Samsun Müftüsü'nden çok tartışılacak sözler

Bu konuyu okuyanlar

hesapsilinsin

Asistan
Reaksiyon puanı
32

Samsun İl Müftülüğü, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle İl Müftülüğü’nde toplantı düzenledi.

Burada bir konuşma yapan Samsun İl Müftüsü Hayrettin Öztürk çok tartışılacak sözlere imza attı.

“18 YAŞINDAKİNİN ZİNASINA KARŞI ÇIKAMIYORSANIZ…”

İffetsizliğin gözden, kulaktan, elden başladığını belirten Öztürk "Bir sınır yoksa hiçbir sınır yoktur. 18 yaşındakinin zinasına karşı çıkamıyorsanız, 7 aylık bebeğe tecavüze karşı çıkmak timsahın gözyaşlarıdır. Şehvet öyle bir şeydir ki, sınırda durmazsanız, duracağınız hiçbir yer yoktur. Allah-u Teala ‘Cahiliyetin kadınları gibi sergilemeyin, göstermeyin’ diyor. Gençlerimiz sadece Allah’ın huzurunda eğilmelidir. Hür gençler olarak onları yetiştirmeliyiz. Anneler, babalar çocuklarımızı sevelim. Öğretmenler çocuklarımızı okutalım, vakıflarımız, görevlilerimiz çocuklarımızı yetiştirelim ama bizim için değil, Allah için yetiştirelim. Ey vakıf ve dernek yöneticileri, vakıftaki öğrencilerin sayısı arttığında değil, Sabah namazında camiyi doldurduğunda sevinelim" ifadelerini kullandı.

Kaynak:Hürriyet

Siz ne düşünüyorsunuz ?

eyvaan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bunlara hayvan diyecem evinde kedi köpek bakan insanlara ayıp olur

digiturkeyfi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
zina büyük suç olmalı 3 ay 5 ay ceza cok hafif kalıyor direk hadım edilmeli o zaman azalır serefsizler

4:16
- Sizlerden zina edenlerin her ikisine de eziyet edin. Eğer onlar tevbe edip kendilerini ıslah ederlerse onlardan vazgeçin. Çünkü Allah tevbeleri kabul eden ve çok merhamet edendir.

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
zina büyük suç olmalı 3 ay 5 ay ceza cok hafif kalıyor direk hadım edilmeli o zaman azalır serefsizler

4:16
- Sizlerden zina edenlerin her ikisine de eziyet edin. Eğer onlar tevbe edip kendilerini ıslah ederlerse onlardan vazgeçin. Çünkü Allah tevbeleri kabul eden ve çok merhamet edendir.

İtalik olarak yazılmış kısımda zina derken her iki tarafında kendi istekleriyle evlilik dışı ilişkide bulunmasını mı kastettiniz ?

digiturkeyfi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Konu o kadar hassas ve üzüntü verici oldugundan sapık zümre icin yazmıştım. Evlilik dışı ilişkide bulunulması ile alakalı tartışılabilir. Sapıklara büyük cezalar verilse caydırıcı olabilir diye düşünüyorum.

BarKoda1010

Profesör
Reaksiyon puanı
353
Niye eleştiriyorsunuz anlamadım bence haklı, tecavüzü desteklemiyor önce bi çoluğunuzu çocuğunuzu kontrol edin diyor.

Reaksiyon puanı
10,324
Bunlara hayvan diyecem evinde kedi köpek bakan insanlara ayıp olur

Anlamadım mason avatarlı arkadaşım, Sayın müftünün hangi sözü battı sana ki, kediden köpekten daha aşağıladın?
Kediden köpekten daha aşağı olanı dün babasıyla beraber cezaevinde öldürdüler.
Umuyor ve diliyorum ki kastettiğin o tip kişiler olsun.
Çünkü müftünün söylediklerinde bir anormallik yok, ancak hürriyet gibi müptezel ve müfteri bir mevkutenin bâtıl ve muharref zihniyeti o sözlerde suç unsuru bulabilir.

digiturkeyfi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Türkiyede malesef suclu degil sucluyu konuşan eleştiriliyor. Bu bir algı operasyonu çocukların ırzına gecen sapık unutturulup yok imam bunu dedi yok hoca şunu dedi. Görmemiz gereken "7 aylık bebeğe tecavüz" olayıdır.
Gerisi yanıtma ve batının ve sevdalılarının uyutma ve kandırma taktigidir. Bu oltaya malesef her olayda takılıyoruz. Örnek :Nükleer enerjiye karşı olan grup ve dernekler en cok nüklüer santrali olan ülke tarafından kurulmuş ve onlar neredeyse cep boyutunda Nükleer enerji uretecek duruma gelmişler . Ama nedense bizim bu işi geliştirmemizi bırakın başlamamıza bile karşılar. Şu zamanda algı onların en büyük silahı haline gelmiş durumda çok hassas olan konular malesef unutturuloyor bizlere.

Bizler uyanık olmalıyız "7 aylık bebeğe tecavüz" olayı üzerine konuşmalıyız .

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
"Şehvet öyle bir şeydir ki, sınırda durmazsanız, duracağınız hiçbir yer yoktur." Önce bunun ne demek oldugunu kavramak lazim. Gerisi gelir zaten.

rawkid

Dekan
Reaksiyon puanı
1,316
Bkz: (İşine geldigi gibi anlamak)

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
hangi din , hangi beyin, hangi vicdan 18 yaşını geçmiş 2 kişinin zina yapmasiyla.

7 aylık bebeğe tecavüzü kıyaslama hakkı veriyor ona.

Müftü olmuş ama insan olamamış. Tecavüzle, zinayı bir tutuyor.

Hı çıkıp 7 aylık bebek kendi rızasıyla birlikte olmuştur. Dese şaşırmam.