Samsung Galaxy Note 2'mi,Sony Xperia Z'mi ?

efe kavas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu iki telefon (Samsung Galaxy Note 2,Sony Xperia Z) arasında kaldım..Sizce hangisini seçmeliyim? Biraz ayrıntılı anlatırsanız sevinirim..yorumlarınızı bekliyorum :yes:

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
İkisinin de bulunduğu sınıf farklı ama ben Z yi seçerdim. Kamera, işlemci, dizayn konusunda daha da ileride.

cocuklukhali

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende bu ikisi arasinda kalmıştım. XZ yi seçtim memnunum sadece batarya sıkıntısından muzdaribim oda şarjlı kılıf var. :)

88febo88

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence xperia z almalısın. çok şık ve güzel bir telefon seni asla pişman etmez. note 2 belki biraz büyük gelebilir. taşıması da daha zor bir cihaz.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Xperia Z dayanıklılık ekran kamera tasarım dizayn gibi birçok konuda çok ileride note 2 ye göre note 2nin üstün olduğu konu şarjı ama stamina moduyla halledebilirsin onuda xperia Z de

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Bencede z al ama su geçirmez diye sürekli suya sokma :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu arada xperia z yi kaça alıcaksın

efe kavas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1.700 olması lazım alacağım

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
1700 tl ye g2 32gb alırsın hem kamera donanım hız her bakımdan üstün bence 1700 tl verilmez

efe kavas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bakayım daha uygun bir xperia z bulmaya çalışayım..ayrıca lg almam..neden diye sorarsanız lg telefonlarına sony ye göre daha az güncelleme veriyor..

1.500 tl ye xperiia z buldum :D

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Şu önyargıdan vazgeçmelisiniz bence.
Bence önyargı ile alakası yok en son çıkanların hepsi 4.3 ile geldi adamlar ona bile üşendi 4.2 ile geldi g2 . S4 , Note 2 4.3 alacak . HTC ONE 4.3 aldı . Nexuslarda 4.3 var zaten . Xperia Z ye zaten 2013 modellere birkaç tane daha android güncellemesi vereceklerini söylemişlerdi tanıtırken ilk 4.2 geldi sonra birkaç tane de sistem güncellemesi geldi yani güncelleme manyağı oldu xperia z , öbür taraftan apple a bak ios 7 çıkardı arkasında 7.2 , şimdi 7.3 ü çıkartıyor bence lg güncellemede başarısız geçmişide bunu gösteriyor ön yargı değil yani .

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bu arada xperia z bataryalı kılıfın adı ne? Yani ureten firma adı. Ben çok aradım bulamadım kılıfı

efe kavas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
katılıyorum :D 1500 tl..az para değil..almışken hem performans hem güncellemesi olan telefonu almak istiyorum..xperia 2 yıl güncelleme götürür..ama lg 1 yıldan fazla güncelleme götürmez gibime geliyor

Frozia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony de pek parlak değil güncelleme konusunda. LG düzeldi artık, ayrıca Z1 de 4.2.2 ile geliyor LG üşendiyse Sony'de üşenmiş o zaman.Galaxy Note 3 4.3 ile geldi de ne oldu? Bir sürü yazılımsal hata var, sürekli yazılım donup duruyor.

(LG fanı değilim ama LG G2 parasına XZ alırsan bence pişman olursun ileride/bence...)

efe kavas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony de pek parlak değil güncelleme konusunda. LG düzeldi artık, ayrıca Z1 de 4.2.2 ile geliyor LG üşendiyse Sony'de üşenmiş o zaman.Galaxy Note 3 4.3 ile geldi de ne oldu? Bir sürü yazılımsal hata var, sürekli yazılım donup duruyor.

(LG fanı değilim ama LG G2 parasına XZ alırsan bence pişman olursun ileride/bence...)
öyle diyorsun ama lg güncelleme konusunda sözünde durmuyor.sony z serisine android 5.0 desteğini vereceğinide açıkladı..hem lg de yapılanların hepsi (oyun vs.) xperia z de de yapılır..bu yüzden güncelleme konusunda işimi şansa bırakmak istemem..ayrıca xperia z yi alırsam lg aklımın ucundan dahi geçmez :D

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Sabrimete eyvallah, saolasın :)

Frozia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öyle diyorsun ama lg güncelleme konusunda sözünde durmuyor.sony z serisine android 5.0 desteğini vereceğinide açıkladı..hem lg de yapılanların hepsi (oyun vs.) xperia z de de yapılır..bu yüzden güncelleme konusunda işimi şansa bırakmak istemem..ayrıca xperia z yi alırsam lg aklımın ucundan dahi geçmez :D

Verdikleri söze inanmanda şansa bırakman demek.Biz neler neler gördük, ne sözler verdiler geçmişte de işte donanım kaldırmaz bahanesiyle vermediler.(Sony için konuşmuyorum, genel). XZ Full HD'de yağ gibi akmıyor maalesef, pek anlaşılamaz aslında ama yeni oyunlar çıktıkca yada donanımı zorlucak uygulamalar XZ yavaş yavaş performans kaybetmeye başlıcak.Eğer tasarım senin için önemliyse XZ, donanım önemliyse LG G2 derim.Açık konuşuyum, güncelleme konusunda tüm firmaları adi buluyorum. Ne yapacakları belli olmuyor. Seçim senin, karar senin.Umarım seçtiğin telefonla mutlu olursun :)

