlisi telefon güncellendikten sonra telefon kendini sıfırladı. Bunun 5.1.1 e dönüşü var mı? Varsa nasıl yapılır

Belli ki yuklenirken bir problem olusmus. 5.1.1 e donus yolunu onceki sayfalarin birinde anlatmistim uzunca ordan bakabilirsiniz. Ya da Samsung forumda anlattim note 4 5.1.1 e resmi olarak donus diye ordan da bakabilirsiniz.

necmi.0201

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ve benim Android sürüm 5.1.
güncelleme gelmedi bana bi fikri olan ?

Modeli: SM-N910CQ modeli
benim sürüm güncel mi yoksa güncelleme gelecek mi ?

Çıkrıkcı

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Ve benim Android sürüm 5.1.
güncelleme gelmedi bana bi fikri olan ?

Modeli: SM-N910CQ modeli
benim sürüm güncel mi yoksa güncelleme gelecek mi ?

6.0.1 daha ülkemize gelmedi. Polonya romu yükleyen arkadaşların telefonu öyle. Sürümünüz güncel. 6.0.1 dağıtılacak ülkemize ama zamanı belli değil.

kaan718

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar yeni note 4 aldım kamerayı açtığımda ekranda karıncalı görüntü oluyor fotoğrafı çekip baktığımda ise o görüntü yok pürüzsüz duruyor sorun varmı yok mu anlamadım ?

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Arkadaşlar yeni note 4 aldım kamerayı açtığımda ekranda karıncalı görüntü oluyor fotoğrafı çekip baktığımda ise o görüntü yok pürüzsüz duruyor sorun varmı yok mu anlamadım ?
Hayirli olsun hosgeldin...Gece çekini yapıyorsan normalde ama gündüz çekiminde olmamalı öyle birsey

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Bu akşam aldım gündüz çekimini deneyemedim daha yarın sabah deniyicem teşekkürler :)
Gece çekiminde normaldir.ama görüntü SORUNSUZ çeker sonuçta. Bu arada hdr açık ve kapalı iken farklı sonuçlar alırsınız deneme yanilma ile cozersiniz.yardimcu ocağını birsey okursa çekinmeden sorun

kaan718

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Gece çekiminde normaldir.ama görüntü SORUNSUZ çeker sonuçta. Bu arada hdr açık ve kapalı iken farklı sonuçlar alırsınız deneme yanilma ile cozersiniz.yardimcu ocağını birsey okursa çekinmeden sorun
Fotoğrafı görüntülerken sorun yok zaten bide ois desteği var kamerada biliyorum ama manuel olarak aç kapa felan yapılmıyor değilmi hep açık çünkü bulamadım öyle bir ayar

levsa

Doçent
Reaksiyon puanı
317
Fotoğrafı görüntülerken sorun yok zaten bide ois desteği var kamerada biliyorum ama manuel olarak aç kapa felan yapılmıyor değilmi hep açık çünkü bulamadım öyle bir ayar
Yok o hep açık. Yalnız bazı ayarlar hdr açıkken OFF gözüküyor. Hdr yi kapatınca manuel oluyor sadece.iso pozlama Vs gibi.arzu ederseniz ben fotoları sadece note4 ile çektim. Örnek olarak instagram sayfama gozatabilirsniz fikirvermesi acisindn.LVNT_HOMESTORE ismim.

McSwindler

Doçent
Reaksiyon puanı
97
Ter döktürecek bir işlem,biraz geriye gidin @bb90 ın dönüş konusu var,onu okuyabilirsiniz