Samsung Ceo'suna Mesaj

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Merhaba arkadaşlar.
Malumunuz üzere Samsung Turkiye Ceo'su olan kişi Tansu Yeğen beydir.
Kendisine geçen gunlerde Twitter uzerinden uzun bir yazı yazdım ve yazilim desteginin 2 sürümle kısıtlı kalmamasını Apple'dan daha iyi donanima sahip cihazlarimizin yazilim destegini kesilmesi sebebi ile ilerleyen dönemlerde en buyuk rakiplerinden geride kaldiklarini soyledim.
Change.org adresinden sanal Imza kampanyasi yapsak -belki bir sey degistiremeyiz ama- bir nebze olsun sesimizi duyurma imkanimiz olur mu? Tek başıma bir baskı kuramam. Hep bir olursak sosyal medya da orgutlenirsek belki bu konudan ciddi rahatsizlik duyuldugunu anlayabilirler.
Sizin fikriniz nedir?

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Tam olarak ne diye imza toplayacaksınız? Cihazlarımızın yazılım desteği mi kesilecekmiş? Anlamadım...

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Merhaba arkadaşlar.
Malumunuz üzere Samsung Turkiye Ceo'su olan kişi Tansu Yeğen beydir.
Kendisine geçen gunlerde Twitter uzerinden uzun bir yazı yazdım ve yazilim desteginin 2 sürümle kısıtlı kalmamasını Apple'dan daha iyi donanima sahip cihazlarimizin yazilim destegini kesilmesi sebebi ile ilerleyen dönemlerde en buyuk rakiplerinden geride kaldiklarini soyledim.
Change.org adresinden sanal Imza kampanyasi yapsak -belki bir sey degistiremeyiz ama- bir nebze olsun sesimizi duyurma imkanimiz olur mu? Tek başıma bir baskı kuramam. Hep bir olursak sosyal medya da orgutlenirsek belki bu konudan ciddi rahatsizlik duyuldugunu anlayabilirler.
Sizin fikriniz nedir?
Kardeşim düşünce güzel fakat gönderdiğin kişi yanlış.Change.org işe yaramaz anket yapıp onu onlara vermek lazım,ayrıca Tansu Yeğen değil de Güney Kore Merkeze Yazılım Güncelleme birimine mail atmak lazım anket ile birlikte belki o zaman bir şey olabilir.

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Yok yanlis anlasi
Tam olarak ne diye imza toplayacaksınız? Cihazlarımızın yazılım desteği mi kesilecekmiş? Anlamadım...
Hayir hayir oyle bir olay yok. Sadece Apple in urunlerinde sundugu devamli suretle yazilim destegi bulunuyor. Benim elimde ki cihaz s7edge Android O gelecek kesin ama daha sonrasina guncelleme vermeme ihtimali cok yuksek. Her cihaza 2 guncelleme sunuyor Samsung. Bende diyorum ki bi sekilde bu adamlara sesimizi duyuralim. S7edge gibi ve diger ust model cihazlar icin samsung 2 guncelleme ile birakmamali yazilim destegini. Ondan bahsetmistim.
--- Gönderi Güncellendi ---
Kardeşim düşünce güzel fakat gönderdiğin kişi yanlış.Change.org işe yaramaz anket yapıp onu onlara vermek lazım,ayrıca Tansu Yeğen değil de Güney Kore Merkeze Yazılım Güncelleme birimine mail atmak lazım anket ile birlikte belki o zaman bir şey olabilir.
Tesekkurler. Amacim bi sekilde bu adamlardan yazilim desteklerini 2 sürüm ile kesip atmamalari. Sonucta Iphone donanim olarak S7 edge vs den daha vasat bi telefon ama adamlar yazilim ile daima diri tutuyoe cihazi. Benim.bahsetmis oldugum da bu.

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Yok yanlis anlasi

Hayir hayir oyle bir olay yok. Sadece Apple in urunlerinde sundugu devamli suretle yazilim destegi bulunuyor. Benim elimde ki cihaz s7edge Android O gelecek kesin ama daha sonrasina guncelleme vermeme ihtimali cok yuksek. Her cihaza 2 guncelleme sunuyor Samsung. Bende diyorum ki bi sekilde bu adamlara sesimizi duyuralim. S7edge gibi ve diger ust model cihazlar icin samsung 2 guncelleme ile birakmamali yazilim destegini. Ondan bahsetmistim.

Hea... Bu samsung'un satış politikası yapacak bir şey yok. s7 edge'e de root atmak kulağa komik geliyor.

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
O kadar geniş telefon gamına apple gibi yazılım desteği veremez Samsung, mümkün değil.

Apple 'tek tip barbi bebek üretip üstüne herkese uyan tek beden giysi dağıtıyor'...

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Kim ne derse desin. Bir telefona 5 bin tl verilecekse o üst modele en az 3 sene güncelleme desteği vericeksin samsung.

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Kim ne derse desin. Bir telefona 5 bin tl verilecekse o üst modele en az 3 sene güncelleme desteği vericeksin samsung.

Aksi olan, telefon fiyatları artmıyor, dolar ve vergiler artıyor. Samsung türkiye pazarı etkilendiğinde durumun farkına varmıştır.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Ben ne olursa olsun o paranın bir telefona verilmesine karşıyım,yazık günahtır para kolay kazanılmıyor.

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Aksi olan, telefon fiyatları artmıyor, dolar ve vergiler artıyor. Samsung türkiye pazarı etkilendiğinde durumun farkına varmıştır.
Şöyle düşünmektede fayda var ama dostum. 1 sene önceki İphone den daha pahalı bir telefon olmasına rağmen 2 sene güncelleme alıcak. Yani pazarın farkında olan Samsung bununda farkında ama umarım bu güncelleme desteği uzar yoksa satışları kısalır gibi :D
--- Gönderi Güncellendi ---
Ben ne olursa olsun o paranın bir telefona verilmesine karşıyım,yazık günahtır para kolay kazanılmıyor.
Kesinlikle haklısın

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216

Telefona 3000 TL de verilmez bana kalırsa... 2000 fiyatını geçmeden orta segmentte bir telefon vallahi düzgün kullanırsan 5 sene götürür. Ne yapıyorsun ki telefonda? Benim tüm işim bilgisayarda... İki haber okumak, bir whatsappa bakmak için 5000 lira vermem...
5000 lira veren adamda o telefondan tweet atacak sonuçta...