Saldırıdaki Dehşet Tesadüf!!!

Bu konuyu okuyanlar

Elzem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teknik takibe takılan Ergenekoncu Sayın, "Beni alırlarsa içeri, Amerikan ve İsrail Büyükelçilikleri havaya uçar" dedi. ABD konsolosluğuna saldırı oldu...

Teknik takibe takılan konuşmasında Doç. Dr. Emin Gürses, “Beni alırlarsa içeriye, bilmiyorlar ki Amerikan ve İsrail Büyükelçiliklerini havaya uçurmak için bizimkiler her şeyi yapacak...”

İstinye'deki ABD Başkonsolosluğu'na yönelik saldırıya ilişkin ortaya atılan bir iddiaya göre Ergenekon soruşturması çerçevesinde tutuklanan Doç. Dr. Emin Gürses gözaltına alınmadan önceki telefon görüşmelerinde ABD ve İsrail Büyükelçiliği'ne yönelik bir saldırıdan bahsetti. 23 Ocak 2008 tarihinde Erman D. adına kayıtlı telefondan bir kişiyi arayan Gürses, gözaltına alınma ihtimaline karşı tehditler savurarak:

"Beni aradılar bugün. 'Hoca, seni almadılar mı içeriye?' diye... Alanın da.... almayanın da. Ama dedim beni alırlarsa içeriye, bilmiyorlar ki Amerikan ve İsrail Büyükelçiliklerini havaya uçurmak için bizimkiler her şeyi yapacak" diyor.

Gürses'in soruşturmada kendisine yöneltilen "Bizimkilerden kastınız kim?" sorusuna "Görüşmede gündemdeki olayların arkasında Amerika ve İsrail'in olduğu geçmişse bu şekilde sinirle söylenmiş sözlerim olabilir. Bizimkiler olarak kastedilen herhangi bir kimse yoktur" diye cevap verdi.

KOD ADI DARBE

Doç. Dr. Emin Gürses'in tehditler savurduğu, ABD ve İsrail Büyükelçiliği'ne saldırı planından bahsettiği telefon görüşmeleri, Ergenekon operasyonu ile ilgili birçok gizli bilgi ve belgeyi yayınlayan Zihni Çakır'ın 'Kod Adı Darbe' adlı kitabında da yer aldı. 'Girdap Operasyonu' çerçevesinde tutuklanarak cezaevine konulan Vatansever Kuvvetler Güç Birliği (VKGB) Derneği Genel Başkanı Taner Ünal'ın eski 'sağ kolu' olan Zihni Çakır, Kod Adı Darbe, Ergenekon'un Çöküşü 1 ve Ergenekon'un Çöküşü 2 adlı kitaplarında Ergenekon terör örgütü ile ilgili birçok gizli bilgi ve belge yayınladı.

Çakır, geçen Mayıs ayında Ergenekon Operasyonu’nu yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Öz'ün talimatıyla gözaltına alınmış, birkaç gün sonra da, "Kooperatif Kanunu'na muhalefet" suçlamasıyla Ankara 7'nci Sulh Ceza Mahkemesi'nce tutuklanıp cezaevine gönderilmişti.

Haber: Ali Kuş/Bugün

http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=175591

Özgür Hoca

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Saldırı ergenekon kokuyo diye haber ilettik. birilerinin zoruna gitti anlaşılan. buna ne diyeceksiniz bakalım.

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24
Bugun gazetesi ile hürriyet arasındaki farki bilirseniz o kadar da büyük bir haber olmadığını anlarsınız.
Ve tabi ki aktif haberin ünü de meşhurdur.

Şimdi burda Hürriyetse koy sepeteciler çemkirirse şaşırmam.

EBB

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bu konu daha çok su götürür..

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
annttiigs dedi ki:
Bugun gazetesi ile hürriyet arasındaki farki bilirseniz o kadar da büyük bir haber olmadığını anlarsınız.

Adam bu cümleyi kurmuş, ifade de vermiş, hangi gazete yazarsın yazsın adamın kurduğu cümle değişmeyecek ya?

annttiigs

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
24
Elmacik dedi ki:
annttiigs dedi ki:

Adam bu cümleyi kurmuş, ifade de vermiş, hangi gazete yazarsın yazsın adamın kurduğu cümle değişmeyecek ya?

Bir dakika yaa ?? ifadeler vs neden basında önce onu tartışın ne kadar doğruluğu var onu tartışın bana kalkıp da iktidar yanlısı bugün gazetesinin manşetini değil.
Bu gün dedim yine tekrarlıyorum artık meteor çarpsa ergenekondan bilinir. Bir diğier konu durumla çok alakalı değil ama demeden geçemeyeceğim. Bu operasyona ergenekon adını verenin ergenekondan çıkanlar .... !!!
O bizim destanımız o bizim tarihimizin bir parçası. ama nerde o kadar sağ duyu bas gitsin.. Yarın bi gün öğretmen ergenekon destanı çocklar diye başladığında zıpırın birisi çıkıp da öğretmenim o operasyon değilmiydi derse sorarım ben bu yozlaştırma politaksı sahibi insanlara !!!

Tekrarlıyorum Bugün iktidar yanlısı bir gazetedir çarşaf çarşaf gazeteye haber sızdıranlarsa iktidarın ta kendisidir. !!