Samsung galaxy a70 android 10 ekran pixel sıkıntısı

Bu konuyu okuyanlar

Geralt_Of_Rivia

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Samsung galaxy a70 cihazıma android 10 kurdum ve ekranın köşesindeki pixeller çok belli olmaya başladı ve ekran çözünürlüğü biraz düştü

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Telefonunuz bu sürümü desteklediğine emin misiniz? Ayrıca piksel problemi için servise götürdünüz mü?

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Telefonunuz bu sürümü desteklediğine emin misiniz? Ayrıca piksel problemi için servise götürdünüz mü?
Herhalde sormaya gerek yoktu. One UI 2.0 güncellemesi gelmiş olmalı A70 e. Belkide Custom ROM kurmuştur.

Geralt_Of_Rivia

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Cistom rom değil samsung un kendi güncellemesi ve dead pixel yok çözünürlüğü ölçtüğümde normalden düşük çıktı

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Ben android 10 güncellemesini daha yapmamistim a70 de. yapınca kötü mü oluyor? yapmayayım mi sizce?

Geralt_Of_Rivia

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Ben android 10 güncellemesini daha yapmamistim a70 de. yapınca kötü mü oluyor? yapmayayım mi sizce?
Cihaz güncellemeden sonra antutudan daha yüksek puan aldı ve one ui 2.0 daha kullanışlı gibi ama ekran köşelerinde çok yakına girmediginiz sürece belli olmayan sıkıntılaroluyo. Bende bunun olmasının sebebi büyük ihte imalle güncelleme yapılırken telefon kapandı ve 7 8 saniye sonra devam etti yani güncellenirken hata oldu zaten tum a70 lerde olursa bidahaki güncellemede düzelir.

iMaKaNDi

Doçent
Reaksiyon puanı
251
Samsung galaxy a70 cihazıma android 10 kurdum ve ekranın köşesindeki pixeller çok belli olmaya başladı ve ekran çözünürlüğü biraz düştü
Öncelikle bilgilendirme için teşekkürler. Müşteri hizmetleri ile iletişime geç. Bu durumun düzelmesi belli bir zaman alacak. Ne kadar bilemeyiz. Parmak izi tarayıcısı için aramıştım. A70 lerde öyle bir sorun vardı. Kararlı güncelleme gelene kadar ben çatlamıştım zaten. Bu durum düşünülürse en iyi ihtimal 1 ay. Aradığında söylersin nasıl bana yükseltmeyi uzaktan veriyorsanız android sürümünü indirmem için yardim edeceksiniz de. Hakem heyetine şikayet ederim de. Telefon servise gidecek, gelecek uzun iş. seni rahatsız etmiyorsa güncelleme gelene kadar kullanmaya devam ama bunu söyle yani müşteri hizmetlerime sorunu dile getirmezden bu sorunun saptanması uzun bir zaman alabilir veya hiç farkedilmez :)

Geralt_Of_Rivia

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Öncelikle yorumun için teşerkkür ederim sorun başladığı gün samsung dan canlı destek aldım servise ücretsiz kargo ile gönderebileceğimi söylediler ancak corona virüs yüzünden telefon geç gelir diye düşünerek göndermedim daha sonrada googleden araştırma yaptım ve a70 android 10 güncellemesinin sorunlu olduğunu hatta bağzı cihazların güncelleme sonrasında çalışmadığını öğrendim a serilerine güncelleme 3 ayda bir geldiğinden dolayı biraz geç düzelicektir şu an spigen ekran koruyucu ile kullanıyorum siyah çerçeveler ekranı milimetrik derecede küçülttüğu için sorun gözükmüyor