Şaka gibi! Akaryakıta yine zam geldi

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
az_benzin_ile_cok_kilometre_yapmanin_yollari13643825580_h1006876.jpg

Benzin fiyatları bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 11 kuruş zamlandı.

Bir zam, bir indirim derken vatandaşın aklı akaryakıt fiyatları noktasında karıştı. Akaryakıt fiyatlarına, en son yapılan zam sonrası gelen 8 kuruşluk indirimin üstünden 1 hafta geçmeden yeniden zam geldi. Benzin fiyatları bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 11 kuruş zamlandı.

Kaynak

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Tüp taktırıcaz bu gidişle arabaya. :D

CardinaLe

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Allahım şaka gibi bir ülkede yaşamaya başladık. Allah sonumuzu hayır eylesin...

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
2 yılda emekli olan millet vekillerimizi doyurmak için gerekli.

ReLaKx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arabası olan satsın bisiklet kullansın hep zam hep zam.

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Borç ödüyoruz herhalde.
Mini minnacık zamlara da katlanıverin...

FullScreen

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Arkadaş tasarruf etmek lazım.Bizim milletimiz zamsız anlamıyor tasarruftan devlet ne yapsın..Bakkala bile arabayla giden bir milletiz ..Ahh spybot nerdesin gelde anlat şu bisiklet kullanmanın inceliklerini..

muratteas

Dekan
Reaksiyon puanı
96
Conilere 1.5 TL'ye ihraç ülke içine 5 tl

fatihcamli

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ulan bakkala arabaylan gidyorsa benim suçuımnee borç ödüyorsak bizmi yaptık borcu şekeli yiyecekler kansorajen yapıyor fiyatın 100tl yap almasınlar bu nasıl 1 düsünce öbürtarafta yatacak yerleri olurmu bilmem..

Dea

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Zaten Taktik Belli 3 Kuruş İndir Ondan 1 Hafta On Gün Sonra 10 Kuruş Bindir

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Elin conisi $20.000 ile mustang e biner, bizim garibanlar çöp araçlara 50-60 bin TL bayılır o da yetmez pompacıya çalışır. Böyle halka böyle pompa, kimse kusura bakmasın...

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
olmuyor böyle kuruş kuruş ya ver bir seferde 10 tl zammı 1 yıl zam yapma bişeyde demiyoruz zaten takıl sen

Theurer

Doçent
Reaksiyon puanı
2
şimdi bindirdiler bayrama yakın indirirler bizde seviniriz

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
ne şakası burası Türkiye burda her şey gerçek:D

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Şimdi ne yazsam Siyaset olur o yüzden susuyorum .

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
şaka değil şakşak geçiyolar hani biz anlamıyoruzya......................................

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Tüp taktırıcaz bu gidişle arabaya. :D

kesin çözüm mü sanıyorsun lpgye geçmeyi ? lpg kullanımı arttıkça bu sefer ona takacak devlet hoop bir bakmışsın benzin 7 lirayken lpg olmuş 6.90

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Petrol rezervleri dünyaya ortalama 20 yıl yetecek kadar. Petrolün ortalama ömrünü hesaba katarsak önümüzde ki yıllarda Allah ömür verir görürsek bu fiyatlara şükredeceksiniz (Üretemediğin şeyi satıyorsan paranın dışarıya çıkmaması için alımını zorlaştırman gerekir) Bundan bahsedince pek çok arkadaşım Avrupa ülkelerinde niye ucuz diyorlar. Sebebi Avrupa ülkeleri ile Arap ülkeleri arasındaki bağda yatıyor. Arapların petrol şirketlerinin %70-80 belki daha fazlası Avrupa ülkelerinin elinde. Adamlar sömürge sistemini öyle bir kurmuşlar ki. Bizim inancımız ve kültürümüz gereği böyle şeylerle işimiz olmamıştır. Evet şu an petrol ihtiyacımızın yaklaşık %7'sini kendimiz üretiyoruz. %93'ünü dışarıdan alıyoruz. Ve inanın korkunç paralar gidiyor. Bu işin sonu neye varır bilemiyorum fakat önümüzde ki yıllarda korkunç fiyat farklılıkları görürseniz şaşırmayın (Tabi bu aşamada Irak ile ortak bir şeyler yapıp bağlarımızı düzeltebilirsek belki durum biraz lehimize dönebilir). İmza: Maden Mühendisi

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
2 Hafta önce ben ne yazdım aynı benzeri konuda indirim yapılınca hic sevinmeyin demdim önce indirir sonra bindiri demdimi her zaman söylüyorum ben gecmişse dönük mesajlarıma bakarsanız hep yazmışım bakın şimdi zam geldiya 11 kuruş 4-5 gün sonra yine zam gelcek yani 6 ve 9 kuruş arasında toplam zam 18 kuruşa gelcek oyun böyle parca parca önce 11 kuruş sonra 7 kuruş eder 18 kuruş zam son zamdan sonra 7 kuruşluk zam yani 2 hafta bekleyin 5 ile 9 kuruş indirim gelir yani hedefledikleri zam 10 kuruş o 18 kuruş iner 10 kuruşa iste gercek zam 10 kuruş yani sözde vatandaşla anlamasın kafası karışsın diye yapıyorlar indirim den sonra yine bekleyin bu sefer o 10 kuruş zamı dans sonraki hedef bus efer o 10 kuruşu 15 kuruşa cıkarmak bu sefer 6 kuruş zam gelir ardından 4-5 gün sonra bir 7 kuruş daha gelir eder toplam 13 kuruş zam arada biraz gecitkden sonra 8 kuruş indirim gelir geri kalır eski zamdan 5 kuruş kalır daha önceki eski 10 kuruşdan kalan zam ve bu 5 kuruş zam aylık toplam zam 15 kuruş olur işte bir aydalık benzine yapılacak hedefi böyle ayarlıyor yani hedefindeki 15 kuruş zamı hayat geceiryorlar aylık bazında sözde matamatiksel olarak halk kandırıyorlar.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
At yada eşşek alsak o zaman saman fiyatları artar