İpucu Sahibinden.com Rtx 3070 Dolandırıcı Uyarısı

Bu konuyu okuyanlar

vista11

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu ilanı yayınlayan şahış dün (19.06.2021) tarihinde de aynı ilan fotoğraflarını kullanarak başka bir üyelikle aynı ilanı yayınlamıştı. Sonra gün sonunda kaldırmıştı. İlk ilanında Param Güvende ile alışveriş yapmak istemiştim, hatta telefonlada konuştuk fakat "aciliyetim var","5 bin ödemem var" filan gibi bahanelerle Param Güvende ile alışverişe izin veremeyeceğini söylemişti. Hatta teklifte bulundu, "Acil paraya ihtiyacım var, siz şimdi yarısını atın ben göndereyim kargo ile elinize geçincede diğer yarısını atarsınız" diye.. Tabiki öyle bişey yapmadım. Fakat bugün aynı ilan resimleri ile yukardaki ilanı açtı.. Bunu fark edince kendisine bu ilan üzerinden mesaj attım "Bu benim numaram, bana ilanınızdaki aynı noktadan aynı yerden kart ile yeni bir fotoraf atabilir misiniz" diye gelip alacağım elden dedim.. Sonra mesajımı okudu cevap vermedi. Israr edince de ilk önce ilanın bulunduğu lokasyonu değiştirdi.. Mersinden Sivasa taşıdı ilanı.. Sonra " Vay dolandırıcı bey yazınca da aradı.. Aynı adam.. Küfürlerle pişkinlikle bi sövmeye başladı abooo.. Baya gülesim geldi.. Sonuç olarak benim numaramı internette kendisi dolandırıcı olarak yayınlayacakmış bla bla bla.. Kendi dolandırıcı arkadaşları arasında yayınladı sanırım.. Arayan çok şu an beni ama sorunda değil.. telefon engelliyor nasılsa..

Telefon numarasını da bırakıyorum.. Sizi de dolandırmaya çalışmasın
Dolandırıcının telefonu: +9054277169** (Son iki hanesini yayınlamıyorum. Çünkü bu özgüvenden anladığım kadarıyla numara kendisine bile ait değil.)

RTX 3070 satmaya çalışıyor genelde..

Screenshot_20210620_121549_com.sahibinden.jpg
Screenshot_20210620_121555_com.sahibinden.jpg
Screenshot_20210620_121604_com.sahibinden.jpg
Screenshot_20210620_130922_com.sahibinden.jpg
Screenshot_20210620_130936_com.sahibinden.jpg