Samsung Evo 870 Rapid Mod

Bu konuyu okuyanlar

xScaryNight

Asistan
Reaksiyon puanı
73
Arkadaşlar merhaba Samsung evo 870 SSD var Samsung SSD uygulamasında dolaşırken Rapid mod gözüme çarptı ve o açıkken okuma yazma hızları 2500/2800 oluyor kapalı iken 550 525 arası oluyor bunun açık olması mı lazım kapalı mı çok oyun oynayan biriyim dosya oyun vs çok indiriyorum genelde bunun bı zararı varmi sistemimde aşağıda açık mı olsun kapalı mı yardimci olursanız sevinirim

Ekran kartı: Intel HD graphics :(

İşlemci: Intel celeron 1007u 1.50 GHz 2 çekirdekli :(

Ram: 16 gb DDR3 1600mhz :)

Ssd: samsung evo 870 :)

Açık mı olsun kapalı mı Rapid mod ?

umit4421

Profesör
Reaksiyon puanı
1,110
Ben kapalı tutuyorum zaten açsan bile normal kullanımda o farkı hissetmezsin.

Wab Sharan

Doçent
Reaksiyon puanı
416
Arkadaşlar merhaba Samsung evo 870 SSD var Samsung SSD uygulamasında dolaşırken Rapid mod gözüme çarptı ve o açıkken okuma yazma hızları 2500/2800 oluyor kapalı iken 550 525 arası oluyor bunun açık olması mı lazım kapalı mı çok oyun oynayan biriyim dosya oyun vs çok indiriyorum genelde bunun bı zararı varmi sistemimde aşağıda açık mı olsun kapalı mı yardimci olursanız sevinirim

Ekran kartı: Intel HD graphics :(

İşlemci: Intel celeron 1007u 1.50 GHz 2 çekirdekli :(

Ram: 16 gb DDR3 1600mhz :)

Ssd: samsung evo 870 :)

Açık mı olsun kapalı mı Rapid mod ?
Önerim; normalde kapalı tutabilirsiniz, ancak büyük bir dosyayı(önerim 30 gb'dan büyük) taşıma işlemi vesaire yaparken kullanmanız. Zarar vereceğini de sanmıyorum, o seçeneği boşuna oraya koymazlar ancak siz sadece dediğim işlerde yaparsanız hiçbir sorun olacağını sanmıyorum.
Ben kapalı tutuyorum zaten açsan bile normal kullanımda o farkı hissetmezsin.
Bu arkadaşın dediği gibide oyunlarda veya normal kullanımda pek fark hissetmessin.

xScaryNight

Asistan
Reaksiyon puanı
73
Önerim; normalde kapalı tutabilirsiniz, ancak büyük bir dosyayı(önerim 30 gb'dan büyük) taşıma işlemi vesaire yaparken kullanmanız. Zarar vereceğini de sanmıyorum, o seçeneği boşuna oraya koymazlar ancak siz sadece dediğim işlerde yaparsanız hiçbir sorun olacağını sanmıyorum.

Bu arkadaşın dediği gibide oyunlarda veya normal kullanımda pek fark hissetmessin.
Peki bilgi için teşekkürler

Son mesajlar