Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Chelsea!

Nordkapp

Doçent
Reaksiyon puanı
16
Gercekten futbolun adaleti yok :) Oyle olsaydi Chelsea Barcelona'ya elenirdi. Macin izledigim bolumunde almanlar nerdeyse tek kale oynadi. Oldukca ilginc aslinda. Oynadiklari oyun kupayi hak etmiyor. Ama aldilar, en buyuk artilari Drogba'ydi bence.

Neutral

Profesör
Reaksiyon puanı
179
Chelsea istiyordum şampiyon olmasını. Cümleye bak İngilizce çeviri gibi oldu...

Bayern'in maç sonundaki haline üzüldüm tamam istediğim takım aldı kupayı ama adamlar şoka girdi resmen.

2 sene önce de Şampiyonlar Ligi finalinde İntere yenilmişti adamlar acı verici ve Almanlar geçen Avrupa Kupasınında da Finalde kaybettiler.

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
takım yönetemeyen adamı federasyon başkanı yaparsan düzgü bişi çıkarmı...

8 senedir biz Beşiktaşlıların neler çektiğini görün işte.
Bizim başımıza ördüğü çoraplarla hala uğraşıyor takım.
Hadi bunları geçtim, para için ülke futbolunun düştüğü kaosuda geçtim;
kısa aralıklarla 2 büyük kupayı 2 büyük takıma veriyorsun birinde başka birinde başka davranıyorsun.
Sonra da ben Tff başkanıyım diye geziyorsun.

Biz ne yapıyoruz?? Yerim böyle ligi, izlemiyoum maç filan, anca avrupa kupaları ve milli maçlara bakarım uzun zaman önce yapmaya başladığım gibi..
Futbol eğlencedir,spordur. Gelinen duruma bak. Takımları hayatlarının önüne koyanlara da kızıyorum. Her şey futbol olmuş. Bu onlarında suçu değil endüstriyelleşmenin ürünü.

Ne zaman delikanlı birileri çıkar gelir yönetime o zaman tartışabiliriz ülke futbolunu. Şuan da tartıştığımız şey futbol değil dolaylı olarak para.
Saygılar..

Maça dönecek olursak Chelsea'yi tekrar tebrik etmek gerek. Barçayı elediler, finalde Münih'in evinde favori olduğu maçta eksiklere rağmen çıkıp şampiyon oldular, 83.de golü yedikten sonra umutlarını tüketmediler, Almanlar kazanır lafınının sonunu getirdiler :)

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Güzel maçtı, bu arada yeter yıldırım demir ören yeteer :D

Jibbs

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Chelsea taraftarına duyuru: Beşiktaşta deniz suyu sıcaklıgı 8 derece... :)

whitedragon

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Şans mücadele edenin yanındadır adamlar yılmadı ve hakettikleri kupayı aldı.Atanın ve tutanın ne kadar önemli olduğu ortada..Maç sonu kupa töreni ve taraftar süperdi,ülkemizdeki futboldan ve yöneticilerinden resmen iğrendim..

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Galatasara taraftarı yine saçma sapan açıklamalar yapıp, konuyla alakasız şeyler paylaşmışlar, açıkcası hiç şaşırmadım.
Biz derdimizi anlattık ama anlayan olmadı, Fenerbahçeli taraftarlar polisin düşüncesizce tutumu yüzünden, polise direnç göstermiştir. Galatasaralı futbolculara herhangi bir saldırı yoktur. Ama siz bunu bir türlü anlamadınız ve sanırım anlamayacaksınız. Siz sorunu kendi üstünüze çekmeye uğraşıyorsunuz, bu sizin probleminiz. olur olmadık yerlerde bize laf sokmaya çalışarak kendiniz komik duruma düşürüyorsunuz. Gerçekler bunlar, siz neye istiyorsanız ona inanın. o gün orda hiçbir Galatasaraylı zarar görmedi, Başkanların ve taraftarların soyunma odası bastığı olayı biz yaşadık sizden daha iyi biliriz.

Bu arada tebrikler chelsea

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bu arada Almanlar yenilince Tottenham da yenilmiş sayıldı :D

Premier League'i 4. sırada tamamlayan ve Şampiyonlar Ligi için ön eleme oynama şansı yakalayan Tottenham, ligi ilk 4 içinde bitiremeyen Chelsea'nin Devler Ligi'nde şampiyon olması nedeniyle UEFA Avrupa Ligi'ne gitmek zorunda kaldı.

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Güzel maç oldu... Ama maç sonu olaylar olmayınca, sahaya para filan atılmayınca bir şeyler eksik kaldı sanki... Son haftalarda iyice alışmıştık.

Münih valisi cop mu? Gaz mı? diye tartıştıklarını ve konfetide mutabakat sağladıklarını söylemiş.

Chelsea, maçı sahada kazandık, kupayı da sahada alırız... Banane banane demiş, Platini de sopasını göstermiş.
Chelsea başkanı da İngiltere başbakanını aramış ama nafile. Chelsea tribünde aldı kupayı :)

Neyse şaka bir yana gerçek bir futbol maçı ve medeniyeti ( çıplaklık değil ) ağzımız açık seyrettik bu akşam...

Jibbs

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bence chelsea daha barcada elenmeliydi...
evet cech 90 dakika güzel performans sergiledi +15 dakikalık uzatmalarda da öyle hele ki penaltılarda daha bir başkaydı
casillas ve buffon kadarda kaliteli bir kaleci

işin özeti kupa bayern'in hakkıydı :)

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
bence chelsea daha barcada elenmeliydi...)
yanılıyorsun herşey Napoli nin suçu ilk maçı evinde 3-1 kazan git deplasmanda 4-1 yenil ayıptır bu seneki favori takımım napoli elendiğine o kadar üzüldüm ki anlatamam chelsea yı sevmezdim iyice gıcık oldum 1 napoli 1 benfica 1 barca ve bayern maçı izledim hepsinde 11 kişi defans futbol zevkimin içine ettiler

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Bu arada Almanlar yenilince Tottenham da yenilmiş sayıldı :D

Premier League'i 4. sırada tamamlayan ve Şampiyonlar Ligi için ön eleme oynama şansı yakalayan Tottenham, ligi ilk 4 içinde bitiremeyen Chelsea'nin Devler Ligi'nde şampiyon olması nedeniyle UEFA Avrupa Ligi'ne gitmek zorunda kaldı.
bu haber gerçek mi? daha önce liverpool şampiyon olduğunda da benzeri bir durum vardı. liverpool ligi beşinci bitirmişti ve sonraki sene şampiyonlar ligine 5 ingiliz takımı katılmıştı.

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
bu haber gerçek mi? daha önce liverpool şampiyon olduğunda da benzeri bir durum vardı. liverpool ligi beşinci bitirmişti ve sonraki sene şampiyonlar ligine 5 ingiliz takımı katılmıştı.

O sene bi katakulli oldu ama kural böyle Tottenham Uefa ya gidecek