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Xperia z daha iyi gibi tabi bu fiyata LG G2 almak daha mantıklı bide güncelleme olayını kafana takma custom rom ile halledersin

efe kavas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xperia z daha iyi gibi tabi bu fiyata LG G2 almak daha mantıklı bide güncelleme olayını kafana takma custom rom ile halledersin
şu an galaxy w telefonumda custom rom kullanıyorum..yeni aldığım cihaza custom rom yüklemeyeceğim ve kararlıyım..yinede teşekkürler

arkadaşlar lg g2 de güzel geldi ne yalan söyleyeyim :D ben telefonu vodafone dan alacağım..internetten vodafonee un sitesinde g2 gözüküyor..ama bugün vodafone bayisindeki adama sordum..şuan elimizde yok dedi..acaba almak istersem getirtirlermi

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
şu an galaxy w telefonumda custom rom kullanıyorum..yeni aldığım cihaza custom rom yüklemeyeceğim ve kararlıyım..yinede teşekkürler

Kardeş galaxy w gibi bir telefondan tabi custom rom zevkini tam anlamıyla alamayabilirirsin ama inanki bir süre sonra yüklersin sıkılırsın zaten android de custom rom root işlerine girmek en eğlenceli yanı tabi sen bilirsin:)

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33

LG düzeldi artık diye birşey yok siz kendinizi şansa adamış durumdasınız şuan Sony xperia z ye 5.0 desteğini vereceğini açıkladı şimdi e zaten şuan 4.2.2 sürümünde xperia z ben en az 4 tane sistem güncellemesi yaptım xperia z de kusura bakma ama lg nin güncelleme konusunda alıcak çok yolu var ayrıca lg g2 nin rakibi xperia z değil z1 dir. Tamam fiyatı uygun olabilir ama Sd kart desteği yok dolayısıyla 32gb modeli ideal g2 ninde e bende malzeme kalitesi kamera ve dayanıklılık unsurlarını göz önünde bulundurup daha kaliteli servis ve güncelleme desteğinide düşünürsem aradaki 300-400tl lik fark ileride bir sorun yaşanmaması için göze alınabilecek kadar yeterli bir sebep diyorum tasarıma ve arayüze yorum yapamam çünkü kişiden kişiye göre değişir ama benim şahsi fikrim lg g2 ye göre xperia z1 daha premium üst sınıf duruyor

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=370761]efe kavas[/MENTION] senin gönlün xperia z den gibi bence artık burda durma xperia z al

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Şık mı? Sony Neo V de şıktı, boyası dökülüyor. HTC ile çok güzel uyum sağlayan yapışkan araç telefon tutucu ilk denemede telefonun boyasını söktü...

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
İnternette bakıyorum da 1450-1550 ye XZ bulabiliyorsun. Güvenilir siteler hem de..

efe kavas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim..lg g2 almayacağım..son olarak note 2 mi xperia z mi ? hem performans hem android güncellemeleri olarak hangisi daha iyi olur ? ayrıca xperia nın dokunmatiği mi daha akıcı yoksa note 2 nin mi

cocuklukhali

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar yorumlarınız için teşekkür ederim..lg g2 almayacağım..son olarak note 2 mi xperia z mi ? hem performans hem android güncellemeleri olarak hangisi daha iyi olur ? ayrıca xperia nın dokunmatiği mi daha akıcı yoksa note 2 nin mi

Ben tekrar XZ derim. Dokunmatik akıcılığında ise gözün farkedemeyecegi kadar az farklar vardır. Bence onu düşünmeyin sonuçta ikiside çok akıcı :)

Frozia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG düzeldi artık diye birşey yok siz kendinizi şansa adamış durumdasınız şuan Sony xperia z ye 5.0 desteğini vereceğini açıkladı şimdi e zaten şuan 4.2.2 sürümünde xperia z ben en az 4 tane sistem güncellemesi yaptım xperia z de kusura bakma ama lg nin güncelleme konusunda alıcak çok yolu var ayrıca lg g2 nin rakibi xperia z değil z1 dir. Tamam fiyatı uygun olabilir ama Sd kart desteği yok dolayısıyla 32gb modeli ideal g2 ninde e bende malzeme kalitesi kamera ve dayanıklılık unsurlarını göz önünde bulundurup daha kaliteli servis ve güncelleme desteğinide düşünürsem aradaki 300-400tl lik fark ileride bir sorun yaşanmaması için göze alınabilecek kadar yeterli bir sebep diyorum tasarıma ve arayüze yorum yapamam çünkü kişiden kişiye göre değişir ama benim şahsi fikrim lg g2 ye göre xperia z1 daha premium üst sınıf duruyor
Lg G2 yok elimde.Kendimi sansa bırakmadım yani. Daha premium durabilir ama takoz gibi. Kasa çok büyük sırf bu yüzden vazgeçtim z1 den.