Yardım Samsung Galaxy A5 (2017) de TWRP kullanmak

Bu konuyu okuyanlar

omeerffaruk34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar Samsung Galaxy A5 (2017) model bir telefonum var. Odin kullanarak daha önce TWRP aracılığıyla telefonumu rootladım. Telefonum hala rootlu durumda ve rom kurmak istiyorum. TWRP menüsüne tekrar girmek için yeniden odin mi kullanmam gerekiyor yoksa recovery modda başlatmak gibi basit bir çözümü var mıdır? Ayrıca fotoğraflar gibi basit verileri kaybetmeden ROM kurmam mümkün müdür?

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
Twrp'ye girmek için Ses Artırma+Orta Tuş ve Güç tuşuna basman yeterli. Tekrar kurmana gerek yok.

Yedekleme yaparsan verilerin gitmez ve sonradan geri yükleyebilirsin. (Nasıl olduğunu bilmiyorum hiç denemedim, ihtiyaç duymadım.)

omeerffaruk34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
O şekilde girdiğimde olmadı, acaba rootlayınca telefon sıfırlandığı için TWRP gitmiş olabilir mi?
Twrp'ye girmek için Ses Artırma+Orta Tuş ve Güç tuşuna basman yeterli. Tekrar kurmana gerek yok.

Yedekleme yaparsan verilerin gitmez ve sonradan geri yükleyebilirsin. (Nasıl olduğunu bilmiyorum hiç denemedim, ihtiyaç duymadım.)
Bir de hocam rom kurarsam root yetkim gider mi?

?????.

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,207
O şekilde girdiğimde olmadı, acaba rootlayınca telefon sıfırlandığı için TWRP gitmiş olabilir mi?
Root yapmakla TWRP'nin gittiğini sanmıyorum fakat bozulduysa ya da telefonuna uygun kombinasyonu yapmıyorsun çalışmıyor olabilir. İnternette markana göre arama yapabilirsin.
Bir de hocam rom kurarsam root yetkim gider mi?
Romuna göre değişir, kurmadan bakarsın ama genelde root oluyor.