Soru Sağlık Takibi İçin Akıllı Saat&Bileklik

Reaksiyon puanı
40
Anneannemin yakın zamanda düzensiz şekeri ortaya çıktı. Doktorlar sebebini bulamadı bir süre hastanede yattıktan sonra kitle tespit ettiler. Bu gün ise baygınlık geçirdi. Orada kimse olmayadabilirdi... Bu yüzden bir akıllı saat veya bileklik araştırmak istedim. Anlık sağlık ölçümü olmalı. Kötü bir durumda haberimiz olabilmeli. Düşüş algılama özelliği olabilir. Bize anında haber gitmese bile sağlık ekiplerine gidebilmeli. Dediğimi az çok anladığınızı düşünüyorum... Bütçe konusunda bir fikrim yok. Fiyatı yüksek şeyler alınabileceğini sanmıyorum. Ortalama iş görür bir cihaz önerir misiniz?

WindStone

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,669
Anneannemin yakın zamanda düzensiz şekeri ortaya çıktı. Doktorlar sebebini bulamadı bir süre hastanede yattıktan sonra kitle tespit ettiler. Bu gün ise baygınlık geçirdi. Orada kimse olmayadabilirdi... Bu yüzden bir akıllı saat veya bileklik araştırmak istedim. Anlık sağlık ölçümü olmalı. Kötü bir durumda haberimiz olabilmeli. Düşüş algılama özelliği olabilir. Bize anında haber gitmese bile sağlık ekiplerine gidebilmeli. Dediğimi az çok anladığınızı düşünüyorum... Bütçe konusunda bir fikrim yok. Fiyatı yüksek şeyler alınabileceğini sanmıyorum. Ortalama iş görür bir cihaz önerir misiniz?
Eğer konu sağlıksa fiyatı olabildiğince arttırmanızı öneririm. Çünkü ucuz yollu saatler düşüşü algılamayabilir. Bir çoğunda böyle bir özellik bile olmaz. Apple watch bakın.

Reaksiyon puanı
40
Eğer konu sağlıksa fiyatı olabildiğince arttırmanızı öneririm. Çünkü ucuz yollu saatler düşüşü algılamayabilir. Bir çoğunda böyle bir özellik bile olmaz. Apple watch bakın.
Tabiki çok ucuz bir şey bakmıyorum. 500 700 liralık saatlerle olacak bir şey değil. Fakat Apple Watch fiyatları malum. Başlangıç olarak 9k falan zaten. O kadar fazla uçulabileceğini sanmıyorum... Samsung galaxy watch lara bakıyorum fakat herhangi bir kötü durumda bildirim gönderip göndermeyeceği konusunda emin değilim. Kontrolü sağlıyor fakat sadece uygulamada gösterdiği sürece fazla bir anlamı oldugunu sanmıyorum...

WindStone

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,669
Tabiki çok ucuz bir şey bakmıyorum. 500 700 liralık saatlerle olacak bir şey değil. Fakat Apple Watch fiyatları malum. Başlangıç olarak 9k falan zaten. O kadar fazla uçulabileceğini sanmıyorum... Samsung galaxy watch lara bakıyorum fakat herhangi bir kötü durumda bildirim gönderip göndermeyeceği konusunda emin değilim. Kontrolü sağlıyor fakat sadece uygulamada gösterdiği sürece fazla bir anlamı oldugunu sanmıyorum...
Valla haberlerde sadece apple watchın hayat kurtardığı yazıyor hiç samsung hayat kurtardı diye görmedim. Ne kadar iş yapar bilemem.

EMRE YONAT

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5,352
Apple Watch serisine göz atmanızı öneririm.

teknolojin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Anlık takipleri apple watch yapabilir 5-6 bin arasına çıksanız bile düzgün ve tutarlı anlık takip yapan, bildirim gönderen akıllı saat bulamazsınız bir ihtimal ikinci el olanlarına yönelmeniz lazım öyleyse çünkü şu anda 1-2 bin liralık adı sanı belli olmayan sensörleri yanlış çalışan akıllı saatlerden geçilmiyor ortalık

Omereyiol

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Apple watch se 1. Nesil bakabilirsiniz ikinci el olarak. Fiyat anlamında en düşüğü o olur ve düşme algılaması olan en eski model. Yine diğer apple watchlarda olan yüksek ve düşük kalp atış hızı bildirimleri ve düzensiz kalp atış hızı bildirimi verebiliyor. Düşme algılama özelliği kayma,yere yıkılma ve takılma durumlarında çalışıyor ve yere düştükten yaklaşık 7-8saniye sonra devreye giriyor(test ettim) "sert düştünüz gibi görünüyor" yazısı çıkıyor ve saate iyi oldugunuzun yanıtını vermezseniz aile üyelerinize haber verip ambulansı arıyor,yüksek kalp atış hızı bildirimini de birkaç kere aldım doğru çalışıyor. Ayrıca ritim bozukluğu rahatsızlığınız varsa sağlık uygulamasından ekleyip ekstra olarak herhangi bir ritim bozukluğu tespit ettiğinde ne sıklıkla olduğunu ve hangi zaman aralığında olduğunu yine bildirebiliyor. Büyüklerimiz için çok yararlı özellikler olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda aklınızda bulunsun, seri 5 ve üzeri modeller(se hariç) ekg çekebiliyor,6 ve üzeri modeller ise kan oksijen doygunluğunu ölçebiliyor.