Şampiyonlar Ligi'ni uydudan şifresiz izleyin! Rustavi 2, 1 TV Georgian Biss Key

leonidas90

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Cimbomda moraller kötü Elano,Baros u gazetede gördüğümde ikiside moralman çökmüştü.İnşallah bi aksilik çıkmaz..Maça keyifle çıkarsak bunlarıda rahat 3G leriz:)

mco52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Alia tüm maçlar böyle şifresizmi olacak?

İnternet

Doçent
Reaksiyon puanı
1
iyi güzel hoş mükemmel şifresiz olması :thumbup:ama diğer maçlar neden şifreli ki:confused1:

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Alia tüm maçlar böyle şifresizmi olacak?
Tüm maçlar değil. Sonraki haftalarda Fenerbahçe'nin maçları da açık kanalda yayınlanacak.

Şimdilik böyle gidiyorlar.

Düzenleme: Tüm maçlar derken Galatasaray'ın maçlarından bahsettim. UEFA mutlaka 1 maç şifresiz yayınanacaktır diyor. Sonraki maçta Galatasaray'ın maçı şifreli, Fenerbahçe'ninki şifresiz verilecektir.

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
İçeride oynadığımız için şifreli değil mi yani?

Bir de bu biss key ne oluyor?

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
İçeride oynadığımız için şifreli değil mi yani?

Bir de bu biss key ne oluyor?
Biss key uydu şifresidir. Maçı uydudan şifreleyecekler. Bu biss keyle maçı çözüp şifresiz izleyebileceksin.

İçerideki ya da dışarıdaki maçlar farketmiyor. D-Smart'ın keyfine kalmış. İki maçtır Galatasaray maçını şifresiz veriyorlar bakalım.

QaFeİN

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Teşekkürler AliA Uydu Forumlarında Bile Bu Kadar Yoktur :D

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Biss key uydu şifresidir. Maçı uydudan şifreleyecekler. Bu biss keyle maçı çözüp şifresiz izleyebileceksin.

İçerideki ya da dışarıdaki maçlar farketmiyor. D-Smart'ın keyfine kalmış. İki maçtır Galatasaray maçını şifresiz veriyorlar bakalım.

Hmm anladım sağol.

Bu dsmart panatinaikos maçını şifreli vermişti uydudan izleyemedik normal antenden izlemiştik, bakalım bu biss key olacak mı.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529

alsec_

Doçent
Reaksiyon puanı
4
arkadaslar bu şifreler 16 haneli ama benim uydu neta sadece 12 hane var şifreyi nasıl girmem gerekir yardımcı olursanız sevinirim....

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
arkadaslar bu şifreler 16 haneli ama benim uydu neta sadece 12 hane var şifreyi nasıl girmem gerekir yardımcı olursanız sevinirim....
Tam olarak bilmiyorum ama ilk 12 haneyi ekleyip bir deneyin derim.

hybris

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uzun süredir bu forumu takip ediyorum. Türkiyenin en seviyeli forumlarından birisi. Öncelikle SDN yi sonra isa AliA yı tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. Verdiğiniz bilgiler tatmin edici ve her soruyu cevaplamanız çok hoş. :thumbup1:

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Uzun süredir bu forumu takip ediyorum. Türkiyenin en seviyeli forumlarından birisi. Öncelikle SDN yi sonra isa AliA yı tebrik ediyor ve teşekkür ediyorum. Verdiğiniz bilgiler tatmin edici ve her soruyu cevaplamanız çok hoş. :thumbup1:
Rica ederim. Elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz.

emrezyt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler çok güzel haberim var..!
AliA sende bak kardeşim :D
7630_148965161964_120944911964_3207858_4491523_n.jpg

Bakın burada uydudan izlenebiliyor....!
İnanmıyorsanız TıklayıN..! TnT anasayfasından bakın isterseniz..!
Saygılarımla Emrezyt..! :)

kadirtore

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Keyler değişmiştir... 1.sayfadaki key işe yaramaz boşuna girmeyin bu akşam girelecek key şu şekildedir ; ( ba cd 19 a0 03 20 09 20 )

arkadaşlar unutmayin maç aninda bir aksilik oldugu takdirde girilen keyi bize söylemeyi unutmayin çünkü her uyduda key görülmüyor saygilar...!

kombassan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
011804 00 BA CD 19 A0 03 20 09 2C

yani bundan farklı olarak sadece son hanesinde ki C yerine 0 mı olacak

tnt den gelen mail aynen böyle maçta biss keylere ihtiyaç kalmadı...

Değerli İzleyicimiz,

Perşembe günü Galatasaray maçının şifresiz yayınlanacağını bildirir, aşağıda TNT kanalının frekansları bilgilerinize sunulmuştur.

TNT’yi; normal anten, uydu anteni (Türksat 2A-42 Doğu 11.804 MHz,dikey,24.444 Msym/s,5/6), kablolu yayın S31 ve D-Smart 21. kanal’dan izleyebilirsiniz.

İYİ SEYİRLER!

Beowulf

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Tnt'nin şifre koymayacağına inanmıyorum!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Beyler akşam maçı görelim önce. Şifresizse süper olur tabi de ben güvenemiyorum pek bunlara. :D

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Galatasaray fan sayfasında da görmüşsünüzdür üyeseniz, TNT doğanın olduğundan doğanda para göz ve çıkarcı olduğundan fazla güvenmeyin derim bende. Bu para göz ve çıakrcıya bide yalancıyı katayım. Milliyet ve KanalD haberin bir sürü yalan haber davası var. Neyse maçı bekleyelim.. .

kimitutkucan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benim uydum taplin 9900 CXCI bu akşam eğer şifreli olursa maç ilk defa giricem biss keyi ve olmamasından korkuyorum acaba taplin uydusu olupta giren ve izleyebilen varmı.Açıkçası tnt yede güvenmiyorum insanlar biss keylerle uğrşamasınlar diye böyle birşey söylemişlerdir bence.Cevap bekliyorum yoksa yine kahveye gitmek zorunda kalıcam:) Teşekkürler...

