Sahte E-mail ler

Bu konuyu okuyanlar

Abdurahman

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Bugün Msn mi Açtığımda E-posta Kutusunda :D 4 Tane Mail Vardı Baktım En üsttekinde :D Akbank Filan Cart Curt :D Bişiler Yazıyo Merak Ettim Girdim Baktım :D Bana Kredi Kartı İle İLgili Bişiler Yollamış

Mail : [email protected] Geliyor ....

Akbank sizlere daha güvenli hizmet sunabilmek için, altyapı çalışmasına başlamış bulunmaktadır. Siz müşterilerimizin güvenliğini sağlamamız açısısından, lütfen 5890-04XX-XXXX-XXXX numaralı AKBANK HESAP KARTINIZI doğrulayınız.

Diye Bişiler Yazmış.. Oysa Benim Ne KRedi KArtım Vaar Nede Bankayla Alakam var :D
Altada Böyle Bi Link Koymuş

AKBANK HESAP KARTINIZI DOĞRULAMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ >>

Linke Tıkladım Sahidende Akbank Yazıyor Ama Bu Bir Kandırmaca Çünkü Link Böyleydi
http://www.akbank.com.tr.greatanswerson.com/?verify=253336115889

Yani Sitenin Gerçek Uzantısı http://www.akbank.com.tr.greatanswerson.com/ Ama greatanswerson Sitenin Bir Parçasıymış Gibi Gösterilmiş...

Siteye Girildiği Anda Hemen Bir Pop-up Pencere Açılıyor Pencerede Akbank Kredi Kartınızın Numarası Ve Şifresi İsteniyorr :D Artık Gerisini Siz Düşünün:D:D İlkde İnandırıcı Geldi Ama [ greatanswerson.com ] Yazısını Görünce Hemen Bunun Bi Oyun Olduğunu Anladım Siz Siz Olun Sakına Böyle Oyunlara Düşmeyin...

kaberdey

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
benzer bir mail de bana sürekli ING bank'tan geliyor. Güvenlik alarmı konulu bir mail. Adresi kontrol ettim görünen ile link farklı şeyler ama siteyi birebir kopyalamışlar, biraz dikkatsizlikle birileri girebilir. Aman DİKKAT

technonur

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aynı mail banada 25inde geldi akbanktan hesabım dahi olmadığı halde .akbanka durumu bildirdim aradan 2saat geçince telefon ettiler gerekli işlemleri başlattık teşekür ederiz dediler sonra baktım site uçmuş :D

not : sizde böyle durumlarla karşılaştığınız an anında bildirin herkesin bilgisayar bilgisi üst düzey değil illaki yiyen olacaktır.

cagdasnas

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar çok ne kadar profesyonelce yapsalarda sdn kullanıları yutmaaaaaaaaz :D
Sahtekâr olarak bildirilmiş site!

www.akbank.com.tr.greatanswerson.com konumundaki sitenin sahtekârlık (yemleme) sitesi olduğu bildirildi ve açılması güvenlik tercihlerinize dayanılarak engellendi.

Bu tür sahtekârlık girişimleriyle güvenebileceğiniz kuruluşlar taklit edilerek sizden kişisel veya mali bilgileriniz sızdırılmaya çalışılır.
Bu sayfada gerçekleşecek herhangi bir bilgi girişi, kimlik hırsızlığı ya da başka tür dolandırıcılıkla son bulabilir.