Samsung A5 2016 mı Yoksa A7 2016 mı?

Bu konuyu okuyanlar

Bünyamin Şimşek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon almak istiyorum ama samsung a5 2016 ile samsung a7 2016 kafamı karıştırdı. Sizce performans açısından hangisi daha iyi bana yardımcı olurmusunuz.

pinterest

Müdavim
Reaksiyon puanı
157
Note 4 alın bunlara bakmayın.

En azından performans arıyorsan.

İki cihazın da performans yönünden zayıflığı bir yana optimizasyon problemleri var ana menüde bile teklediği olabiliyor.

Uber

Müdavim
Reaksiyon puanı
798
Telefon almak istiyorum ama samsung a5 2016 ile samsung a7 2016 kafamı karıştırdı. Sizce performans açısından hangisi daha iyi bana yardımcı olurmusunuz.

aynı fiyata note 4 varken a7 alınmaz ben şahsen öyle yaptım size de tavsiye ederim a7 den daha performanslı
hatta sd615 -617 li telefonlara 1000-1300 lira vereceginize az daha verip note alınır statik testlerde 617 multi core performansı single performansına denk geliyor

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779

Merhaba,

Samsung a5 2016 ve a7 2016 modelleri çok benzer modeller. Aralarındaki farklar ekran boyutu, ram (a7=3gb ram/ a5=2gbram), batarya kapasiteleri. Bu teknik değerler dışında bütün özellikleri aynı.

Açıkçası samsung'un bu modelleri kasa malzeme kalitesi, tasarım, pil süreleri, kamera performansı ile öne çıkan modeller. Bu konularda da başarılı olduklarını söylemek mümkün. Fakat ne yazıkki performans konusunda son derece zayıf modeller. Öyle ki üst seviye oyun oynamak gibi işlere bile gerek kalmadan gündelik kullanımda bile takılma,donma, kasma diye tabir ettiğimiz performans bozuklukları oluşuyor. Kesinlikle tavsiye etmediğim modeller. İlla bu ikinden biri alacam derseniz o zaman samsung galaxy a7 2016 modelini tercih edin. Çünkü a5 deki 2gb ram yetersiz kalıyor. A7 2016'da 3gb ram 3300 mah batarya ile nispeten daha iyi bir kullanım deneyimi sunar. Dediğim gibi her konuda parasını hak ediyor ama işlemci yönünden fiyatını karşılayan bir model değil.

Tavsiyem;

* Bu iki ürün yerine samsung note 4 almanızı tavsiye ederim Samsung note 4 güçlü bir işlemciye sahip ve kamera/ekran konusunda oldukça başarılı. Hatta kamera konsunda çekim kalitesi dışında kamerada sunduğu bazı özellikleri ile çok daha önde. Özetle tavsiyem note 4.

emirsacu

Asistan
Reaksiyon puanı
16
bu kadar fiyat A 7'ye vermeyin derim. uygun fiyatlı performans telefonu istiyorsanız General Mobile GM 5 Plus birçok kişinin önerisi olacaktır. Galaxy A 7'den 200 MA bataryası düşük olsada bu sizi fazla etkilemezz. ayrıca güncelleme almak istiyorsanızda General Mobile Gm 5 Plus tam size tavsiyemdir.