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Bilindiği üzere UEFA kupası maçlarından 6'sı şifresiz kanalda yayınlanacak, buna göre bu akşam oynanacak olan Galatasaray - Sturm Graz maçı'da TNT kanalında şifresiz olarak yayınlanması gerekmekte.

UEFA Kuralları Var Kimse Babasının Hayrına Yayın Yapmıyor!
Evet gerekmekte çünkü işin aslı şu UEFA kurallarına göre bir ülkeden 2 veya daha fazla takım UEFA Avrupa Kupasında yarışıyorsa iki veya daha fazla maçın şifreli kanaldan yayınlanması yasak enfazla 1 maç şifreli kanaldan yayınlanabiliyor.

Bu durum bize şu gerçeği göstermekte Doğan medyası babasının hayrına şifresiz kanaldan maç yayınlamıyor, yani bazı kişilerin sandığı gibi bizlere kıyak geçmiyor.

Hani CNN Türk Yayınlayacaktı ?
Şimdi olayı biraz daha açalım daha önce maçların CNN Türk'de yayınlanacağı Mehmet Ali Birand tarafından açıklanmıştı ancak bu kanalın Digitürk platformunda bulunması ve Digitürk üyelerinin bu maçları izleyecek olması Doğan Medya Grubunun işine gelmemiş olacak ki başka bir kanal arayışına geçtiler. TNT ismi bu arayışda ortaya çıktı ve şifresiz olarak bu kanalda yayınlanacağı maçın yayınlanacağı gün ( dikkat edin yayın günü ) gazete ve tv'lerden duyuruldu.

Hayal Kırıklığı!
Maçın şifresiz olacağını bekleyen biz vatandaşlar bir güzel tv'lerimizin karşısına geçip maç saatini beklemeye başladık, öyle ya UEFA kurallarına göre maç şifresiz herkese açık kanalda yayınlanacaktı ve maç saati geldi çattı oda nesi birden bire ekranımız karardı...

Maçı Sanırım Sadece Kendileri Uydudan İzleyecek
Maç şifreli kanalda UEFA kurallarına uygun olmayan bir şekilde yayınlanmaktaydı üstelik bu kanal ulusal yayın yapmayan ( onlara göre ulusal yayın yapan ) bir kanaldı yani karasal yayından ( eski çatı antenlerimizle ) Türkiye'nin her yerinden seyredilemeyen bir kanal. Uydu'da da Biss Key ile şifrelenmişti, ancak yukarıda resimde de koyduğumuz gibi TNT sürekli yayın yaptığı platformları kendi kanalında yayınlamakta hatta maçın bu platformlardan izlenebileceğini yazmaktaydı...

Peki Bu Akşam Ne Olacak ?
Bu akşam ne olacak dediğinizi duyar gibiyiz... Bu akşam da birşey değişmeyecek yine şifresiz kanalda yayınlanması gereken maç uydudan izleyenler icin şifrelenecek ve pek çok Galatasaraylı yine bu maçı malesefki seyredemeyecek...

Galatasaray Fan page'nin açıklamasıdır...

Kaynak

cimbomlu07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uydu için Panathinaikos-Galatasaray maçında TNT'nin kullandığı şifre;

BISS Key: BA CD 19 A0 03 20 09 2C
BISS ID: 01FFF
INDEX: 2A şeklindeydi. Ama yine aynısı mı olur bilinmez... :unsure:
slmmlar, bu keyleri nereye nasil ekliyoruz biraz daha detayli bilgi verirmisiniz ?seca var irdeto var mesela ve her türlü variation mümkün her hangi biryere yazmak yeterlimidir?

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Maçı İçtimai TV de veriyormuş. Onlarda uydudan şifreli veriyorlar. Onların da bir tane biss keyini buldum. İnşallah doğrudur.

001fff 00 10101010101010

kombassan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sevgili Alia geçenen sayfada bir arkadaşımız biss keeylerin değiştiğini söylemiş doğru mudur bu? Değişen sadece son hanede ki ''c'' yerine ''0'' mı olacak. Birde bu keylerin ikisini de girerswek problem olur mu şimdiden yoksa diğerini silmek mi gerekiyor.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Şimdilik değişen bir şey yok. Maç başlayınca anlaşılır zaten. Olur da değişirse ve yeni şifre bulunursa bu konuda açıklanır zaten merak etmeyin.

cimbomlu07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
alia kardesim bana su keyleri nereye yazdigimi söyleyebilirmisin biraz detayli sekilde..simdiden tskler

kombassan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler.Ben yine de ne olur ne olmaz diye odamda ki küçük TV'ye kablolarla falan bir şekilde ayarladım şimdiden TNT'yi idare eder ama büyük lcd de izlemek varken şimdi ne geğeği var küçücük TV'ye. :D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
alia kardesim bana su keyleri nereye yazdigimi söyleyebilirmisin biraz detayli sekilde..simdiden tskler
Hocam uydu alıcından biss menüsünü bulman gerekiyor. Gerekli bilgileri oraya gireceksin.