Samsung Galaxy Ace s5830i Dahili Hafıza Arttırma

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Merhaba arkadaşlar, belirttiğim gibi galaxy ace s5830i telefonuna sahibim. Telefonun dahili hafızası çok düşük toplam 199 MB Hafızaya sahip hiçbir uygulama yokken 165 MB Boş hafızası kalıyor buda oldukça düşük sürekli uygulamalara güncelleme geliyor boyutları artıyor sorun yaşıyorum. Hafızayı arttırmanın bir yolu varmı? 4GB Sd kartım var Dahili hafıza ile yerlerini değiştirebilme imkanımız var mı? İnternetten araştırdım ama işe yarayan bir çözüm bulamadım yorumlarınızı bekliyorum. :)

Mali400

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arttıramazsın ancak Link2sd diye bir program var onu kurarak(root gerekli) yüklediğin uygulama direk sd karta kuruluyor,aynı telefondan kullanıyorum.

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Arttıramazsın ancak Link2sd diye bir program var onu kurarak(root gerekli) yüklediğin uygulama direk sd karta kuruluyor,aynı telefondan kullanıyorum.

Link2sd programı tam olarak uygulamayı sd karta yüklüyormu kastım şu mesela birkaç program denedim uygulamayı sd karta yüklemiş gibi gösteriyor ama baktığımda dahili hafızadan mb yemiş olduğunu görüyorum

Rossen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ext alanı diye birşey var. Sd karttan biraz alıp dahili hafızada 2. Bölüm diye bir uer açıyor. Örnegin sd karttan 250 mb aldın 2. Bölüm 250 md oluyor. Link2sd ile uygulamaları oraya taşıyorsun. Ama root gerekli ve sd kart biçimlendiği için yedek alman lazım

Uygulamayı sd karta taşırsan birazı dahilide kalıyor

bud

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Ext alanı diye birşey var. Sd karttan biraz alıp dahili hafızada 2. Bölüm diye bir uer açıyor. Örnegin sd karttan 250 mb aldın 2. Bölüm 250 md oluyor. Link2sd ile uygulamaları oraya taşıyorsun. Ama root gerekli ve sd kart biçimlendiği için yedek alman lazım

Uygulamayı sd karta taşırsan birazı dahilide kalıyor

İşte benim sorunum da uygulamayı sd karta taşıyınca dahilde hiç kalmaması tamamiyle sd karta geçmesi bunun yolu yok saınırım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar ace kullanıcısıyım telefonu 2 kere reset ledim hafızası 650 megabayt oldu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ace ye gerekli programları bilen varmı :helpsmilie: